Roman Pšurný přiznal: Polevili jsme a málem se nám to vymstilo

T ř e b í č - Poslední domácí utkání před vánoční přestávkou ozdobili třebíčští hokejisté ziskem tří bodů. Když na začátku druhé třetiny, ve dvacáté druhé minutě, zvýšil obloučkem přes ležícího Handla Roman Pšurný už na 3:0 vypadalo to na jasnou záležitost a snadné vítězství domácích barev. Opak byl ale pravdou. Ze zápasu se stalo drama. Domácí jakoby třígólové vedení uspokojilo, hosté naopak přidali a drama bylo na světě. Nakonec však hráči v červených dresech dokázali vybojovat další vítězství a další cenné tři body za výhru 3:2.
Fotografie z utkání najdete TADY.

O tři góly už vedli hokejisté Horácké Slavie na začátku druhé třetiny a v pohodě kráčeli za dalším vítězstvím. Hned o chvilku později mohlo být na Zimním stadionu Města Třebíče veselo počtvrté, ale Ondřej Látal nedokázal v samostatném úniku propasírovat puk mezi betony brankáře Handla. Od této chvíle se hra začala vyrovnávat. Beroun se v polovině zápasu dostal do hry brankou na 3:1, kterou dal David Nedorost. Třetí část zápasu přinesla tvrdý boj o každý puk. Medvědi ještě přiložili pod kotel, když po individuální chybě třebíčského beka vstřelil ranou z první gól na 3:2 Martin Tvrzník. Horácká Slavia však díky bojovnosti a několika výborným zákrokům Filipa Luňáka v brance už vítězství uhájila a připsala si do tabulky další tři body.

TRE_BER 3:2

STANISLAV BALÁN

Horácké Slavii výborně zahrála druhá pětka ve složení Roman Pšurný – Stanislav Balán - Michal Pšurný s obrannou dvojicí Pavel Bulička Marcel Hrbáček, což na pozápasové tiskové konferenci ocenil i trenér Jiří Otoupalík: “Musím dnes vyzvednout a pochválit druhou formaci, která dnes dala všechny tři naše góly.“

Dva členy druhého útoku, kteří se do střelecké listiny zapsali jsme si pozvali ke zhodnocení utkání. Jsou jimi Stanislav Balán a Roman Pšurný.

Dvacetiletý útočník Zlína Stanislav Balán po utkání zářil spokojeností: Ze začátku vypadal zápas dost jednoznačně. Vedli jsme už 3:0. Pak jsme dostali myslím dost blbý gól, znervózněli jsme, a na naší hře to bylo znát. Pak jsme dostali i druhý gól a hra byla velmi vyrovnaná, ale naštěstí jsme to už nepustili a vyhráli jsme.“

Stanislav Balán v utkání získal dva body za asistenci a branku. Přihrával totiž na první branku, kterou vstřelil Pavel Bulička a druhou branku Slavistů pak vstřelil v šestnácté minutě sám.
“Při té první situaci střílel Michal Pšurný ze své strany a já jsme měl puk dorazit, což se mi nepovedlo. Naštěstí se to povedlo Pavlu Buličkovi. Také druhá situace byla také při naší přesilovce, neměl jsem komu nahrát, ani na beka, ani Michalovi, tak jsem zkusil použít hokejové pravidlo, když nevíš co s pukem dej ho na bránu a vyšlo to.“

Stanislav Balán je jedním z hráčů, kteří v Třebíči, jak bylo vedením klubu avizováno, odehráli reprezentační přestávku.
“Pro nás mladé hráče je určitě lepší hrát první ligu, než třeba ve Zlíně jen trénovat. Jsem rád, že jsem tady v Třebíči mohl hrát a trenérům za to děkuji. Určitě budu rád, když si tady budu moci ještě někdy zahrát.“

TRE_BER 3:2

ROMAN PŠURNÝ

Roman Pšurný dal třetí gól domácích, který se nakonec v konečném součtu ukázal jako rozdílový a tudíž i vítězný. "Rozhodující bylo, že se nám povedlo rychle využít dvě přesilovky, chytli jsme se. Pak se hraje určitě líp, když z nás spadne úvodní nervozita.Beroun se pak do hry musel tlačit a nám se povedlo to utkání už nepustit a uhrát tři body.“

Na otázku, jestli Třebíčští pak nehráli až příliš uvolněně, čímž si utkání vlastně sami zdramatizovali Roman Pšurný řekl: “Po třetím gólu jsme asi trošku polevili a pak se nám to málem vymstilo. Tohle by se nám nemělo stávat.“

Stejně jako Stanislav Balán i Roman Pšurný si váží toho, že může nastupovat v první lize: “Tady se dostaneme hodně na led, takže si víc věříme a naše sebevědomí stoupá. Když se ještě podaří dát nějaké ty góly, jako dneska, je to ještě lepší. Ve Zlíně naopak máme jen dvě, tři střídání za třetinu, takže jsme studení. Rozhodně je to pro nás tady vítaná příležitost pořádně si zahrát.“

Hokejisté Horácké Slavie ještě před vánoční přestávkou odehrají středeční utkání v Havířově. První domácí utkání v roce 2007 pak sehrají Třebíčští ve středu 3. ledna od 18 hodin, kdy je čeká důležitý duel, v němž jim soupeřem budou Jestřábi Prostějov