Menu +

První zápas v Chance lize? Obrovská zkušenost, říká Michalčuk a chce se zlepšit

Rozhovory
Vize hokejové Třebíče spočívá do budoucna v několika bodech. Jeden z těch hlavních je dávat příležitost mladým hráčům, které klub vychová, popřípadě pomůže vychovat.
Sdílejte článek
 

Jedním z příkladů takové práce je šikovný útočník David Michalčuk. Ten exceluje v mládežnických kategoriích, přičemž v letošních přípravných zápasech mužů také ukázal svůj potenciál. Není proto divu, že talentovaný mladík zůstal na radaru trenérského týmu, který mu dal v zápase proti Frýdku-Místku možnost debutovat v Chance lize.

A právě proto jsme si Michalčuka přizvali k rozhovoru. Novinářská premiéra to pro něj ale nebyla. „Loni už jsem jeden rozhovor měl. Když jsme hráli s juniorkou play off napsala mi jedna paní za Hokejku.cz.“ usmívá se devatenáctiletý útočník.

Jedním dechem dodává, že první zápas v dospělé soutěži bere jako splnění snu. „Jsem hrozně rád, že jsem nastoupil do zápasu. Je to pro mě obrovská zkušenost,“ říká.

„Oproti tomu, na co jsem byl zvyklý, tak byl rozdíl hlavně v tempu. Ale díky tomu, že jsem odehrál zápasy už v přípravném období, tak jsem na to byl připravený. Hlavu jsem měl nastavenou a snažil se podat co nejlepší výkon,“ pokračuje.

„Byl jsem dost nervózní."

Základem byla pro Michalčuka poctivá hra. Jedině od té se koneckonců dá odrazit výš. „Speciální úkoly naše lajna neměla. Měli jsme si pohlídat rozehrávku a v útočném pásmu zkusit soupeři zavařit,“ líčí.

Zároveň uznává, že před debutem pociťoval nervozitu. „Byl jsem dost nervózní, ale snažil jsem se, aby to na mě nebylo znát. A zdravá nervozita je naopak potřeba. Nezvyk pro mě byla atmosféra. Z juniorky nejsem na něco takového zvyklý. Je fajn, když vás lidé povzbuzují. Užil jsem si to. Na druhou stranu se vám to nesmí dostat do hlavy. Musíte se pořád soustředit na svou hru,“ ví Michalčuk.

Na tribuně mezi fanoušky viděl i dobře známé tváře. „Byli se podívat rodiče. Ti mě podporovali už od přípravných zápasů. Přítelkyně koukala na internetu,“ dodává s úsměvem.

„Mám hodně věcí, které musím zlepšit."

A v čem vidí svou největší přednost? „Myslím, že je to rychlost bruslení. Když se dostanu do šance, tak se samozřejmě snažím dát gól.“

Nejen soutěžní, ale i přípravné zápasy Michalčukovi ukázaly, že ještě má hodně na čem pracovat. „Rozdíl mezi juniorkou a Chance ligou je obrovský. Je tak velký, že se ani nedá popsat. Mám hodně věcí, které musím zlepšit. Ať už je to síla nebo vyspělost a dovednosti.“

David Michalčuk může být vzorem i pro ostatní hráče v třebíčské mládeži. Dokazuje totiž, že pílí a výkonností se lze propracovat do prvního týmu. „S klukama se o tom bavíme pořád. První start za muže je pro ně velká motivace. Stejně jako byla i pro mě. Dáváme si rady a povzbuzujeme se. Osobně bych jim poradil, aby byli v klidu, nestresovali se a poctivě pracovali, takový přístup se vám vrátí.“

Michalčuk je zároveň jedním z lídrů letošní juniorky, které loni postup do vyšší soutěže jen těsně unikl. Letos chtějí mladí junáci složit reparát a uspět. „Je to náš cíl. Jdeme zápas od zápasu, ale chceme se dostat až do finále a zvládnout všechny nástrahy,“ říká na závěr.

Podobné články

Rozhovory

Kamil Pokorný: První čtvrtina? Za 2-, musíme být zdraví a potvrdit ji v dalším průběhu ligy

20.10.2022
Rozhovory

Výsledky teď nejsou to nejdůležitější, ale když se vyhrává, tak se lépe trénuje a hraje, říká David Tureček

13.08.2022
Rozhovory

Martin Čech: Letní příprava od druhé třídy až po juniorku byla skutečně výživná

28.07.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč