Menu +

Skončil Summer Camp 2014. Dnešním dětem chybí přirozený pohyb, říká Martin Svoboda

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Letní prázdninové měsíce jsou pro děti časem odpočinku a dovolených. Jinak to ale bylo pro žáky, kteří se zúčastnili srpnového hokejového SUMMER CAMPU 2014 pořádaného Horáckou Slavií Třebíč na Zimním stadionu Města Třebíče a ve sportovním centru Bílý Králík. Stravovací režim pro účastníky pak zajistila Třebíčskou cateringová společnost pana Bartoše. “Cílem kempu je odstranění civilizačních nedostatků v motorice dětí, některé neumí ani kotrmelec,“ říká jeden z trenérů mládeže HST Martin Svoboda.
Sdílejte článek
 

FOTOGALERIE SUMMER CAMP 2014 - DÍL 1

FOTOGALERIE SUMMER CAMP 2014 - DÍL 2


Nedávno proběhlo na několika sportovištích v Třebíči letní soustředění žáků Horácké Slavie Třebíč. Můžete říci, jak vznikl nápad toto soustředění uspořádat a na co bylo zaměřeno?

Během sezóny 2012/2013 jsme pozorovali v tréninkových jednotkách problémy s bruslením u dětí a přesto, že jsme se na tento problém zaměřovali, tak se nám ho u všech nepodařilo odstranit. Následně jsme zjistili, že problém nesouvisí tak s technikou bruslení, ale spíše nedostatkem svalové hmoty u břišních a zádových partií. U vybraných jedinců jsme se na tento problém zaměřili a výsledek se dostavil nad očekávání rychle. Proto jsme už letní přípravu zaměřili na odstraňování těchto problémů u všech dětí a to díky spolupráci se sportovním zařízením Bílý Králík. Následně díky zájmu jednotlivých rodičů pak vznikla a podařila se i zrealizovat myšlenka letního kempu.

V minulých letech chodili žáci na led až o dost později, mnoho jich bylo o prázdninách s rodiči na dovolené, na táborech atd. Jaká byla na soustředění účast?

To je v podstatě nový trend, který se k nám přenesl ze zahraničí, kde je na individuální přípravu kladen daleko větší důraz, než bylo zvykem u nás. Ve spolupráci Horácké Slavie a Bílého Králíka tak vznikl projekt letního kempu, který je založen na dobrovolnosti a na individuálním rozhodnutí rodičů a dětí. Letos již proběhl druhý ročník a v kempu se vystřídalo přes 30 hráčů ročníků 2007 až 2003.

Jaká sportoviště hráči využívali a kolik tréninkových jednotek v jeho průběhu absolvovali?

Hráči během týdne absolvovali 20 tréninkových jednotek, kdy tři jednotky denně byly ve sportovním zařízení Bílý Králík a jedna jednotka, většinou ta poslední, byla na ledě. Program začínal v 8.00 h a končil v 15.00 h a součástí tohoto nepřetržitého programu byl i stravovací režim, který probíhal ve spolupráci s dalším partnerem třebíčského hokeje, a to s Třebíčskou cateringovou společností pana Bartoše.

Do trénování se zapojili i bývalí hráči Horácké Slavie (Zdeněk Sedláček), je spolupráce s nimi dlouhodobější?

Obou ročníků letních kempů se účastnili bývalí hráči Horácké Slavie. V loňském roce to byli Zdeněk Sedláček a Marek Kundela, v letošním roce to byl opět Zdeněk Sedláček a taktéž Marcel Hrbáček. Je se také potřeba zmínit o té skutečnosti, že bývalý obránce HST Zdeněk Sedláček stál hned od začátku u organizování letní přípravy i samotného letního kempu. Co se týče zapojovaní bývalých hráčů HST do přípravy dětí, tak to je jeden z prioritních bodů, na které se vedení klubu zaměřuje. Důkazem toho je účast Marcela Hrbáčka a Miloslava Topola v trenérském týmu 3. a 4. třídy, či zapojení již zmiňovaného Zdeňka Sedláčka v rámci fyzické přípravy dětí. Myslím, že budoucnost přinese další zajímavá jména.

Na co jste při letním kempu SUMMER CAMP 2014 kladli důraz a co bylo jeho cílem?

Cílem těchto kempů je odstranění civilizačních nedostatků v motorice dětí. Ten problém je velice závažný a má přímý vliv jak na předpoklady pro trénování, ale i na vzdělávání dítěte, což si mnoho lidí neuvědomuje. Když jsme v loni začínali, tak z ročníku 2004 a 2005 neuměl žádný hráč například kotrmelec a o existenci břišních a zádových svalů se nešlo vůbec bavit. To je výsledek současného životního stylu, kde naprosto chybí přirozený pohyb v rámci mimoškolních i školních aktivit.

Podobné články

Mládežnický hokej

Výsledky mládežnických mužstev HST

12.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

06.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

22.09.2020