Menu +

Otázky byly super! Byla to výzva a zpestření, říká vítěz soutěže. Co nás pobavilo?

Soutěž
AKTUALIZUJEME - KONEC SOUTĚŽE | Aktuální situace ve světě není zrovna radostná. Horácká Slavia si pro Vás připravila zajímavou soutěž o permanentku na sezonu 2020/2021. Soutěžilo se ve STORIES (příběhu) na našem Instagramu @hstrebic, celkově bylo 10 kol. Body jste mohli získat i jinak, například dva body dostali ti, kteří splnili jeden z cviků a natočili se při něm. Výhercem se stal fanoušek Lukáš, kterému gratulujeme! Ostatním děkujeme za účast.
Sdílejte článek
 

Vyhodonocení soutěže

Deset kol uteklo jako voda a máme vítěze! 54 bodů posbíral fanoušek Lukáš Daněk, který získal hned 20 bodů díky zakoupení virtuálních vstupenek v období minulého týdne, kdy platila akce (1 vstupenka = 1 bod). Předtím jich dokonce zakoupil ještě několik, k tomu se dostaneme ale v jiném článku.

„Jako fanoušek Horácké Slávie jsem moc rád, že klub pořádá tyto soutěže v tak náročné situaci, co nastala. Je to parádní zpestření při čekání na novou sezónu a jsem rád, že klub nezahálí a dělá vše pro své fanoušky,“ chválí tohle zpestření vítěz permanentky na novou sezonu.

Celkem se do soutěže zapojilo 169 fanoušků, občas odpovědělo i pár hokejistů právě Horácké Slavie. Jako nejtěžší se ukázalo 6. kolo (Jaký třebíčský brankář vychytal 3 vítězství během 3 dnů?), na které odpovídalo správně jen 53 procent soutěžících. Naopak nejlehčí byla otázka druhá, kde byla úspěšnost téměř 87 procent.

„Otázky byly super! Některé lehčí a některé těžší. Ale bral jsem to jako výzvu, jestli opravdu znám svůj oblíbený klub,“ říká věrný fanoušek, který vyhrál se sedmibodovým náskokem.

Příznivec Horácké Slavie na závěr dodává: „Děkuji všem, kteří se na této soutěži podíleli. A doufám, že podobných bude více, určitě se zase rád zúčastním.“

Perličky ze soutěže:

Některé vaše odpovědi sice byly špatně, ale občas by potěšily nebo rozesmály jak naše hokejisty, tak i vás. Pojďme se na některé podívat.

Začneme 1. kolem – Kdo byl v uplynulé sezoně náš nejlepší střelec? Hned první byla odpověď: Všichni!!! Což by sice bylo hezké, ale v tomhle případě to byl pouze Ladislav Bittner.

Ve 3. kole jste měli odpovídat na otázku: S jakými dvěma útočníky hrál ve formaci Patrik Eliáš za Třebíč v první lize? Jeden ze soutěžících odpověděl, že to byli Martin Šťovíček a Ladislav Bittner, jenže ti se v té době teprve učili spíš bruslit.

4. kolo – Který obránce sedí v třebíčské kabině mezi Lukášem Nedvídkem a Dominikem Svobodou? Kdo jiný by to měl vědět lépe než Šimon Szathmáry, který na tuto otázku odpověděl správně: já?

Všem moc děkujeme za zájem o naši soutěž. Snad jsme vás v této nelehké době zabavili. Zároveň děkujeme za zakoupení virtuálních vstupenek, už brzy vydáme článek i ohledně této akce.


10. kolo: Kteří dva trenéři odtrénovali za Třebíč v první lize nejvíce sezon?

 • Kamil Pokorný a Radek Novák

  Nejvíce sezon odtrénoval v první lize za Třebíč Kamil Pokorný. Bylo jich hned 11. O dvé méně má za sebou současný trenér Horácké Slavie – Radek Novák. Oba zmiňovaní byli dokonce u postupu do první ligy. Kamil Pokorný v roli asistenta trenéra a Radek Novák v roli hráče.

  Co to pro vás vlastně znamená, že jste odtrénovali tolik sezon?
  Kamil Pokorný: Vážím si toho hrozně moc. Třebíčská organizace mi po mém zranění, které mi ukončilo kariéru, dala šanci v roli trenéra. Jsem rád, že jsem mohl částečně přispět a být u zrodu prvoligové éry.
  Radek Novák: Také si toho velmi vážím, že jsem v našem klubu dostal tolik prostoru u „A“ týmu.

  Jak oba vzpomínáte na slavný postup do první ligy?
  Kamil Pokorný: Celá Třebíč byla na nohou a všichni žili hokejem! Když se postupovalo, tak si nikdo nedokázal představit, že by se tato soutěž hrála v Třebíči tak dlouho v řadě.
  Radek Novák: Měli jsme parádní kabinu. Tam byla velká síla. Rád bych znovu vyzdvihnul naše fanoušky, byli skvělí. A oslavy byly zajímavé…

  Na jaký další moment nebo momenty nikdy nezapomenete?
  Kamil Pokorný: Určitě ještě sezona 2012/2013, kdy jsme trápili v semifinále Mladou Boleslav, která byla finančně a hráčským kádrem úplně jinde. Kluci ale bojovností a tím, že plnili domluvené věci, strhli diváky a atmosféra byla opravdu úžasná!
  Radek Novák: Celkově na postupy do play-off a chorea našich fanoušků. Když vidíte, jakou atmosféru dokázali na našem stadionu i na stadionech našich soupeřů opakovaně vytvořit, tak před nimi smekám. V tyto momenty před nimi naši hráči předváděli po všech stránkách zkrátka jinou hru. Svojí hrou dokázali naše fanoušky vtáhnout do utkání a najednou jsme měli díky fanouškům o dalšího hráče na ledě navíc.

  Třebíč má za sebou už 23 sezon v první lize a je nejstálejší účastník této soutěže. Čím to?
  Kamil Pokorný: Díky lidem okolo hokeje, sponzorům, městu a divákům. Některé sezony byly vynikající, některé zase složité. Ale hodně hráčů, kteří prošli prvoligovou Třebíči, tak se dostali do extraligy nebo i do národního týmu. Případně hrají úspěšně v zahraničí. A co vím, tak všichni vzpomínají na působení v Horácké Slavii jedině v dobrém.
  Radek Novák: Jsme malý klub, kde je na prvním místě pracovitost. Vždy si musí sednout velká spousta věcí. A Horácké Slavii přeji mnoho dalších sezón v 1. lize.

  Oba koučové pracovali mnoho let i spolu na střídačce. Dokonce dovedli Horáckou Slavii dvakrát po sobě až do semifinále. Pak se jejich cesty rozdělily. Kamil Pokorný zamířil do Komety Brno, se kterou vyhrál dvakrát titul.

  „Sleduji samozřejmě i Třebíč a navštěvuji také domácí duely. Hodně mladých kluků má šanci získat zkušenosti s mužským hokejem v Chance lize. Sledovat opakovaně jejich výkony mě jako trenéra určitě zajímá a sleduji nejen je, ale i starší hráče,“ říká na závěr Kamil Pokorný.


  9. kolo: Jaký hráč odehrál za Třebíč nejvíce zápasů v první lize?

 • David Dolníček

  Nejvíce zápasů odehrál v našem dresu nezapomenutelný odchovanec našeho klubu – David Dolníček. „Odmalička jsem vyrůstal na třebíčském zimním stadionu nejen jako hráč. S otcem jsme nevynechali ani jeden zápas A-týmu. Viděl jsem i většinu zápasů dorostu, kde hrál můj strýc Pavel, který následně odehrál několik sezon také u mužů,“ vzpomíná na své začátky a své příbuzné.

  Dlouholetý kapitán si za Třebíč zahrál poprvé v sezoně 1997/1998. „Vždy jsem chtěl hrát za třebíčské áčko. Po slavném postupu do první ligy jsem jako junior začal nakukovat právě i do A-týmu. Pamatuji si, že nálada v kabině i v hledišti byla super,“ povídá historicky druhý nejproduktivnější hráč Horácké Slavie v první lize (460 kanadských bodů).

  David Dolníček si za Horáky zahrál celkově jedenáctkrát play-off. „Jsem rád, že se mi podařilo v roli kapitána dostat tým několikrát do play-off. Úžasný byl i jakýkoliv postup. A bylo skvělé tehdy konkurovat třeba Ústí, Chomutovu a Mladé Boleslavi,“ připomíná například památné zápasy proti Mladé Boleslavi v semifinále play-off.

  Jako hráč stihl odehrát v první lize krásných 763 duelů. Po ukončení hráčské kariéry v roce 2018 se ujal hned role trenéra u mládeže. Nyní dokonce dělá vedoucího úseku žákovských mužstev.

  „Můj současný cíl je vychovat pro tým mužů co nejvíce domácích hráčů a udržet v kabině třebíčského ducha, který byl vždy největší zbraní tohoto klubu,“ dodává ikona třebíčského hokeje.


  8. kolo: V jakém roce a proti komu jsme slavili postup do první ligy?

 • 1997 (ročník 96/97) proti Karviné

  Vytouženého postupu se Třebíčští dočkali v sezoně 1996/1997, kdy družina pod vedením trenérů Milana Chalupy a Kamila Pokorného skončila po základní části na prvním místě a postoupila do baráže. V prvním kole si Třebíč poradila s Kadaní 3:0 a 4:0. V dalším kole Horáci narazili na další severské mužstvo – Chomutov, ale přešli i přes něj po výhře 3:0 a remíze 3:3.

  Ve třetím kole přišla na řadu Karviná a hrálo se na čtyři vítězné zápasy. Celek z Vysočiny u soupeře vyhrál 3:2 a 6:1 a doma mohl potvrdit postup do první ligy. A to se i stalo. V prvním duelu třebíčští hokejisté sice prohrávali 0:2, ale po brankách Oldřicha Bakuse, Rostislava Maleny a dvougólového Milana Budi vyhráli! Vítězné branka padla dokonce čtyři minuty před koncem.

  Další den byl nesmazatelně zapsán do třebíčské historie, větší zápas Třebíč nikdy nehrála. Na duel přišlo 5800 diváků, stadion naprosto praskal ve švech. Domácí vedli po brance beka Tomáše Zemana, ale Karviná dokázala otočit stav na svou stranu. Slovo si proto ve 28. minutě vzal zase Tomáš Zeman, jenž v početní výhodě propálil gólmana hostů! Ve stejné minutě byl nejdůraznější Roman Hlouch a vstřelil pravděpodobně nejdůležitější branku kariéry – 3:2!

  O 11 minut později necelých šest tisíc diváků explodovalo radostí, Martin Sobotka mířil přesně a Třebíč vedla 4:2. I přes snížení soupeře si domácí pohlídali závěr a mohli slavit vytoužený postup do první ligy!

  U tohoto momentu byl i současný trenér Horácké Slavie – Radek Novák, ten si během baráže připsal celkem 5 bodů. Horácká Slavia po postupu v roce 1997 hraje bez přerušení v první lize, což z ní dělá nejstálejšího účastníka.

  7. kolo: Jaký náš hráč si během sezony připsal v jednom zápase nejvíce bodů?!

 • Matěj Psota - 4 body

  Hned čtyřmi body se blýskl Matěj Psota v únorovém domácím duelu proti Ústí nad Labem, který Horáci vyhráli 6:2. „V tom zápase jsme prohrávali 0:2, ale potom jsme to otočili a zápas jsme si hlídali,“ říká.

  Konkrétně si třebíčský šikula připsal jednu branku a tři asistence. „Do kasy jsem nemusel dávat nic. Možná, až to náš pokladní zjistí, tak mě ještě dodatečně zkasíruje,“ obává se šestadvacetiletý forvard.

  V únoru Matěj Psota v rozhovoru říkal, že ho hokej i život v Třebíči baví. Bude zde tedy nadále? „Rád bych. Vše je na dobré cestě a mělo by to tak být,“ svěřuje se.

  Co dělá třebíčský útočník během tohoto složitého období? „S přítelkyní Lenkou a jejím pejskem chodíme třeba do lesa. Na zahradě dokonce trénujeme agility. Jako amatér se to teprve učím, ale baví mě to. Občas se mi i daří, ovšem jen díky mé zkušené trenérce a pejskovi,“ povídá spokojeně.

  „Oni dva mají za sebou bohatou kariéru, doma mají plný pokoj pohárů. Dohromady to je asi o 70 pohárů více, než mám z hokeje. Jak to teď vykládám, přešla mě chuť na hokej,“ směje se.

  Matěj má s přítelkyní opravdu velmi nabitý program. „Doma hrajeme ještě takový hokej, že dveře jsou jako branky. Ale zatím mi to nejde. Máme rozehrané play-off a prohrávám 1:3 na zápasy.“

  Že není ještě týmová příprava, Matěje Psotu asi netrápí. „Přítelkyně mě nedávno ostříhala a mám na čele obrovského ježka, takže jsem rád, že je zákaz vycházení,“ usmívá se bavič třebíčské kabiny.


  6. kolo: Jaký třebíčský brankář vychytal 3 vítěztví během 3 dnů? Třebíč díky tomu tenkrát postoupila do play-off

 • Šimon Hrubec

  Třebíč v sezoně 2011/2012 postoupila zcela nečekaně do play-off i díky třem vítězstvím ve třech dnech, což v té době byl menší zázrak a obdivuhodný počin. Během 50,5 hodin vyhrála zmiňované tři utkání a zapsala se do české Guinnessovy knihy rekordů. Všechny tyto duely odchytal mladý Šimon Hrubec!

  „V mých 19-20 letech to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí, že jsem šel právě do Třebíče! Ta sezona mě katapultovala až do extraligy, já měl pak konkrétně sedm nabídek právě z nejvyšší soutěže,“ prozrazuje Šimon Hrubec, který poté odešel do Třince.

  Na Vysočině strávil, nyní už brankář s reprezentačními zkušenosti, jednu sezonu, která mu pomohla ve více směrech. „I po životní stránce mi to pomohlo, jelikož jsem se během toho roku v Třebíči naučil o sebe starat a osamostatnil jsem se. Nemůžu zapomenout ani na to, jaké jsem měl štěstí na spoluhráče a celý realizační tým v čele s panem Popelou. Pokaždé mi se vším pomohli a já jsem se mohl soustředit jen na hokej,“ pochvaluje si třebíčské zázemí mistr české extraligy s Oceláři.

  Šimon Hrubec se během pár zápasů stal hned oblíbencem všech fanoušků, se kterými si doslova užíval vítězné děkovačky. „V neposlední řadě bych chtěl moc poděkovat i fanouškům a moc rád vzpomínám na naše děkovačky. Stále mám v mobilu uložený transparent, na kterém stojí: ŠIMONE DĚKUJEME! I to je důkaz toho, že v Třebíči jsou fanoušci skvělí,“ říká účastník minulého mistroství světa, ve kterém odchytal dokonce duel o bronz.

  Prosadil se nejen do reprezentace, ale i do ruské KHL, kde hájí barvy Kunlunu. „Nebýt naší skvělé sezony, možný bych ani nebyl tam, kde jsem teď. Děkuji, že jsem i na malou chvíli mohl být součástí rodiny jménem HST,“ vzkazuje na závěr brankář, který v Třebíči zanechal nesmazatelnou stopu! Snad každý fanoušek si tohoto sympaťáka zapamatoval, protože co předváděl, bylo někdy až neuvěřitelné.

  Šimone, i my děkujeme a přejeme ti hodně štěstí nejen v hokeji!


  5. kolo: Kdo je tento mladík na fotce?

 • Martin Štovíček

  Ano, jednalo se správně o útočníka Martina Šťovíčka, jenž je na fotce vyfocený dokonce s pohárem. „Přijde mi, že v mládí mi to šlo lépe než teď,“ směje se třebíčský hráč, který prvně hokejistou ani nechtěl moc být. „Měl jsem staršího bráchu, co ho hrál. Takže jsem ho začal hrát také. Ale moc mě to nebavilo, bralo mi to hodně času,“ uznává forvard, který v uplynulé sezoně nasbíral hned 28 asistencí.

  Druhý nejproduktivnější třebíčský hráč jen na ledě velmi emotivní, pro výhru udělá cokoliv. „Prohry doslova nesnáším. Teď už to je ale lepší. Když jsem byl malý, tak to bylo o hodně horší. Hrával jsem se starším bráchou tenis a nikdy jsem s ním nevyhrával. Většinou to odnesla raketa, kterou jsem rozmlátil,“ svěřuje se nejúspěšnější hráč na buly z třebíčského týmu.

  Bude hrát za Horáky další sezonu? „Smlouvu mám i na další rok, tudíž budu pokračovat. Jsem zde maximálně spokojen,“ pochvaluje si angažmá na Vysočině.


  4. kolo: Kdo sedí v třebíčské kabině mezi L. Nedvídkem a D. Svobodou?

 • Šimon Szathmáry

  Mezi Lukášem Nedvídkem a Dominikem Svobodu sedí v třebíčské kabině čtyřiadvacetiletý Šimon Szathmáry. „Nemám s tím sebemenší problém, že sedím vedle nich. I když musím říct, že jednu výtku bych našel. Medvědovy (Lukáše Nedvídka) ranní koblihy zůstanou v kabině občas déle, než by měly. Ani mu je nemůžeme vzít, protože jsou ve stavu, že se nedají jíst,“ směje se průměrně nejvytíženější třebíčský hráč uplynulé sezony.

  Ofenzivní bek je pro Třebíč nesmírně klíčový. Na začátku uplynulé sezony chyběl kvůli zranění a bylo to znát na výsledcích jeho týmu. Nakonec stihl odehrát 35 utkání, ve kterých si připsal 29 bodů, z toho hned 22 v přesilovkách! Kdyby nebyl zraněný, mohl být reálně nejproduktivnějším hráčem v početních výhodách ze všech hokejistů v lize.

  „Přesilové hry mě samozřejmě baví a rád na ně chodím. Má hra je stavěna na hře dopředu, ale snažím se i dávat pozor do obrany,“ popisuje svoji hru.

  Průměrný nejvyšší čas na ledě: Šimon Szathmáry – 24:52


  3. kolo: S jakými dvěma útočníky hrál ve formaci Patrik Eliáš za Třebíč v první lize?

 • Brendan Morrison a Roman Hlouch

  V roce 1999 se Patrik Eliáš nemohl dohodnout na nové smlouvě s New Jersey Devils a s Brendanem Morrisonem oba stávkovali. Odletěli do Evropy a zamířili do Třebíče, kde Horácké Slavii pomohli v zápasech se Šumperkem (výhra 2:0) a venku s Jihlavou (výhra 2:1).

  V obou duelech nastoupil Patrik Eliáš ve formaci právě s Kanaďanem Morrisonem a Romanem Hlouchem. "Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Oba to už tehdy byli vynikající hokejisté. Já s Patrikem vyrůstal, oba jsme z Třebíče. Dokonce jsme bydleli přímo naproti sobě,“ vzpomínal o několik let později Roman Hlouch v rozhovoru pro iDnes.cz.

  Patrik Eliáš si celkem zapsal v těchto dvou zápasech tři body za jednu branku a dvě asistence. Poté zamířil do extraligových Pardubic a následně se dohodl na novém kontraktu s New Jersey. Co je zajímavé, tak právě v této sezoně dokázal vyhrát svůj první Stanley Cup. Slavnou trofej přijel ukázat i do Třebíče a na třebíčském náměstí se sešlo až deset tisíc fanoušků.


  2. kolo: S kolika vítězstvími v řadě jsme zakončili sezonu?

 • 14 výher

  Třebíčští i díky dvěma výhrám v předkole zakončili sezonu se 14 vítězstvími v řadě, čímž vyrovnali rekord z ročníku 1999/2000. Dále bylo překonáno nejvyšší vítězství díky únorovému debaklu 11:1 proti Kadani na domácím ledě. Zajímavé je, že předtím se jednalo o výsledek 10:1, a to proti největšímu rivalovi Třebíče – Dukle Jihlava.

  Týmu kolem Radka Nováka a Jaroslava Barvíře se dařilo i venku. Jejich svěřenci vyhráli osm duelů v řadě na cizím ledě, z čehož pramenilo překonání dalšího klubového rekordu v prvoligové historii.


  1. kolo: (8.4.) Kdo byl nejlepším střelcem Třebíče v uplynulé sezoně?

 • Ladislav Bittner – nejlepší střelec i vítěz bodování

  Sedmadvacetiletý Ladislav Bittner prožil životní sezonu. Po příchodu z Benátek se stal jedním z lídrů třebíčského mužstva. Vyhrál i celkovou produktivitu se 48 body, stal se nejlepším střelcem Horáků a ve statistice +/- měl pozitivní bilanci 22, což bylo z celého týmu nejvíce. Zářil hlavně po narození dcery v nadstavbové části o účast v předkole, povedlo se mu bodovat dokonce dvanáctkrát po sobě a střílel důležité branky. Co je důležité, tak hráč se již v dřívější době vyjádřil, že by v Třebíčí chtěl působit i nadále.

  Přesilovkové góly: Ladislav Bittner – 10 branek


  Soutěžit se začne od středy 8. dubna. Další otázky se objeví vždy v těchto dnech – středa, pátek, pondělí. Celkem bude 10 kol, tudíž konec vychází na 29. dubna. Za správnou odpověď budou 4 body.

  Na konci měsíce vyhodnotíme nejlepšího soutěžícího, který pak obdrží cennou výhru - dostane permanentku na sezonu 2020/2021, tudíž uvidí všechny mistrovské zápasy zadarmo. No nezní to skvěle?

  Proč zrovna Instagram?

  Zkrátka proto, že odpovědi uvidíme jen my, takže soutěžící nebudou moct kopírovat odpovědi někoho jiného. Na Facebooku by všichni viděli všechny odpovědi a my chceme, aby si každý divák poctivě přišel na správné řešení.

 • Podobné články

  Soutěž

  Hlasujte v Gólparádě - získejte dres, nebo permanentku - díl první

  08.04.2009
  Soutěž

  Soutěž o věcné ceny se Skupinou ČEZ

  14.03.2007
  Soutěž

  Vyhrajte permanentku na příští sezónu

  14.02.2003