Menu +

První derby jubilejní sezóny proběhne na ledě jihlavské Dukly, pojeďte všichni za hokejem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Rychlé tempo zápasů ve WSM lize zavede Horáckou Slavii již v pondělí na led rivala z Jihlavy. Domácí Dukla nezažívá zrovna vysněný start v soutěži a se sedmi body se krčí na dvanáctém místě. Nutno dodat, že má ještě jeden zápas k dispozici navíc. Horácká Slavia Třebíč má na začátku jubilejní dvacáté sezóny v první lize sice problémy s relativně slabšími silovými týmy, avšak na absolutní favority soutěže působí jako kat a poráží je jako na běžícím páse. Zajímavé Horácké derby začíná v Jihlavě v pondělí od 17:30. Fanoušci Třebíče vyzývají, přijeďte podpořit HS v červeném oblečení.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC Dukla Jihlava, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo jihlavské mužstvo mezi to nejlepší, co bylo v národním i mezinárodním hokeji k vidění. Bývaly časy, kdy v reprezentačním výběru hráli nejdůležitější roli hráči, kteří oblékali jihlavské červenožluté dresy. Velkou zásluhu na tom měla armáda, neboť právě její zásluhou museli za Duklu hrát ti nejlepší z hokejových branců. Přesto většina z nich dorostla mezi hokejové osobnosti právě až během svého působení v Jihlavě. V období 1966 až 1972 Dukla opanovala československou ligu, výsledkem bylo šest titulů v řadě. Podobnou sérii měla i v letech 1981 až 1985, kdy její hráči celkem čtyřikrát zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy.

Fanoušci Horácké Slavie Třebíč vyhlásili k výjezdu do Jihlavy akci JEDEME VŠICHNI V ČERVENÉM

Se změnou politického režimu Jihlava ještě určitou dobu těžila z předchozích úspěchů a kvalitních hráčů, avšak tendence výkonů začala být postupně sestupná. Na konci 90. let se Jihlava definitivně usadila až ve druhé nejvyšší soutěži s výjimkou sezóny 2004-2005, kdy se Jihlava dostala na rok do Extraligy, její vystoupení v ní však bylo spíše symbolické a s velkým bodovým odstupem skončila poslední. V baráži ji poslaly opět o soutěž níž České Budějovice, kterým paradoxně Dukla udělala to samé o rok dříve. V současné době Dukla opanuje přední pozice první ligy, v uplynulé sezóně se dokonce stala mistrem WSM ligy. V baráži o Extraligu ale neuspěla.


Předzápasový informační servis


Na koho si dát v sestavě soupeře pozor?

V bráně Jihlavy má prozatím více prostoru Jakub Škarek, záda mu ve dvou zápasech kryl i Miroslav Svoboda. V obraně rivala z Vysočiny nejvíce vyčnívají Jiří Říha a David Kajínek. Útok Dukly je tradičně silný, táhnou jej Tomáš Čachotský, Josef Skořepa a Richard Diviš.


Jihlava v dosavadním průběhu sezóny

Dukla jako mistr WSM ligy zatím svými výkony nepřesvědčuje, ale je teprve samotný začátek sezóny. Podařilo se jí porazit Prostějov a Litoměřice za dva body, vyhrála jasně 1:4 v Havířově. Potom ale prohrála doma s letos nepříjemnými Benátkami nad Jizerou, Kladnem a nepodařilo se ji vstřelit jedinou branku v pražském Edenu (prohra 3:0). Jihlava čeká na impuls a odražení k lepším výkonům, což se paradoxně v derby může stát, a Třebíč si tak bude muset dát na svého rivala obzvlášť pozor.


Okénko do několika statistik obou týmů

Nejlepší střelci Jihlavy: Tomáš Čachotský 4 G, Josef Skořepa 2 G
Nejlepší střelci Třebíče: Matěj Psota 4 G, Jan Zdráhal 3 G.
Kanadské bodování Jihlavy: Tomáš Čachotský 6 (4+2), Josef Skořepa 4 (2+2).
Kanadské bodování Třebíče: Roman Erat 8 (2+6), Matěj Psota 5 (4+1).
V bráně se za Jihlavu rozchytali: Jakub Škarek s úspěšností 89,90 % a průměrem 2,48 a Miroslav Svoboda s úspěšností 91,80 % a průměrem 2,40.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 92,42 % a průměrem 2,50 a Pavel Jekel s úspěšností 92,31 % a průměrem 2,40.

Využití přesilovek Jihlavy: 8,11 %.
Využití přesilovek Třebíče: 10,81 %.
Úspěšnost oslabení Jihlavy: 72,73 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 86,67%.
Trestné minuty Jihlavy na zápas: 17,00.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 10,00.

Průměr jihlavských střel na branku za zápas: 34,17.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 28,29.
Průměrná divácká podpora Jihlavy loni: 1 914 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 538 diváků.
Průměrná divácká podpora Jihlavy letos: 1 246 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 713 diváků.

Poslední zápasy

Havířov - Jihlava 1:4
Jihlava - Kladno 1:3
Slavia - Jihlava 3:0
Jihlava - Litoměřice 5:4 sn.

Benátky - Třebíč 4:1
Třebíč - Havířov 1:2
Kladno - Třebíč 3:4 sn.
Třebíč - Slavia 5:2

Sestavy Jihlavy a Třebíče v minulém kole

Jihlava: Svoboda – Bilčík, Říha, Marcel, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Grebeňuk – Seman, Skořepa, Důras – Jergl, Čachotský, Březina – Protasenja, Diviš, Stoklasa – Anděl, Jícha, Danišovský.

Třebíč: Jekel – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, D. Mikyska, Přibyl – Kristl, Dolníček, R. Erat – Psota, Milfait, Huňa – Dymáček, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Kusko.


Program 8. kola WSM ligy

17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov
17:30 HC Benátky nad Jizerou – Hokej Ústí nad Labem
17:30 HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč
18:00 HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov
18:00 HC AZ Havířov 2010 – HC Frýdek-Místek
18:00 Rytíři Kladno – SK Trhači Kadaň
18:00 HC Slavia Praha – HC Most

Zápas 8. kola WSM ligy startuje v Jihlavě v pondělí 26. září od 17:30! Připraven bude klasický online přenos. Fanoušci mají plně obsazený autobus, dopravte se na derby také auty.
Všichni v červené barvě!

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024