Menu +

Šance, šance, šance… Ale na ty se nehraje, říká Jakub Žiška

Ohlasy po utkání
T ř e b í č – Po zápase s Kadaní seděl na lavičce jako bez života a koukal se nevěřícně na zem. Snad si ani nevšiml, že jeho spoluhráči ze sebe už dávno shodili výstroj a že mu štiplavý pot stéká do očí. Žádost o rozhovor mohl klidně odmítnout – vůbec bych se nedivil. Kapitán třebíčských hokejistů Jakub Žiška se však zachoval jako naprostý profesionál. Jen se smutně usmál a začal hodnotit zápas.
Sdílejte článek
 
Třebíčští útočníci opět nezaznamenali ani jednu branku. Jak je to možné, když poměr střel 37:21 plně hovoří v jejich prospěch? "Nevím, fakt nevím," zamýšlí se Žiška. "My si v zápase vytvoříme takové šance a nejsme schopni ani jednu proměnit. Těžko se můžeme vymlouvat na štěstí. To samozřejmě nemáme, ale jinak opravdu nevím, čím to je. Jsme prostě v takové křeči, že nejsme schopni dávat góly ani do prázdné branky. Jak za stavu 0:1, tak i ještě za stavu 0:2 jsme příležitosti měli, ale neproměnili jsme je. A o tom to je. Bohužel, hokej se nehraje na krásu nebo na šance, ale na branky a ty my nedáváme. Pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát."
V závěrečných vteřinách zápasu se třebíčským zimním stadionem ozýval pískot, věc, kterou si každý sportovec přeje snad nejméně ze všeho. Jak na něj Jakub reagoval, všiml si ho vůbec? "Dalo se to čekat. Pokud druhý zápas po sobě nedáme ani gól, nemůžeme se bohužel divit, že diváci jsou nespokojení. Ale ta hra nevypadala zase tak špatně, jak vypovídá výsledek," brání se. "Během celého zápasu jsme si příležitosti vytvářeli, to znamená, že jsme soupeře byli schopni přehrávat. Ale to jsme pořád u toho. Neproměňujeme šance," krčí rameny Žiška.
Horácká Slavia jede hned v pondělí do Chomutova. Bude to velmi náročný zápas, v němž by třebíčští hokejisté měli leccos zlepšit. "Samozřejmě – proměňování těch šancí," kývá hlavou třebíčský kapitán. "Loni v play-off jsme si ale ověřili, že v Chomutově se dá hrát. Určitě tam nepojedeme odevzdaní. Proč taky? Hlavně proměňovat ty šance," stále opakuje. "V Budějovicích jsme taky měli dvě vyložené, do prázdné branky. Nedali jsme je a kvůli tomu jsme prohráli."

Třebíčští hokejisté také mají smůlu v tom, že se opět obnovilo zranění vyhlášenému střelci Lukáši Valkovi a zároveň nemohla nastoupit jejich nová posila – sparťanský Jakub Šindel. Trenér Horácké Slavie Kamil Konečný Šindelovu absenci objasnil na pozápasové tiskové konferenci: "Bohužel dnes Sparta hrála a vzhledem k tomu, že má marodku, nemohli ho sparťani pustit. Je to škoda, v Budějovicích se postupně sžil s mužstvem a byl platným hráčem. Jsme ale závislí na tom, kdy ho Sparta uvolní," vysvětlil třebíčský lodivod. "Valko si v minulém zápase obnovil zranění kolena. Není to ale zase tak vážné, jako to bylo minule. Pauza by snad měla být kratší, schopen stoprocentního výkonu však není. Hrozilo by nebezpečí, že by se to mohlo ještě zhoršit."

Hrdinou soupeře byl určitě brankář Kadaňských – Petr Jež. I jeho jsme požádali, aby pohledem zpod masky v krátkosti shrnul zápas. "Je to jednoduché – dali jsme góly, Třebíč ne. A myslím, že jsme i byli lepší," usmívá se šťastný gólman. "Ale vypadalo to také, že Třebíčští jsou v nějakém útlumu a to se pak všechno lepí. Nemohli se trefit ani do prázdné brány," uzavřel.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020