Menu +

Sezóna 2020/21 dětí a mládeže - její další vývoj

Aktuální zprávy
Ve čtvrtek 22. ledna 2021 zasedal výkonný výbor ČSLH, který řešil problematiku dohrání soutěží dětí a mládeže sezóny 2020/2021, které byly zastaveny dne 11. října 2020. Výkonný výbor svazu pověřil prezidenta ČSLH JUDr. Tomáše Krále, aby vydal rozhodnutí o ukončení příslušných soutěží. Tato rozhodnutí se týkají soutěží organizovaných ČSLH a to od II. ligy ČR mužů až po žákovské soutěže. V případě HST se daná rozhodnutí týkají následujících soutěží, kterých se mužstva HST účastní.
Sdílejte článek
 

* liga juniorů - zrušena

* liga dorostu - zrušena

* žákovské soutěže - budou zrušeny, jestliže se nepodaří uskutečnit jejich konání do 30.1.2021.

Další skutečnost, která bude ovlivňovat činnost dětských a mládežnických mužstev HST, je novelizace protiepidemického systému (PES). Jeho platnost by měla nastat od 1. února 2021 a umožní trénovat v uzavřených prostorách většímu počtu hráčů, samozřejmě při dodržování přísných hygienických a bezpečnostních opatření. Bohužel konání amatérských zápasů dětí a mládeže je možné až ve stupni 3 indexu PES.

HST a trenéři dětských i mládežnických mužstev, pod vedením sportovního manažera Martina Čecha, již mají připravené modely opatření pro rozjezd jednotlivých kategorií. Faktem je, že byla zrušena soutěž ligy dorostu i juniorů a lze předpokládat, že budou k datu 30. ledna 2021 zrušeny i žákovské soutěže. Jestliže tak nastane, má HST připravený model okamžitého restartu. To by zjednodušeně znamenalo posunutí hráčů mezi jednotlivými kategoriemi dle předpokládaných propozic pro sezónu 2021/22 a zahájení přípravy na novou sezónu bez jakýchkoli prodlev. Cílem by byl rozjezd pro většinu mužstev HST od 1. února 2021. O všech nutných krocích k obnovení činnosti budou hráči a jejich rodiče informování prostřednictvím klubového systému KIS.

Doufejme, že se začíná blýskat na lepší časy a v co nejkratší době se nám podaří plnohodnotně rozjet činnost dětských a mládežnických mužstev. S největší pravděpodobností se bude jednat pouze o tréninkovou činnost a to při dodržování hygienických a bezpečnostních opatřeni. Buďme ale rádi alespoň za to a věřme, že nová sezóna již nebude poznamenána covidovou pandemií.

Podobné články

Aktuální zprávy

Chcete sbírat statistiky a psát Onlajny z domácích zápasů bílých hvězd? Máte možnost!

před 2 dny
Aktuální zprávy

Stabilní i nový partner dnes uzavřel spolupráci s HST

před 3 dny
Aktuální zprávy

Junioři stále bez ztráty bodu a další víkendová utkání

18.10.2021