Menu +

Rytíři jsou minulostí, Bílé hvězdy míří na led nevyzpytatelné Kadaně

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Sobota 4. října 2014 je dalším hracím dnem na prvoligových kolbištích. Bílé hvězdy z Třebíče čeká soupeř ze severu Čech, tým SK Kadaň. Severočeši si v minulém kole vyšlápli na jihlavskou Duklu na jejím ledě, hosty tak jistě nečeká lehké utkání. První buly je v Kadani stanoveno na 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

Pohled na příštího soupeře - SK Kadaň

V Kadani se letos sešel poměrně zajímavě složený celek, který může pomýšlet na účast v předkole play-off. Vůbec největší zodpovědnost bude ležet na brankáři Miroslavu Hanuljakovi. Pokud bude chytat podobným způsobem jako v ročníku 2012/2013, tak se Severočeši nemusí strachovat o záchranu. Jestliže ovšem naváže na slabší loňskou sezónu, nečeká Kadaň lehké období.

Defenziva týmu bude stát na Jakubu Trefném, Jaroslavu Mrázkovi a Aleši Pavlasovi. Spolehlivé výkony odvádí i 25letý Martin Mazanec, jeden z nejvylučovanějších hráčů soutěže. Velký výkonnostní pokrok by mohl nastat u Radka Havla, kterého si v Chomutově velmi chválili. Také několik mladých útočníků (Fronk, bratři Novákové či Hammerbauer) se bude muset popasovat s mnohem důležitější rolí, než jakou zastávali doposud. Oproti loňsku už totiž Kadaň nebude moci využívat služeb Karla Hromase a Nikoly Gajovského, dvou útočníků s bohatými extraligovými zkušenostmi.

Sobotní hostitel Bílých hvězd stihl v osmi zápasech prozatím nastřádat čtrnáct bodů a v mimořádně vyrovnané tabulce mu patří průběžná sedmá pozice. Naposledy brala Kadaň všechny tři body za výhru 1:3 nad jihlavskou Duklou. Navíc má k dobru odložený zápas prvního kola s "mateřským" Chomutovem - ten se odehraje příští pondělí.

Poslední tři zápasy Severočechů

Prostějov – Kadaň 3:2 sn, branky Kadaně: Račuk, Novák

Kadaň – Litoměřice 4:3, branky Kadaně: Stehlík, Kadlec, Ton, Chlouba

Jihlava – Kadaň 1:3, branky Kadaně: Novák, Veselý, Ton

Bílé hvězdy se vyhřívají na prvoligovém výsluní

Skvělý start do sezóny, který trvá již devět odehraných kol, mají za sebou svěřenci trenérského tandemu Mička, Novák! Jednadvacet bodů znamená šestibodový náskok před druhým Chomutovem, což před začátkem soutěže čekal asi málokdo. Bílé hvězdy se již tradičně mohou spoléhat na muže v brankovišti, jinak tomu není ani letos. Vždyť Tomáš Štůrala si svými výkony řekl o místo v týmu mistra ze Zlína, Luboš Horčička, který ho nahradil ve středečním zápase proti Kladnu se zaskvěl nejedním famózním zákrokem.

A na základním kameni v podobě jistoty v brankovišti pak mohou úspěšně navázat hráči v poli. V letos nabitém týmu máme možnost sledovat pětibrankové střelce Lukáše Havla či Viléma Buriana, na záda již jim šlape zkušený Miroslav Holec, který je s jedenácti body nejproduktivnějším hráčem s bílou hvězdou na krku.

Poslední tři zápasy Bílých hvězd

Horácká Slavia – Rebel Havl. Brod 5:2, branky Třebíče: Havel, Zuzin, Holec, Čuřík, Křivohlávek

Salith Šumperk – Horácká Slavia 0:1, branka Třebíče: Vodný

Horácká Slavia – Rytíři Kladno 2:3 pp, branky Třebíče: Pekr, Havel

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020