Menu +

Škoda, příznačné jméno středečního večera

Ohlasy po utkání
Č e s k é B u d ě j o v i c e - Bereme-li v potaz pouze hráče v poli, nejaktivnějším, a pohříchu možná i nejlepším hráčem třebíčské Slavie ve středečním utkání byl ještě nedávno Jihočech Vladimír Škoda. Celý třebíčský celek hrál ale velmi dobře, favorita se nezalekl a uštědřil mu několik kousanců. Nakonec se ale kvalita kádru vyšperkovaného hvězdami NHL Prospalem a Dvořákem projevila. "Zatím se nám výsledkově sice moc nedaří, ale doufám, že dnešní solidní výkon nám pomůže odrazit se výš," nesmutnil Škoda.
Sdílejte článek
 
Jedním z dua bývalých hráčů HC České Budějovice, jejichž současným zaměstnavatelem je klub z Třebíče, byl v zápase Vladimír Škoda. Ten nastoupil proti "svým" vůbec poprvé a nalézt zvýšenou motivaci v jeho hře nebylo o nic těžší, než vyluštit křížovku ve Čtyřlístku. "Určitě to pro mě byl trochu zvláštní zápas, ale moc jsem se na něj těšil a hrálo se mi tady dobře," potvrdil urostlý útočník. Jeho celek přijel do metropole nad Vltavou s cílem hlavně co nejlépe bránit a to se Slávistům dařilo. "Já si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Nejlepší jsme měli asi tu první třetinu, potom nám s postupem času ubývaly síly, ale určitě neodjíždíme zklamaní," popisoval Škoda dojem, který byl určitě v každém z třebíčských hokejistů po slušně odvedené práci. Mladý jihočeský odchovanec odešel na Vysočinu až těsně před startem ročníku, svou pozici v týmu proto ještě nehodnotí jako ideální. "Budu se snažit dostávat ještě víc času na ledě, protože se ještě příliš nedostávám do přesilovek. Ale dneska jsem si zahrál dosyta a věřím, že se to takhle bude pořád zlepšovat," netajil se svými cíly robustní forvard, kterému se utkání skutečně povedlo a na svého nedávného kolegu Kučeru vyslal celkem 4 střely, které nebyly z propagačních. "Chtěl jsem určitě dát branku, na Pepíka jsem měl spadeno, dostal jsem se i do nějakých šancí, ale nepadlo to tam. Uvidíme příště," nelámal pověstnou hůl Škoda, který podle svých slov sehrál zatím své nejlepší představení v dresu Třebíče. O tom, že se proti jeho celku postaví poprvé i hvězdy z NHL, věděl, nikterak ho to ale neznepokojovalo. "Samozřejmě byli znát, to určitě, ale my to brali svědomitě a zodpovědně a myslím si, že si jejich útok nevytvořil zase úplně tak hrozný tlak," vypovídal spokojeně, "ani jsme se na ně nikterak speciálně nepřipravovali. Bylo to stejné jako na každý jiný zápas. Zatím se nám sice moc nedaří, ale doufám, že dnešní solidní výkon nám pomůže odrazit se výš."

Před zápasem vtipkoval Radek Dvořák o tom, že s ním a Václavem Prospalem nastoupí na křídle Theoren Fleury. Nakonec, soudě podle výkonu Štěpána Hřebejka, nebyl daleko od pravdy. Ti dva jsou si však naštěstí podobní jen rychlostí, důrazem a malým vzrůstem, ne tak už excesy na ledě i mimo něj. "Už se asi budu opakovat, ale je to ohromná čest, že si můžu zahrát vedle takových hráčů, jako je Vašek Prospal a Radek Dvořák," zářil spokojeností jihočeský štírek. Ten v utkání zaznamenal dvě překrásné branky, ale dokud se netrefil, trápil se českobudějovický celek jako nenaučený maturant. "Určitě to dnes byl těžký zápas. My jsme měli spoustu šancí, ale nedařilo se nám je proměnit, a když hosté nejen dobře bránili, ale ve druhé třetině dali i branku, věděli jsme, že to v poslední třetině nebudeme mít jednoduché," hodnotil jihočeský rychlonožka. "Ale neskládali jsme o druhé přestávce zbraně, chtěli jsme zápas otočit, což se nakonec povedlo a jsme za to strašně šťastní," vyprávěl už s úlevou Hřebejk.

Mladý forvard je v probíhající sezóně nesmírně produktivní. Loni vsítil ve čtyřiceti zápasech jen tři branky, letos si připsal v osmi mačích už pět zářezů na pažbu. "Po celý zápas mi to oba spoluhráči několikrát servírovali před bránu, ale já jsem to neproměňoval. Ve třetí třetině jsem si tam ale sjel, Venca mi to hodil před branku a já se snažil co nejpohotověji vystřelit a naštěstí to tam prošlo," popisoval Hřebejk okamžik, při němž více než dvěma tisícům fanoušků v Budvar Aréně spadl ze srdce ne kámen, ale meteorit, protože předtím hráči v bílých dresech stříleli vesměs vedle odkryté branky snad i v rozporu s fyzikálními zákony. Přesilovkový gól v předposlední minutě byl pak ještě jednodušší záležitostí. "Petr Jančařík od modré krásně vystřelil, já jen máchl hokejkou a naštěstí to trefil, a tak to tam padlo," vykresloval téměř stydlivě svou druhou trefu autor, který pak přecejen rozkryl úkoly, které dostal od reprezentační dvojice. "Kluci mi hlavně říkali, abych se nebál, že jsou to normální hokejisté. Nechali mě hrát, dávali mi to a znovu říkám, bylo to ohromné s nimi hrát," svítil Hřebejk jako sluníčko. "Snažil jsem se hlavně, abych tam klukům nepřekážel," dodal nakonec až příliš skromně. Otázku na to, kdo z jejich útočné trojice měl za úkol bránit pak střelec zápasu zodpověděl překvapivě. "Bránící křídlo hrál sice Radek Dvořák, ale my jsme si řekli, že kdo bude první zpátky, ten bude bránit a protože oba kluci jsou skvělí bruslaři, skoro jsem se do vlastního pásma nepodíval," uzavřel krátké interview Štěpán Hřebejk s typickým úsměvem na rtech.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020