Shrnutí víkendu z pohledu mládeže a dětí HST

Mládežnický hokej
Jak se horácké mládeži dařilo o uplynulém víkendu si můžete přečíst na následujících řádcích. Průběh zápasů a jejich výsledky nám okomentovali trenéři jednotlivých věkových kategorií.

V pátek 27.1. se konaly dva zápasy – jeden venkovní a jeden doma. Mužstvo dorostu HST se v okleštěné sestavě vydalo do Vsetína za lídrem celé soutěže. „Dvě třetiny jsme podávali velmi dobrý výkon a se Vsetínem drželi krok. Ve třetí části už nám bohužel došly síly a soupeř rozhodl,“ popisuje utkání s výsledkem 7:3 pro domácí trenér Nikola Marek.

Druhým předvíkendovým zápasem byl souboj starších žáků B proti Náměšti nad Oslavou, který dopadl jejich vítězstvím 7:0. Podle trenéra Zdeňka Sedláčka náš oddíl soupeře k ničemu nepustil a v poklidu vyhrál. V sobotu ve Velmezu hrál stejný tým také ve slušném tempu, na lepší výsledek než 8:1 pro soupeře to ale nestačilo. Ve Velkém Meziříčí se utkali i mladší žáci B a dopadli podobně, soupeř jim prý nedal šanci a vyhrál 8:2.

Starší žáci A sehráli svůj boj v Přerově a prohráli těsně – 5:4. Trenér Rosťa Malena připouští, že první třetina z naší strany nebyla dobrá, ale: „Po přestávce se naše hra změnila a dvě třetiny jsme byli lepším týmem. V závěru jsme sice inkasovali v oslabení, ale i tak musím kluky za ty dvě třetiny pochválit.“

Nedělní výjezd třebíčské juniorky do Valašského Meziříčí popsal trenér Dolníček jako: „Od začátku dokonce velmi dobrý výkon celého týmu, domácím jsme nedali šanci.“ Výsledek 1:5 v nadstavbové části o postup to pouze potvrzuje.

Vyrovnané utkání proti Kroměříži, se šťastným koncem pro 9. třídu Horácké Slavie proběhl na domácí půdě. Konečný výsledek byl 8:7 a tři body jsou doma!

Poslední zápas víkendu byl pro HST vítězný a to mezi týmem našeho dorostu a Náchodem. Trenér Marek popisuje výhru jako velmi důležitou, proti velmi bojovnému soupeři. Naši kluci vyhráli 5:3.

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál