Semifinále je tady! Horácká Slavia Třebíč vyzve Motor České Budějovice

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Dlouhé čekání na další bitvu Bílých hvězd končí. Až do středy všichni čekali, komu se Třebíčští postaví ve své třetí účasti prvoligového semifinále v řadě. Soupeř je nesmírně atraktivní - HC ČEZ Motor České Budějovice. Lze očekávat vyrovnané bitvy, parádní hokej, našlapané stadiony a strhující atmosféru.

Čtvrtfinále Motoru

České Budějovice čelily ve čtvrtfinále nepříjemným Benátkám na Jizerou. První duel byl na budějovickém ledě dlouho vyrovnaný. Rozhodnutí padlo v 58. minutě, kdy se trefil Pabiška, hosté pak ještě dvakrát skórovali do prázdné branky a urvali vítězství 4:1. Ve druhém zápase se pro změnu dlouho čekalo na otevření skóre utkání, o což se postaral svou brankou ve 35. minutě Žovinec. Motor dalšími třemi zásahy v závěrečné periodě dotáhl zápas k vítězství.

Třetí zápas měli lépe rozehraný Českobudějovičtí, po 40 minutách vedli 3:2. Benátky na svém ledě ve třetí třetině notně zabraly, daly pět gólů a vyhrály 7:4. Patrně nejdramatičtější byl čtvrtý zápas na benáteckém kluzišti. Vyrovnaný stav 1:1 zlomil Kuchejda v čase 59:42, čímž zařídil důležitou výhru Motoru. Páté utkání bylo jasně v režii Českých Budějovic. Motor diktoval tempo hry a soka vypráskal 7:0. Postup do semifinále si Jihočeši zajistili v šestém zápase. Po první třetině sice prohrávali, ve druhé třetině otočili stav na 3:2, který se už do závěrečné sirény nezměnil.

Pohled do statistik Českých Budějovic

Všechna utkání Motoru v play-off odchytal dvaadvacetiletý Ondřej Bláha. Dvakrát nedostal gól, čelil 187 střelám, má průměr 1,84 branky na zápas a úspěšnost zásahů 94,12%. Mezi beky má nejlepší bilanci Dušan Žovinec, který k jedné přihrávce přidal tři branky. Tvrdit muziku před vlastní brankou budou také Ján Mucha, Roman Vráblík a Petr Punčochář.

O produktivitu se starají zkušení forvardi Tomáš Nouza (4+4) a Josef Straka (2+4). Oba tito útočníci zaznamenali v základní části neuvěřitelných 77 kanadských bodů, přičemž bodování ovládl Nouza se 33 brankami. Hlavní trenér Motoru Petr Rosol se může opřít o kádr namixovaný z dravého mládí i hráčů zkušených.

Bílé hvězdy smetly Havířov

Pravděpodobně nikdo nečekal, že by Třebíč zdolala houževnatý Havířov už ve čtyřech zápasech. Po jasném prvním zápase, který Horácká Slavia vyhrála 8:2, AZ kousal ve druhém utkání, které Třebíčští zlomili v přesilovkách. Na ledě Havířova dospěl třetí zápas až k nájezdům. Domácí drželi vedení 2:1, o které je připravil necelé dvě minuty před koncem Erat. Jako jediný úspěšný exekutor v nájezdech se ukázal třebíčský kapitán Dolníček. Čtvrté utkání zlomila Třebíč ve svůj prospěch slepenými góly před druhou sirénou, a i když se Havířovští vehementně snažili o vyrovnání, slavila Horácká Slavia výhru 4:3 a postup do semifinále.

Třebíčský kotel bude na semifinále připraven

Statistiky Horácké Slavie

Oproti mladému Bláhovi stojí v třebíčské brance zkušený Luboš Horčička. Čelil 138 střeleckým pokusům, inkasoval pouhých 9 branek, má průměr 2,16 branky na zápas a úspěšnost zásahů 93,48%. Kamilu Pokornému se povedl před uzávěrkou přestupů opravdu mistrovský tah, když přivedl do Třebíče Aleše Holíka. Tento zkušený obránce vstřelil jeden gól, přidal pět asistencí, a jeho přehled a přínos do hry Třebíče je velmi důležitý. Za ním nezaostává stále se zlepšující Jan Zdráhal. Útok táhne Roman Erat, který vstřelil 6 branek ve čtvrtfinále. Ve druhé polovině série s Havířovem ožil Lukáš Havel a jeho bodový přínos (3G+4A). Opomenout nelze ani pracanty Jana Wasserbauera a Jakuba Čuříka.

Vzájemné zápasy v sezóně

Všechna čtyři vzájemná utkání Třebíče s Motorem byla velice vyrovnaná. Ve 2. kole na třebíčském ledě zvítězili domácí 5:3, když pátou branku dali až při hře hostů bez brankáře. 15. kolo se hrálo v Českých Budějovicích, Třebíč vyhrála 4:3, přičemž rozhodnutí z Bartoňovy hole padlo v 58. minutě. 28. kole opanoval Motor v Třebíči 3:1. Poslední utkání základní části bylo ve 41. kole, které hráči Motoru vyhráli 3:2 po nájezdech. Statistika napovídá, že i zápasy v play-off budou nesmírně napínavé a strhující.

Fanoušci Motoru v Třebíči

Přesilovky – alfa a omega play-off

Jako je všeobecně známo, play-off rozhodují přesilovky. Oba soupeři, Motor i Horácká Slavia, se mohli o svoje početní výhody ve čtvrtfinále opřít. Třebíči i Českým Budějovicím se podařilo vstřelit 10 přesilovkových branek. Budějovice potřebovaly 36 přesilovek, jejich využití je 27,78%. Bílým hvězdám stačilo pouhých 22 přesilovek, což dává 45,45% využití! Na to, jak Třebíči v základní části přesilovky nešly, je to fantastické číslo.

Naproti tomu Třebíč výtečně bránila svá oslabení a dokázala ubránit 90% ze svých dvaceti vyloučení. Motor čelil 37 oslabení, inkasovali čtyři branky a ubránil 89,19% oslabení. Pravda o využití přesilovek bude určitě platit i tentokrát.

Semifinále HC ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč startuje dvěma zápasy v českobudějovické Budvar Aréně 9. a 10. března. Obě utkání začnou v 17:30 hodin.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!