Menu +

Rozhodl zájem, který o mě Třebíč měla, říká Holec. Těší se na roli lídra

Rozhovory
Miroslav Holec je výraznou posilou Horácké Slavie před nadcházející sezonou. Dá se říct, že v případě jeho příchodu se vedení klubu povedl možná až husarský kousek. Vždyť ostřílený čtyřiatřicetiletý útočník má na svém kontě přes 500 extraligových zápasů, které ozdobil ziskem několika medailí. Teď by měl být jednou z nejvýraznějších osobností Chance ligy.
Sdílejte článek
 

Co rozhodlo, že jste zvolil návrat do Třebíče?

Ohledně nové smlouvy jsem čekal. Pak se dozvěděl Kamil Pokorný, že jsem volný a začali jsme jednat. Navíc Třebíč je blízko Brna, klub znám z dřívějšího působení. Vždycky se vyznačoval rodinnou atmosférou. Celkově rozhodl zájem, který o mě Třebíč měla.

Hrála ve vašem rozhodování roli i skutečnost, že by vám měla být svěřena jedna z klíčových rolí?

Jednoznačně. Byla to jedna z věcí, která mi třeba loni chyběla, protože jsem klíčové momenty nehrál. Teď se těším na to, že dostanu prostor a že se mi bude věřit. Vyhovuje mi to takhle.

Jaký máte pocit z nově se budujícího týmu?

Některé kluky ještě úplně neznám, ale z tréninků na ledě mám dobrý pocit. Máme dobrého gólmana i dobrou obranu. Doufám, že budeme vyhrávat a že budeme mít z hokeje radost.

Co bude pro začátek sezony klíčové?

Určitě chytnout první zápasy. Když tým vyhraje třeba prvních pět zápasů, hned se mu hraje lehčeji. Naopak když je prohrajete, padne na vás psychická deka. Psychika je ve sportu vždy ohromně důležitá.

„Třebíč se vždycky vyznačovala rodinnou atmosférou."

Jak u vás probíhá letní příprava?

Dělám si ji sám. Vyhovuje mi to tak, můžu díky tomu poslouchat svoje tělo a dělám to, co potřebuju a co mi vyhovuje. S týmem jsem byl v Rouchovanech na soustředění a stejně tak společně chodíme na led.

Letní příprava bude brzy končit, že?

Klukům by měla končit příští týden, ale já pokračuju dál. Mám ji jinak nastavenou kvůli tomu, že jsme v Budějovicích končili sezonu až v dubnu. Proto jsem s letní přípravou začínal i později, neboť jsem po dlouhé sezoně potřeboval pauzu.

A jak prožijete dovolenou před nástupem na led?

Momentálně děláme na baráku, takže zatím to neřeším. (usmívá se)

Budete se muset na Chance ligu adaptovat?

Hraje se v ní jiný styl hokeje než v extralize. Rozdíl je v rychlosti, v přesnosti přihrávek nebo třeba v postavení hráčů. Když jsem přišel do Budějovic do první ligy, taky jsem si musel chvíli zvykat. Tady to bude podobné.

„Těším se, že se mi bude věřit."

Z minulé sezony máte extraligový bronz. Kam tenhle úspěch ve své kariéře řadíte?

Mám zlato se Slavií, mám i stříbrné medaile, ale tenhle bronz je cenný. Už proto, že s námi v Českých Budějovicích před sezonou nikdo moc nepočítal, ale nakonec jsme hráli dobrý hokej a dotáhli to až do semifinále.

Na jakého soupeře v Chance lize se nejvíc těšíte?

Určitě se těším na Vsetín a na Zlín. Ve Zlíně hraje Jirka Ondráček, na zápas proti němu se těším obzvlášť.

Budete se spolu hecovat?

Určitě! Určitě něco proběhne. (směje se)

Podobné články

Rozhovory

Martin Čech: Letní příprava od druhé třídy až po juniorku byla skutečně výživná

28.07.2022
Rozhovory

Zatím nejlepší zážitek léta? Pro Domču rozhodně setkání s Pastou!

21.07.2022
Rozhovory

O hokeji i prázdninách se "vzorky" juniorky a dorostu HST

14.07.2022