Menu +

První změny v kádru. Přichází zvučná posila – odchovanec Martin Dočekal

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčský tým v minulé sezóně pořádně rozvířil vody Chance ligy, když jí dlouhou dobu vévodil, a to k překvapení všech. Z úspěšného kádru bude většina hráčů pokračovat, přichází však i první odchody. Ale takový už je hokejový život. Jak našemu webu exkluzivně sdělil trenér a sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný, kádr je už nyní složen asi ze sedmdesáti procent.
Sdílejte článek
 

Trenére, v kádru už probíhají a proběhly některé změny. Některé se daly očekávat, některé naopak budou překvapením. Můžete říci, o jaké změny se jedná?

Po skončení sezóny jsme měli výstupní pohovory s hráči a od toho okamžiku jsme začali pracovat na tom, kdo v kádru zůstane a koho bychom chtěli přivést. Vyhodnotili jsme si celou sezónu, což nějakou dobu trvá. Položili jsme si vedle sebe několik věcí. Jakým způsobem hráči zapadli do týmu, samozřejmě je nutné porovnat i cenu a výkon daného hráče, protože současná doba není jednoduchá. Mužstvo chceme samozřejmě složit co nejkvalitněji, ale musíme přitom vidět na peníze, které je potřeba sehnat pro zabezpečení celé sezóny.

Můžeme tedy říct, kterých hráčů se změny týkají?

Začnu hráči, kteří náš tým po sezóně opustili a začnu hráči Komety, se kterou se domlouváme sezónu po sezóně a máme příslib, že i v následující sezóně bude Kometa Brno náš partnerský klub. Do Brna se tedy vrací Honza Mlčák a Vojta Střondala. S nimi jsme se bavili tom, za jakých podmínek by u nás mohli působit i v následující sezóně. Samozřejmě musí být ten zájem oboustranný. Vždycky je to věc jednání.

Byli tady i další hráči, jak to vypadá s nimi?

V průběhu sezóny přišel Dominik Sklenář, který už u nás pokračovat nebude. Stejně tak Adam Gajarský, který je taky hráč Brna, ale na trhu byl volný. Jeho sezóna nebyla povedená. Až na některé zápasy v play – off, tak jak jsme si představovali, že bude platný v celé sezóně. Bohužel to nebylo podle našich představ. Skončili Lukáš Zukal a Lukáš Popela. Ten přišel až v závěru sezóny, abychom měli dostatečně široký kádr. Měli jsme zde i hráče, kteří přišli na hostování a skončila jim smlouva. Jedná o Kryštofa Langa, Roberta Havláta, Matěje Zabloudila. I jim všem je třeba poděkovat za to, že tady bojovali za naše barvy, za Horáckou Slavii. Přejeme jim hodně štěstí v jejich nových působištích. Smlouva skončila i Lukáši Nedvídkovi a my jsme se rozhodli, že už nebudeme dál jednat o nové.

Lukáš Nedvídek v našem klubu působil delší dobu, byl i kapitánem a v sezóně 18/19 vytvořil ziskem padesáti bodů nový klubový rekord v produktivitě. Jaké byly důvody pro neprodloužení jeho smlouvy v HST?

Co se Lukáše týče, tak si zde vybudoval nějakou pozici, nějaké místo. Výborné byly jeho dvě první sezóny u nás, kdy po příchodu do Třebíče patřil ke hráčům, kteří tým táhli. Co se týče sezóny 20/21, tak ta byla poznamenaná covidem, to víme, ale už tam to nebylo od něj úplně ideální. I letos jsme čekali trochu víc. Nechci říkat, že by nějak propadl, ale jak jsme se před chvílí bavili o poměru cena/výkon, tak jsme čekali víc a z toho důvodu jsme se rozhodli tak, jak to ve sportu je. Stavíme nové mužstvo a on se nám do toho nevešel. Není to nic proti Lukášovi, takhle to ve sportu je a hráči kluby střídají. Věřím, že v novém prostředí se zase nastartuje, má před sebou ještě velký kus kariéry. Ta informace bohužel vyšla ven dřív, než měla. Hráčům jsme to oznámili dřív, aby měli možnost si hledat nové angažmá. My jsme potřebovali nějaký čas na to, abychom všechny věci dotáhli do konce. Pracujeme i na jiných jménech, tak jsme chtěli tu informaci zkompletovat. Proto bylo trochu nešťastné, že ta informace se dostala na veřejnost dřív. Hráčům, které jsem jmenoval, je třeba poděkovat za to, co pro klub odvedli, ať už tady byli delší dobu, nebo jen krátce. Vždy je to o vzájemném respektu, každý z nich se snažil za náš klub bojovat. Proto říkám, že jim jako Horácká Slavia Třebíč děkujeme a přejeme hodně štěstí do dalších angažmá.

Tvoří se nová soupiska a nový tým. S kterými hráči pro další sezónu tedy počítáte?

S některými jsme jednali už v průběhu sezóny, abychom u nich měli jistotu. Buď se s nimi podepsaly nové smlouvy, nebo se podepsala opce. Někteří byli a jsou pod smlouvou. V současné chvíli máme zajištěné brankoviště, kde zůstává Pavel Jekel s Honzou Mičánem. Za to jsme samozřejmě rádi a věříme, že navážou na spolupráci a výkony, které podávali v uplynulé sezóně. Co se týče obrany, tak zůstává Lukáš Forman a Michal Furch. To je hráč, který podepsal novou smlouvu. Podařilo se nám z Karlových Varů získat Daniela Poizla a Davida Turečka. Jsou to mladí kluci, kteří šli loni výkonnostně hodně nahoru a my jsme o ně stáli. Oba u nás mají smlouvu na celou sezónu. Je v ní sice dodatek s případným uvolněním, ale téměř výhradně o nich budeme rozhodovat my. To je pro nás důležité. Věřím, že oba navážou na loňskou sezónu, a protože jsou mladí, tak jsou schopni se zlepšovat. Za jejich angažmá u nás jsme rádi, protože víme, že beci na trhu nejsou. My navíc chceme pracovat s hráči, kteří už trošku znají náš způsob hry a oni nám do toho zapadají. Věřím, že v tom budou pokračovat. Co se týče Jirky Hunkese, tak jsme si dali nějaký časový horizont, budu s ním ještě mluvit. Je to otázka dalšího jednání, po sportovní stránce bychom o něj určitě stáli, protože je to zkušený hráč a zkušeného hráče na led i do kabiny potřebujeme. Uvidíme, jak se on sám rozhodne, má už nějaký věk a rozhoduje se sezónu od sezóny. Loni se nám podařilo se s ním domluvit, letos je to zatím otevřené. Pak o tom budeme fanoušky určitě informovat. V útoku máme pod smlouvou Láďu Bittnera a Matěje Psotu. Toho jsme po ligovém dvacátém kole pustili na operační zákrok, chtěli jsme ho mít nachystaného na vrchol sezóny. Bohužel ten zákrok byl trochu složitější, než se původně zdálo. Proto se rekonvalescence protáhla a Matěj mohl naskočit do zápasů až v závěru a po tak dlouhé době to pro něj bylo složité. Věříme, že o to líp bude nachystaný na novou sezónu. Pod smlouvou je Martin Šťovíček, nový kontrakt jsme podepsali s Michalem Vodným, který nám v útoku plní roli jakéhosi mentora. Je to zkušený hráč, hodně předává zkušenosti mladým hráčům. Po jednání s Kometou bychom chtěli zase přivést dva mladé útočníky, kteří už se tady ukázali. Věřím, že to dopadne. Smlouvy u nás pokračují Václavu Krlišovi a dvojici Radim Ferda a David Michálek. To jsou kluci, kteří odvádí černou práci, stáli jsme o ně a podařilo se nám s nimi domluvit na nových smlouvách, takže by měli u nás i dál působit.

Máte už pro fanoušky i nějakou zprávu ohledně nové posily na kterou se mohou těšit?

Chtěl bych představit první posilu, která by nám měla v nové sezóně pomoct, a tou je Martin Dočekal. O něj jsme hodně stáli. Pomáhal nám už v minulé sezóně, je to Třebíčák, který prošel deset let extraligou. V každém zápase, ve kterém za nás nastoupil, byla znát jeho kvalita. Bohužel nám vypadl před play off a já si myslím, že to byl asi jeden z momentů, kdy nám útočná fáze trochu klesla. Jak už jsem řekl, o Martina jsme hodně stáli a on se rozhodl, že smlouvu u nás podepíše. Věřím, že i fanoušky potěší to, že se vrací hráč, který z tohoto klubu vzešel, získal dva tituly v Kometě a odehrál spoustu zápasů v extralize. Jde o hostování na celou sezónu s podepsanou smlouvou u nás. Ačkoli mu běží do 30. dubna smlouva v Kometě Brno, dostali jsem od Brna souhlas tuto pro fanoušky zajímavou informaci zveřejnit. Věříme, že mužstvo potáhne a bude správným lídrem tak, jako byl v zápasech v letošní sezóně. Pracujeme ještě na dalším útočníkovi, ale tam to ještě není dotažené do konce. Jednání s ním máme ještě tento týden a pak budeme fanoušky samozřejmě informovat, dáme jim vědět. Prozradit můžu, že se jedná rovněž o třebíčského odchovance, dokud ale není vše podepsané, jméno říkat nebudu. Fanoušci se vše včas dozví.

Dají se čekat ještě další změny v kádru?

Mužstvo máme složené zhruba z nějakých sedmdesáti procent. Doba je samozřejmě složitá, my se ještě budeme rozhlížet na hráčském trhu po hráčích, se kterými bychom kádr dali do finální podoby. Čas na to je, věřím, že situace nebude tak hektická, jako loni, kdy se o záchranu hrálo i v juniorských soutěžích. Přebraný trh byl i v Chance lize, kde až pět mužstev padalo. Teď se v naší soutěži uvolnilo nějakých sto hráčů. Chtěli bychom tým oživit i nějakými mladými hráči, kteří mají drajv ve hře, ale zároveň i kvalitu. Věřím, že dopadnou nadřeknutá jednání s Kometou. Chceme v přípravě zapojit do týmu i naše juniory, kteří odehráli výbornou sezónu. Sice v nižší soutěži, ale myslíme si, že si zaslouží dostat šanci a přičichnout k dospělému hokeji. Chceme aby věděli, jak to chodí v A – týmu. Dostanou prostor jak v letní přípravě, tak i ve fázi přípravy na ledě. Zápasy juniorů jsem sledoval a máme vytipované čtyři až pět kluků, u kterých chceme, aby viděli, jak to chodí, a věříme, že stejně jako loni k práci přistoupí dobře a tím se připraví na sezónu. Samozřejmě do toho promlouvá i finanční stránka. Platit přes léto dvacet dva nebo i víc hráčů je velice složité. Věřím, že kádr pak doplníme kvalitně, abychom mohli hrát zase kvalitní hokej a opět těšit naše třebíčské fanoušky.

Určitě už máte v hlavě plán přípravy, loni byla zpestřená tréninky na ledě, soustředěním v Rouchovanech. Je něco podobného v plánu i letos?

Zase jsme i u financí. My bychom s kolegy chtěli přípravu pojmout podobně jako loni, protože se nám to osvědčilo. Už je jisté, že letní přípravu začneme 25. dubna. Chceme v ní pracovat deset týdnů. Máme příslib, že si ji kluci zpestří tréninky na ledě, které by měly být jednou, někdy i dvakrát týdně. Soustředění v přípravě zakomponované máme, ale zase je to o tom, aby se na něj sehnaly prostředky. Když to vyjde, budeme jenom rádi. Je tam celý kolektiv pospolu čtyři až pět dní. Je to pro hráče něco jiného, jiné prostředí, formuje se tam i parta a určitá hierarchie týmu. Pak čeká hráče dovolená a po ní vletíme na led do rekordní dvacáté šesté sezóny v první lize.

Děkuji za rozhovor a informace a přeji hodně štěstí.

Podobné články

Aktuální zprávy

HST HRDINŮM vrcholí! V sobotu vzdáme HOLD hasičům

včera
Aktuální zprávy

Horácká Slavia vetuje rozhodčího Daniela Jechoutka

01.12.2022
Aktuální zprávy

O další díl Pojď hrát hokej byl velký zájem

26.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč