Menu +

Pro utkání proti Slavii posílí bílé hvězdy obránce David Škůrek z Olomouce a útočník Pavel Jenyš

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V utkání se Slavií Praha posílí třebíčský tým extraligový obránce David Škůrek. Ten si v dresu Hanáků připsal už přes 200 zápasů coby hráč nejvyšší tuzemské hokejové soutěže. Útočné řady doplní Pavel Jenyš, který už letos za Třebíč nastoupil do tří zápasů (2+0).
Sdílejte článek
 

Pro utkání s pražskou Slavií získal třebíčský hokejový klub dvě výrazné akvizice. Obranu Horáků vyztuží řízný zadák David Škůrek. Odchovanec olomouckého hokeje, který má na svém kontě 210 extraligových startů, během nichž si připsal 26 gólů a 39 asistencí, platí za nesmlouvavého obránce, který si velmi dobře plni své defenzivní povinnosti a zároveň je schopný kvalitně podpořit útok. Jeho doménou jsou rovněž přesilové hry, kde zastává roli spolehlivého dispečera na modré čáře.

Za Hanáky letos naskočil ke 24 zápasům (3+8). Patří k nejvytíženějším zadákům svého týmu, družina Zdeňka Motáka se na něj dlouhodobě hodně spoléhá. Nyní vypomůže Horácké Slavii. „Před včerejším tréninkem se k nám připojil obránce David Škůrek z Olomouce. Jeho start v zápase proti Slavii se nám podařilo vyjednat na základě vzájemné spolupráce s Olomoucí. Slibujeme si od něj zvýšení důrazu v naší defenzivě, stejně tak ho využijeme do přesilových her,“ říká trenér Jaroslav Barvíř.

Zajímavostí je, že David Škůrek se už v Třebíči jednou objevil. Byl to epizodní příběh během ročníku 2015/2016, tehdy nastoupil na Vysočině k jednomu zápasu. Zkušenosti sbíral taktéž v Havířově, Jihlavě či Havlíčkově Brodě.

Útočnou vozbu posílí v utkání s Pražany Pavel Jenyš. Kmenový hráč Komety Brno už letos za bílé hvězdy odehrál tři soutěžní střetnutí (2+0), kromě toho naskočil do 23 extraligových střetnutí v jihomoravské metropoli, kde posbíral jednu asistenci. Dodejme, že Jenyš se před letošní sezonou vrátil mezi tuzemské mantinely po několikaleté štaci v nižších zámořských soutěžích.

Podobné články

Aktuální zprávy

Podlaha a Vaculík v týmu končí. Jak to vypadá s přípravnými zápasy?

včera
Aktuální zprávy

Organizační opatření pro přípravná utkání

03.08.2020
Aktuální zprávy

Třebíčský odchovanec Marek Laš ukončil aktivní kariéru

03.08.2020