Menu +

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia musela kvůli epidemiologické situaci v kádru Frýdku-Místku odložit domácí klání s rysy. Úplně bez hokeje však třebíčští fandové první hrací den nezůstanou. Namísto původně plánovaného zápasu vyrazí svěřenci Romana Mejzlíka do Litoměřic, kde se střetnou s kališníky. Litoměřice měly totiž podobný problém jako Třebíč. S kališníky se měli v úvodním kole střetnout Trhači, kteří se však v současné chvíli nachází kvůli koronavirové nákaze v karanténě. Jak Horácká Slavia, tak i Litoměřice se tedy dohodli na předehrání třicátého kola Chance ligy, které se tedy nově odehraje už v sobotu v 17:00 na litoměřickém zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy v přípravě navázaly na fascinující výkony z konce minulé sezony a ze sedmi odehraných duelů si připsaly úžasných šest vítězství, a dokázaly tak, že jsou na blížící se start nové sezony skvěle připraveny.

Mezi třemi tyčemi se gymnastickými zákroky výborně prezentoval brankář Jan Mičán, který uspěl na zkoušce a nově bude tvořit tandem se zkušeným Pavlem Jekelem. Horácká Slavia se tak bude moci opřít o vysoce kvalitní brankářskou dvojici.

Vedení Horácké Slavie vhodně doplnilo i defenzivní řady a k obraným pilířům v podobě Šimona Szathmáryho, Karla Nedbala a Václava Čejky přivedlo další zvučná jména. Místo v týmu si vybojoval například zkušený Lukáš Chalupa, který má zkušenosti i ze zahraničních hokejových soutěží. Dres s bílou hvězdou na hrudi bude oblékat i vysoce talentovaný Lukáš Zukal, který v přípravě naskočil i za extraligovou Kometu, kde odehrál duel proti ambiciózním třineckým Ocelářům. Tohoto perspektivního obránce se bílým hvězdám podařilo získat na přestup. Hostovat bude v Třebíči i obranná dvojice Petr Vodička a Dominik Valík. Nechybí ani mladý Ondřej Ševčík, který bude v nové sezoně taktéž hájit barvy Třebíče.

Výbornou zprávou je, že se Třebíči podařilo udržet úderné útočné formace a navíc došlo i k jejich vyztužení. Smlouvu získali Václav Krliš, Tomáš Křehlík a Matěj Kořenek. Novicem je Jakub Čížek, který naskakoval v juniorce Českých Budějovic a ve druholigovém Písku. Pomoci má i nadaný Michal Kunc, který patří k nejtalentovanějším hráčům brněnské dvacítky.

Naopak, jak již mnozí ví, tak se Horácká Slavia rozloučila s Ondřejem Malcem a Robertem Havlátem, kteří už v nové sezoně za Třebíč naskakovat nebudou.

Na Horáckou Slavii a i na ostatní hokejové kluby v České republice čeká velmi nestandartní sezona, v níž se vše rychle mění v závislosti na ochraně zdraví hráčů a fanoušků.

HC Stadion Litoměřice

Kališníci přišli před touto sezonou o několik trumfů, ale také přivedli několik zkušených hráčů, kteří by měli být učiteli pro mladou hokejovou generaci, jež v Litoměřicích vyrůstá.

V brankovišti kališníků bude odvádět svoji práci jednadvacetiletý Adam Beran, který by měl vytvořit dvojici s Tomášem Králem, jenž zatím v Litoměřicích bojuje o smlouvu.

Obranu týmu z Kalich arény opustil velezkušený Aleš Pavlas, který se rozhodl k ukončení hokejové kariéry a pověsil své brusle na hřebík. Dres Litoměřic už nebude oblékat ani mládežnický reprezentant František Klejna, který zamířil do konkurenčního Sokolova. Naopak se na sever Čech přesouvá z Jihlavy obránce Jan Holý, který nasbíral v loňské sezoně osmnáct bodů v základní části soutěže. Kališníci se však s tímto přírůstkem do obrany nespokojili a připravili přestupovou bombu. Do Litoměřic zamířil hvězdný Jan Výtisk, který v loňské sezoně hájil barvy extraligových Vítkovic a ve svém novém působišti by měl působit v roli mentora a předávat zkušenosti svým nástupcům. K těm může patřit například Jan Mlčák, který do Litoměřic přišel na hostování z brněnské Komety.

V útoku došlo k nejcitelnějším změnám. Tu hlavní je určitě odchod pravidelně bodujícího cizince Markuse Korkiakoskiho, který patřil k nejlepším kanonýrům Litoměřic. Tento finský hokejista se však rozhodl kývnout na nabídku od ambiciózní Poruby. Litoměřice opustil i další produktivní hokejista finské národnosti, kterým byl Kristian Kangas, jenž je zatím bez angažmá. Aby toho nebylo málo tak ke konkurenci zamířil také Martin Kadlec, který v základní části nastřádal šedesát bodů z třiapadesáti zápasů. Produktivitu by měl v Litoměřicích znovu pozvednout Martin Procházka, který přichází ze Vsetína. Kališníci budou moci spoléhat i na Patrika Miškáře s Matějem Beranem. Zvučnou posilou je i Lukáš Válek, který má zkušenosti z extraligového Litvínova.

Stadion Litoměřice bude muset nahradit pravidelně bodující hráče, kteří přijali jiné nabídky. Letos bude znovu spoléhat na mix zkušeností a dravého mládí. Úspěch bude záležet hlavně na tom, jak se jim podaří, či nepodaří nahradit produktivního finského šikulu Markuse Korkiakoskiho s Martinem Kadlecem.

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Vodička, Čejka, Valík, Zukal – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Š. Kratochvil, Krliš, Psota, Křehlík, Kořenek, Ferda, Michálek, Vedral, Čížek.

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Král – Marcel, Holý, Výtisk, Poizl, Mlčák, Kubíček – Beran, Miškář, M. Procházka – Koffer, Válek, Novák – Pšenička, Hašek, Jánský – Čermák, Jindra, Toman.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021