Pro Třebíč bohužel sezona končí

C h o m u t o v - Boj o bytí a nebytí. Přesně to skýtal dnešní rozhodující pátý zápas čtvrtfinálové série mezi HS Třebíč a domácím KLH Chomutov. Každý ze soupeřů dokázal na svém ledě zvítězit jen jednou, a naopak vždy jedno utkání prohrát. Dnes se tedy nedalo mluvit o nějaké přehnaně velké výhodě domácího ledu, i když po poslední výhře hráčů KLH Chomutov a dnešní výhodě domácího prostředí se mohlo zdát, věřily sázkové kanceláře více domácím. Utkání bylo opravdu velmi vyrovnané, hra se v celém utkání nesla v duchu neudělat chybu. Herně pohledný hokej to byl spíše jen v první třetině, od druhé části hry přecházel plynule spíše v taktickou bitvu než ódu na technické kousky a počet vyložených šancí. Nakonec po výsledku 2:1 pro domácí Chomutov postupují do semifinále Severočeši, v úterý je čeká v prvním duelu Dukla Jihlava, Chomutov bude mít výhodu domácího prostředí.

Třebíč byl k postupu opravdu blízko. Pocity poražené strany shrnul ředitel klubu dr. Karel Čapek, který se v závěru uplynulého kalendářního roku postavil na lavičku Horácké Slavie a dovedl ji do play-off. "Myslím, že jsme dnes viděli pravou hokejovou bitvu, která byla ze všeho nejvíce poznamenaná její důležitostí. Myslím, že jsme dnes tady v Chomutově předvedli velice dobrý výkon, rozhodly maličkosti a štěstí pro domácí. Myslím si, že jsme v dnešním zápasu z této série byli lepším týmem, měli jsme více šancí. Bohužel jsme ale dostali dvě hloupé branky. Naopak pokud bychom my, z toho co jsme měli za šance, dali branky, situace by byla úplně jiná. Mám na mysli hlavně nájezd Cahy ve třetí minutě poslední třetiny, to byla velká škoda. To jsou však jenom kdyby, soupeř tu rozdílovou branku dal, my jsme ji nedali, takže nám zůstaly oči pro pláč. Myslím si ale, že hráči odvedli dobrý výkon, bojovali statečně. Chtěl bych klukům za odvedený výkon poděkovat, hráli na hranici možností. Dost nám dneska chyběl Jirka Oliva, chyběl nám hráč do přesilové hry, bohužel dostal trest ve hře za blbost, která vlastně byla vymyšlená a nás to velice mrzí."

Trenér Čapek také sdělil, jak mužstvo reagovalo na nepříznivý stav po obdržení druhé branky, kdy do konce třetí třetiny zbývalo už bezmála jen osm minut:“Nevzdávali jsme se, ještě jsme věřili. K tomu nakonec nechybělo moc, v samotném závěru, kdyby tam neskočil puk trochu nešťastně, mohla branka ještě klidně padnout. Zbraně jsme neskládali, hráli jsme do posledních chvil. Trošku nás mrzí, že se nám v poslední minutě nepodařilo udělat buly, a že jsme se nemohli připravit na power-play, soupeř nás zkušeně vytlačil. Patří to k taktice boje, v tomto si nás soupeř ohlídal. Nám samozřejmě postupně docházely síly, ale dnes jsme opravdu byli zdatným soupeřem a diváci viděli dramatický souboj. I domácí hráči toho měli plné zuby, a myslím, že jsou šťastní, že to mají za sebou. Chtěl bych soupeři pogratulovat a popřát, ať se mu daří dále. Naši hráči teď dostanou chvilku volno, a pak se budeme bavit o tom, co dále.“

Tahounem Třebíčských byl dnes Martin Sobotka, střelec jediné třebíčské branky, i k jeho výkonu se trenér Čapek rád vyjádřil: “Celá třetí formace, která byla dnes složena narychlo, ve složení Caha-Sobotka-Wolf odvedla vynikající práci. Samozřejmě, byla za nimi zkušená obrana Mazanec-Hrbáček, která je posílala dopředu, ale ti kluci odvedli velice slušnou kombinační hru v soupeřově třetině, a myslím, že domácím mnohokrát zamotali hlavu. Možná díky trochu nerozhodnosti v zakončení se neprosadili ještě více, mohli dneska rozhodnout zápas.“

Dr.Čapek také poskytl své vyjádření k výkonu brankářské opory, Filipa Luňáka:“Filip Luňák nám v této sérii opravdu dobře zachytal. Od té doby, co Filip přišel do klubu, tak se naše mužstvo zvedlo, zvedla se tím i naše hra, a od doby před Vánocemi to začalo, a je tedy jen škoda, že jsme ve čtvrtfinálové sérii narazili na velice dobrého soupeře. Kdybychom byli úspěšnější, tak si myslím, že bychom do hry promlouvali dál. Kluci by v sobě našli sílu, ale nemusíme se stydět. Byla to zajímavá série se šťastným koncem pro domácí“.

Trenér hostujícího celku se rovněž rozhovořil o šancích Chomutova v duelu s Jihlavou. “ Chomutov to bude mít velice těžké, protože Jihlava má dobrou obranu, je i patřičně silově vybavená, což jistě nebude Chomutovu vyhovovat. Rozhodnou zase detaily, rozhodne také to, jak se Chomutov dokáže z této absolvované zátěže otřepat. Rozhodnou maličkosti a trpělivost, ale na druhou stranu Chomutov určitě šanci má.“

Nakonec dostal slovo i střelec jediné branky Třebíče Martin Sobotka. Ten přišel před sezónou ze Žďáru nad Sázavou, zpočátku se mu příliš nedařilo, ale nakonec se stal jedním z tahounů mužstva. "Zápas jsme bohužel prohráli, byl to dnes velký taktický boj se šťastným koncem pro domácí. Sezóna nám skončila, teď nás čeká tuším do středy volno, následně asi také nějaká dovolená. Volno budu trávit s rodinou, nashledanou v příští sezóně."