Menu +

Ředitel klubu dr. Karel Čapek: Snad výsledkovou krizi brzy zlomíme!

Aktuální zprávy
Znepokojivé výsledky Horácké Slavie Třebíč, která již počtvrté odešla z domácího ledu poražena, donutily vedení Horácké Slavie Třebíč k hráčským změnám. Po odchodu brankáře Josefa Kučery odešel z týmu Třebíče také obránce Petr Suchý. Novou posilou je naopak liberecký gólman Jan Koťátko. Nejen na otázku odchodu tohoto hráče, ale i na problémy krize klubu jsme se zeptali ředitele klubu HS dr. Karla Čapka.
Sdílejte článek
 
"V klubu provádíme soubor opatření, která by dokázala mužstvo znovu nabudit a vyhrávat. Petr Suchý nesplnil roli, která se od něho očekávala. Požádali jsme trenéry o analýzu tohoto hráče a po jejich návrhu jsme Petra z kádru vyřadili." Suchému nevyšlo několik utkání a zřejmě i chyba v posledním utkání proti Berounu ho vyřadila z kádru Horácké Slavie. "Od domácího zápasu s Hradcem Králové, kdy se Petr dopustil několika chyb, jsme začali hráče více sledovat a po hrubce v zápase s Berounem jsme právě s trenéry usoudili, že tohoto hráče již více sledovat nebudeme a vyřadíme ho. Chtěl bych ale upřesnit, že věc jeho setrvání nebo odchodu byla plně v moci trenérů a my jejich rozhodnutí samozřejmě respektujeme".

Petr Suchý tedy u mužstva Horácké Slavie skončil. Nováčkem v týmu se však stal vsetínský obránce obránce Jiří Kučný, kterého už mohli fanoušci vidět v sobotním střetnutí. Bude však tento hráč jediným novicem, nebo vedení chystá další příchody? Objevily se totiž spekulace, že by se v brance mohl v brzké době objevit brankař Marek Novotný, který s týmem Třebíče již několik dnů trénuje... "Marek Novotný u nás pouze trénuje a není naším hráčem. Jeho setrvání konzultujeme s trenéry a dál se uvidí. Nováčkem v dresu Horácké Slavie bude od čtvrtka brankář z extraligového Liberce Jan Koťátko. Měl by u nás začít od čtvrtka trénovat a měli bychom jeho služeb využívat formou střídavých startů.Dále bychom také chtěli udržet v týmu Filipa Luňáka, který nás nadchl svými výkony. Probíhají však složitá jednání s Pelhřimovem, takže nemohu být v této otázce příliš konkrétní."

V kádru Horácké Slavie se před sezónou objevila celá řada nových hráčů. I oni se každý zápas ocitají pod drobnohledem vedení klubu. "Z nováčků se nám zatím nejvíce líbí obránce David Mazanec, je vidět, že má své zkušenosti a že je opravdu kvalitním hráčem. Věřím ale tomu, že i ostatní hráči jako jsou Mráz, Sobotka, Topol či Lála se brzy adaptují a budou velkým přínosem pro tým. Hlavně se zde v Třebíči musí cítit jako doma. Všechny posily jsme pečlivě před sezónou konzultovali s trenéry a věřím, že jsme vybrali dobře."

Na veřejnosti se také často přetřásá otázka, jak pevnou mají židli stávající trenéři Kolda s Mejzlíkem. "Nálada uvnitř týmu není dobrá, je na nás vyvíjen velký tlak veřejnosti, ale zde bych chtěl říci, že je to především v hráčích. Trenéři stále hledají řešení krize, která nastala. Víme ale, že krize nebude trvat věčně a já jsem přesvědčen, že tato nepříznivá situace musí brzy skončit. Proto trenérům věřím a podržím je. Sami hráči si to musí mezi sebou vyříkat a sami moc dobře vědí, že pokud nebudou odvádět takové výkony, které od nich očekáváme, tak zde hrát nebudou a odejdou, právě tak jako obránce Suchý."

Při posledním zápasu s Berounem našlo cestu na stadion pouze 1000 příznivců ledního hokeje, to není příliš mnoho. Vedení klubu však zatím věří, že k vítězství nad Pískem povedou i jiné cesty, než je vstup na zápas pro fanoušky zdarma. "V této otázce není vedení klubu jednotné. Podle mého názoru však není snížení vstupného krokem, který by zvedl výkon mužů. Například minulý týden sáhlo k tomuto kroku vedení Českých Budějovic a tým doma prohrál. Budeme se však touto otázkou dále zabývat."

Nezbývá než doufat, že hráčské změny, které probíhají budou změnami dobrými a že tým brzy nalezne svou tvář a ukáže svou sílu, což je přáním i ředitele klubu dr. Karla Čapka.

Podobné články

Aktuální zprávy

Sportovec města Třebíče 2020

dnes
Aktuální zprávy

Horké novinky

včera
Aktuální zprávy

HST v roce 2021 a budoucí směřování klubu

včera