Tabulka MAXA LIGY po 41. kole ZDE
Matěji na začátek gratuluji k vítězství nad Chomutovem a poprosím o tvé dojmy ze zápasu.
Utkání se nám nakonec hodnotí dobře. Vyhráli jsme za tři body, což je super, zvlášť před domácím publikem. Ale po první třetině jsem si myslel, že to bude mít trošku hladší průběh. Nakonec jsme z toho udělali drama, ale zaplať Pán Bůh jsme to ubojovali a 5:4 vyhráli.
Dal jsi dnes dva góly, z toho ten první na 3:1 byl jako přes kopírák s gólem z minulého utkání s Pardubicemi. Na to máš nějakou šablonu? Nebo se tak vyvinula herní situace?
Spíš se to tak vyvinulo. U gólu v Chrudimi, tam to udělal perfektně Voďas, který na sebe natáhl tři hráče. Až jsem byl překvapený, že ho tam jeli zmastit a mě nechali jít samotného na bránu. Dneska to Miha Štebih hezky zaseknul, vrátil mi puk a já jsem to zkusil podobně jako minule a naštěstí to vyšlo. Měl jsem z toho radost, že mi to tam znovu padlo.
Když dá hráč takhle rychle za sebou a v začátku zápasu dva góly, nemyslí i na ten třetí?
Já se přiznám, že mě to ani nenapadlo. Vždycky si to uvědomím až po zápase, že jsem třeba mohl dát i ten třetí. Takže v průběhu zápasu ne.
A co se stalo ve druhé třetině? Měli jste několik šancí, mohli jste odskočit třeba až na 5:1, místo toho se šlo do kabin za stavu 4:3. Možná jste se tam i museli trochu obávat o výsledek.
Je to tak. On Chomutov na nás od začátku celkem vlítnul a dal nám gól na 1:0. Tam jsme na sebe trošku koukali, ale povedlo se nám dát ty rychlé branky. Ve druhé třetině jsme zase tlačili my, ale moc jsme to přehrávali. Chomutov pak jednou zahrozil, dal z toho gól a pak se to otočilo na jejich stranu. Řekl bych, že to byla naše neopatrnost.
Velmi důležitý pak byl pátý gól na 5:3, i když jste zase rychle inkasovali na 5:4.
Prvně jsme se tím pátým gólem trochu uklidnili, ale pak jsme zase branku dostali a bylo to zase jen o gól. Naštěstí to stačilo a bereme tři body, což je fajn.
Třetí třetinu jste chtěli hrát spíš pozorně nebo soupeře dorazit a dát další góly?
Spíš pozorně. Řekli jsme si, že nesmíme nic moc vymýšlet, vedeme, body by byly fajn, tak jsme se snažili je urvat. Vzadu byl výborný Brožka, který to podržel…
Bodovali jste v jedenáctém utkání v řadě, naposledy se to nepovedlo 18. prosince. Doma to dnes navíc bylo deváté tříbodové vítězství v řadě. Parádní série, že?
Talky bych to tak shrnul, parádní série. Ale zase bych se v tom moc nepitval. Máme radost, že sbíráme body a za každý z nich jsme rádi. Jen tak dál.
Na závěr otázka směrem k divákům. I přes televizní přenos a nevlídné počasí jich sem na promrzlý moravskobudějovický stadion dorazilo přes pět set. Obdivuhodný výkon od všech, kteří dnes dorazili a podpořili vás.
Určitě, je to super. Já jsem v Třebíči moc rád i právě kvůli fanouškům. Vždycky nám pomáhají, takže díky za to, že i v tomto mraze dorazili a fandili nám.
Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí i v dalších zápasech.