Prostě jsem vzal puk a projel celé hřiště, říká autor krásné první branky, Milan Přibyl

T ř e b í č - Předposlední domácí přípravné utkání (v posledním domácím čeká dnes Horáckou Slavii od 17:00 švédské Växjö Lakers – pozn. red.) odehráli hokejisté Horácké Slavie proti soupeři z Havlíčkova Brodu. Diváci v utkání viděli osm branek a třebíčské vítězství 5:3. První a asi i nejkrásnější gól večera vstřelil domácí útočník Milan Přibyl po samostatné akci. Výraznou postavou domácího týmu byl i brankář Pavel Míča. Oba zmiňované hráče jsme si po utkání pozvali k redakčnímu mikrofonu.
Doplněny fotografie z utkání, najdete je TADY.

Milan Přibyl

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ale až do té chvíle, než poprvé rozvlnil síťku za zády brankáře Rebelů Jaroslava Suchana Milan Přibyl.
“Začátek nebyl z naší strany dobrý, ale pak jsme se rozjeli, začali jsme hrát více do těla, což nám vyhovovalo a soupeři to naopak dělalo problémy.“

Třebíčskému útočníkovi, který se nebojí tvrdé hry do těla a dokáže rány nejen rozdávat, ale umí je i přijmout, se povedla krásná akce ve třetí minutě, kdy sólem přes celé kluziště zostudil obranu Rebelů a překonal i brankáře Suchana. Akci, při níž musela zaplesat srdce hokejových labužníků, popsal Milan Přibyl velmi jednoduše a se spokojeným úsměvem na tváři: “Výborná akce, šlo to tak nějak samo. Vzal jsem si puk, projel celé hřiště a forhendem k tyčce jsem dal gól.“

Třebíčský tým si v průběhu zápasu vypracoval vedení 4:1 a postupně získal převahu nejen ve skóre, ale jeho tlak byl místy až drtivý a obrana Rebelů nevěděla kam dřív skočit. Od poloviny druhé třetiny vypadalo utkání dosti jednoznačně. Ale jen vypadalo, havlíčkobrodští hokejisté dokázali snížit dvěma trefami ze čtyřicáté třetí a padesáté první minuty na rozdíl jediného gólu, což jim domácí poněkud usnadnili nedůslednou hrou před vlastním brankovištěm.
“Je to pravda, trenéři nás pak nabádali, abychom zase dál hráli naši hru, kterou umíme a která soupeři evidentně nesedí. Hrát hodně do těla a pokusit se dát ještě nějaký gól, což se nám pak i povedlo,“ spokojeně uzavřel hodnocení dravý forvard.

Pavel Míča

Pavel Míča

Své první celé utkání za muže odchytal Pavel Míča, jenž byl loni oporou do extraligy postupující juniorky a letos bojuje o místo v kádru „A“ týmu Horácké Slavie.

“První třetina byla z mého pohledu dost slabá, protože na mě šlo jen pár střel. Ta druhá už byla lepší, měl jsem víc práce a dostal jsme se do toho správného tempa. Ve třetí části jsem toho chvílemi měl plné zuby, protože v hale byl těžký vzduch, ale hráli jsme dnes dobře a zápas jsme zvládli.“

“Od druhé třetiny jsme myslím byli lepším mužstvem a Rebely jsme přehrávali,“ myslí si nadějný brankář.

Až do zápasu s Havlíčkovým Brodem se v brankovišti Horácké Slavie pravidelně v polovině zápasu střídal Filip Luňák s Pavlem Míčou, tento duel však Pavel Míča odchytal od začátku až do vítězného konce a to včetně pěti sérií samostatných nájezdů, které se po závěrečné siréně, na vlivem dusného a vlhkého počasí nepříliš dobrém ledě, jezdily. V nich třebíčský gólman inkasoval jen jednou, stejně jako jeho protějšek Suchan.
“Že budu chytat celé utkání jsem se dozvěděl až těsně před zápasem, vlastně až před rozcvičkou. Myslím, že teď bude více chytat Filip, aby byl na začátek sezóny dobře připraven.“