Menu +

První ročník Městské Nápoje Brabec ligy se blíží do finále

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Pomalu, ale jistě se ke svému závěru chýlí první ročník městské amatérské hokejové ligy, která pro ročník 2011 – 2012 nesla název Městská Nápoje Brabec liga. O podobné soutěži pro amatérské hokejisty se v Třebíči mluvilo už dlouho, ale teprve s příchodem Daniela Šlapáka do funkce obchodního a marketingového manažera Horácké Slavie se povedlo projekt dotáhnout do konečné fáze, což znamená, stanovit pravidla, najít hráče a hlavně začít hrát.
Sdílejte článek
 

Městská hokejová liga, vítaná novinka, která tu chyběla

Městská Nápoje Brabec liga je v Třebíči zcela nový projekt, který je určen pro amatérské hokejisty, jenž si chtějí zahrát opravdový hokej. Soutěž má samozřejmě svá přísná pravidla a nehraje se tak tvrdě, jako profesionální soutěže, ale i tak účastníkům přináší kvalitní sportovní vyžití, radost z pohybu a když se zadaří, tak i z vítězství.

Soutěže se v prvním ročníku účastní osm týmů z Třebíče a nejbližšího okolí. V základní části ligy bylo sehráno 84 zápasů. Ve čtvrtek 15. března 2012 začne play-off hrané na dva zápasy. Finálová série je pak na programu 29. a 31. března.

Zveme Vás na finále

Na oba zápasy finále Vás tímto chceme srdečně pozvat. Městská Nápoje Brabec liga přináší utkání hraná sice hlavně pro radost, ale zároveň hraná s obrovským nábojem a nasazením. A finále bude ještě zajímavější!

“Za celých 84 zápasů základní části jsme ve výkonném výboru soutěže řešili jen šest vážnějších disciplinárních prohřešků. Všechna rozhodnutí týmy respektovaly, takže i s disciplinou mužstev můžeme být spokojeni,“ řekl k průběhu ligy Daniel Šlapák, člověk, který měl po celou sezónu soutěž vlastně na svých bedrech.

Příští ročník - rozšíření a nový herní systém, přihlaste se i Vy!

Pro ročník 2012 – 2013 by organizátoři rádi rozšířili počet účastníků soutěže, takže pokud byste i ve vaší obci, nebo ve vaší firmě chtěli postavit hokejový tým, není nic jednoduššího, než se domluvit, kontaktovat pana Šlapáka na mailu slapak@hstrebic.cz a podat přihlášku.
Tu, stejně jako pravidla ligy, výsledky statistiky a tabulky najdete v sekci MĚSTSKÁ LIGA na webu hstrebic.cz.

“Pro druhý ročník soutěže 2012 – 2013 bychom počet družstev v lize rádi rozšířili. Představa je taková, že základní část by byla rozdělena na dvě skupiny, nebo chcete–li, konference podle výkonnosti. Na závěr by se hrála prolínací soutěž a baráž,“ nastiňuje plány a představy pro druhý ročník městské amatérské hokejové soutěže Danilel Šlapák.

I Městská liga má svůj open air game

Nejen NHL a nejvyšší soutěže téměř v celé Evropě i České republice mají svá open air utkání hraná pod širým nebem. I třebíčská městská liga se může pochlubit takovým zápasem. Utkání Pokojovice – Drakstav se totiž hrálo na otevřeném stadionu pod širým nebem v Pokojovicích a bylo velkým zpestřením soutěže, které si všichni účastníci pochvalovali.

Nutno dodat, že Městská Nápoje Brabec liga má přísná pravidla a zápasy řídí vždy dva profesionální rozhodčí. Zápasy se hrají na dvě poloviny s patnáctiminutovou přestávkou, během níž je rolbou provedena úprava ledové plochy, takže hráči mají ke svým výkonům poskytnutý opravdu profesionální servis.

Taková soutěž tady chyběla, říká Jan Novák ze Sokola Okříšky

Několik postřehů k průběhu prvního ročníku soutěže nám poskytl Jan Novák, jenž v soutěži nastupuje za tým Sokol Okříšky a je i členem výkonného výboru ligy.

“Jako přímý účastník soutěže bych vyzdvihl kvalitu rozhodčích. Pokud to mám srovnat například s jinými amatérskými ligami, kde chodí pískat lidé z jiných mužstev, kteří s rozhodováním zápasů nemají téměř žádné zkušenosti, tak kvalita rozhodčích je v této naší soutěži velké pozitivum. Velmi dobře pracoval i výkonný výbor, který sice řešil některé věci až „za pochodu,“ nicméně pravidla byla nastavena už před sezónou. Dobrá věc je nekompromisní trestání větších prohřešků hned v zárodku, což je důležité z toho pohledu, že se to samozřejmě rozkřikne mezi ostatními hráči a soutěž pak není nějak přehnaně tvrdá a hraje se fér,“ pochvaluje si zástupce okříšského Sokola Jan Novák.

Kvalita týmů je samozřejmě rozdílná, v hokeji je hodně důležité umět dobře bruslit, a pokud má někdo v týmu i zkušenějšího hráče, má oproti ryzím a začínajícím amatérům jistou výhodu.

“Kvalita soutěže je velmi dobrá, přirovnal bych to k okresnímu přeboru, který jsem hrával. Výborné jsou oba týmy Lukášů, dobře jsme hráli i my a Pokojovice. Na druhém konci tabulky jsou Veselý a Krhov, ale myslím si, že všechny zápasy byly v pohodě, zahráli jsme si hokej a žádné velké excesy nenastaly. Do dalšího ročníku se určitě znovu přihlásíme,“ říká Jan Novák.

“Kdybych měl mluvit za naše mužstvo, tak nám chyběla takováhle amatérská organizovaná soutěž. Je pro nás výhodné, že máme na celou sezónu daný rozpis zápasů, vím dopředu, kdy který zápas hrajeme. Není to takové to shánění, hele v sobotu je volný led, sežeň deset lidí a pojď si zašmatlat. Mužstva mají zajištěný kompletní servis,“ vypočítává důvody, proč se do ligy přihlásit nejen aktivní hráč, ale i funkcionář Sokola Okříšky.

Je skvělé, že se v Třebíči podařilo rozjet hokejovou soutěž pro amatéry. První ročník ukázal, že zájem o tuto krásnou hru je nejen v Třebíči, ale i jejím okolí velký. Vyhrát, s partou kamarádů si v kabině dát vítězný pokřik a na oslavu pak jedno pivko, tomu se nic nevyrovná. To vám potvrdí každý, kdo tento pocit někdy mohl zažít.

Na závěr je na místě určitě poděkování organizátorům i všem účastníkům.
Není jednoduché dát dohromady takovou soutěž. A jak ukázal první ročník, městská liga je životaschopnou soutěží pro nadšené hokejové amatéry, kteří si chtějí s kamarády zahrát nejrychlejší kolektivní hru na světě.
Sportu zdar a hokeji zvlášť

Podobné články

Aktuální zprávy

Podepsáno! Podpora třebíčského hokeje ze strany KHNP již pátou sezonu

30.06.2022
Aktuální zprávy

S Martinem Svobodou o novém vedení ČSLH, letní přípravě i vizích do nové sezony

30.06.2022
Aktuální zprávy

Přichází konstruktivní obránce, Třebíč posiluje Antonín Bořuta

29.06.2022