Menu +

Se Šumperkem o šest bodů a udržení vybojovaného umístění

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčské prvoligové hokejisty čeká další mistrovský zápas 1. hokejové ligy ve středu 18. listopadu 2009, kdy se představí na domácím ledě. Jejich soupeřem bude tým Salith Šumperk, nováček soutěže. Neuvěřitelná vyrovnanost tabulky může v případě vítězství poslat Třebíč až o několik míst v tabulce výše, v opačném případě však půjde v tabulce zcela jistě výše Šumperk. Lze očekávat zajímavý a bojovný zápas,což je tou nejlepší pozvánkou i pro všechny fanoušky obou soupeřů.
Sdílejte článek
 
Nováček soutěže se zatím drží ve druhé polovině prvoligové tabulky a každý bod získaný zejména v zápasech venku je pro něj nesmírně cenný. Horácká Slavia Třebíč po nezdarech v minulých dvou utkáních však potřebuje také získat další body pro udržení pozice ve středu tabulky.

Severomoravané jsou sice nováčkem soutěže, ale pro Horáckou Slavii nejde o soupeře neznámého. Před několika lety hrál Šumperk 1. ligu a mnozí fanoušci si jistě ještě vzpomenou na velmi zajímavé souboje s tímto soupeřem.

Šumperk skutečně není typickým nováčkem 1. ligy. První hokejovou ligu již v minulosti hrával a to v sezónách 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a 2007/2008. Jeho dres v minulosti oblékali hráči známí i z extraligy jako Pavel Zubíček, Petr Žajgla, David Nedorost či Radim Kucharczyk. Loni klub z podhůří Jeseníků dokázal uspět v play-off 2. hokejové ligy, když postupně vyřadil ve čtvrtfinále Šternberk, v semifinále Vsetín a ve finále Orlovou. V baráži o postup do 1. ligy mu byli soupeři týmy Milevska a Tábora. Právě společně se druhým jmenovaným klubem postoupil tým Salith Šumperk do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Ambice Šumperka? Záchrana 1. ligy

Již před začátkem tohoto ročníku bylo zřejmé, že mužstvo ze severní Moravy se zaměří především na udržení v soutěži. Severomoravané nevstoupili do nové sezóny příliš úspěšně, v prvních osmi kolech vybojovali jen čtyři body za vítězství 6:5 v Jihlavě a porážku 3:4 (SN) doma s Havlíčkovým Brodem. Zlom ve výsledcích potom ale nastal v 9. – 10. prvoligovém kole, kdy Šumperk dvakrát za sebou zvítězil s plným počtem šesti bodů a začal se postupně odpoutávat ode dna prvoligové tabulky, což potvrdily i další zápasy. Nováček soutěže tak může být velmi nepříjemným protivníkem prakticky pro všechny týmy v soutěži, když dokázal již dvakrát porazit Jihlavu a zvítězil i nad týmy Olomouce, Chrudimi nebo Znojma. Aktuální forma týmu je velmi solidní – z osmi zápasů získal 13 bodů a patří mu tak po odehraných 20 kolech 14. příčka se 23 body (58:79).

Nejvyrovnanější tabulka za poslední roky

Při velmi vyrovnané tabulce to znamená, že na nyní osmý tým Třebíče ztrácí Šumperk pouhé tři body a vzájemný zápas tak má pro obě mužstva velkou důležitost, jelikož se bude hrát prakticky o šest bodů. Aktuálně osmá Horácká Slavia Třebíč zase ztrácí jen tři body na páté Znojmo.

Šumperk je velmi nepříjemný soupeř a z Třebíče nebude chtít odjet s prázdnou, zvláště když jej v dalších dvou kolech čekají dva domácí zápasy proti mužstvům z nejlepší čtyřky - Ústí nad Labem a Hradec Králové. Navíc Šumperk prohrál první vzájemný zápas v šestém kole doma v poměru 4:6.

Pohled do soupisky Šumperka

Brankářskou jedničkou týmu je zkušený Alexandr Hylák, kterého dobře doplňuje Lukáš Daneček. V obraně patří ke klíčovým oporám především zkušení Lubomír Vosátko, Patrik Rimmel nebo Roman Chatrnúch. Velmi spolehlivé výkony podávají v obraně i Tomáš Sedlák a Radislav Ondráček. V útočné fázi mužstvo drží především střelecky produktivní trio Jiří Hašek, Radim Antonovič a Jakub Hulva. Platnou a nepostradatelnou oporou zůstává pro celý tým jeho nejzkušenější hráč Roman Meluzin.

Výsledky Šumperka v minulých zápasech:

Šumperk – Kadaň 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), branky: T. Sedlák, Chatrnúch, Orsava, Z. Sedlák.

Havl. Brod – Šumperk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0), branky: Antonovič, Pospíšil.

Šumperk – Jihlava 6:5 (PP) (1:2, 3:3, 1:0 – 1:0), branky: 2 Hulva, 2 Hašek, Zukal, Pospíšil.

Kanadské bodování týmu:

Jiří Hašek – 20Z – 12G+6A

Radim Antonovič – 20Z – 7G+7A

Lubomír Vosátko – 20Z – 1G+13A

Jakub Hulva – 20Z – 7G+5A

Zdeněk Sedlák – 11Z – 2G+8A

Pravděpodobné sestavy - změny se nevylučují:

Šumperk: Hylák – Vosátko, Anderson, T. Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal – Hašek, Antonovi, Noga, Z. Sedlák, Hulva, Pekr, Meluzín, Podešva, Pospíšil, Janečka.

Třebíč: Lev (Míča) – R. Kadela, Sláma, Kempný, J. Látal, Sedláček, Gula, Hrbáček, Bulička – Laš, Nahodil, Obdržálek, Káňa, Ostřížek, Bartoš, V. Burian, Zahradník, Krätzer, Fila, Vítek, E. Kadela.

Zápas Horácká Slavia Třebíč – HC Šumperk začíná ve středu 18. listopadu 2009 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče MANN+HUMMEL ARENĚ. Pro fanoušky bude připraven také tradiční on-line přenos z utkání.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021