Menu +

Skvělá zpráva! Třebíč může využít služeb odchovance Marka Laše

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč doplňuje svoji soupisku o zvučné jméno. Řady bílých hvězd může vyztužit odchovanec našeho klubu Marek Laš.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia Třebíč doplňuje svoji soupisku o zvučné jméno. Řady bílých hvězd může vyztužit odchovanec našeho klubu Marek Laš.

Ostřílený Marek Laš toho má ve svém hokejovém životě za sebou už spoustu. Do seniorského hokeje poprvé nakoukl během sezony 2004/2005, tehdy odehrál v dresu HST jeden soutěžní zápas. Byl to však jen začátek velkého příběhu. V následujících letech se už Laš stal jedním ze základních stavebních kamenů třebíčského týmu. Brzy si jeho talentu všimly také extraligové kluby.

Mezi tuzemskou elitou dostal Laš poprvé šanci v sezoně 2006/2007, když na něj ukázala Plzeň. Na západě Čech posléze absolvoval rovněž kompletní ročník 2007/2008 a také velkou část sezony 2008/2009 přičemž se rozhodně neztratil.

Do Třebíče se vrátil před sezonou 2009/2010. Okamžitě se přitom zařadil k lídrům tehdejšího týmu. O tom nejlépe svědčí čísla. Laš tehdy odehrál na Vysočině v součtu základní části a play off 52 utkání, během nichž zaznamenal 14 branek a 22 přesných asistencí. Skvělé časy prožil coby člen mateřského oddílu také v letech následujících. Pokaždé se totiž blýsknul velmi výrazným individuálním příspěvkem.

Mezi mantinely nejvyšší soutěže se natrvalo vrátil ročníku 2014/2015, kdy si ho do svých řad vybrala Olomouc. Laš se na Hané rychle aklimatizoval, díky čemuž brzy získal mezi kohouty své pevné místo.

Třebíčský rodák sehrál v coby extraligový hráč 409 utkání (60+66). Jeho bilance z druhé nejvyšší soutěže činí 369 odehraných zápasů a 195 nasbíraných kanadských bodů.

"Horácká Slavia se domluvila s extraligovým klubem HC Olomouc na možném působení třebíčského odchovance Marka Laše v našem klubu. O případném startu Marka Laše v HST vás budeme včas informovat," říká hlavní trenér a sportovní manažer třebíčského klubu Radek Novák.

Marek Laš v třebíčském dresu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Organizační opatření pro přípravná utkání

03.08.2020
Aktuální zprávy

Třebíčský odchovanec Marek Laš ukončil aktivní kariéru

03.08.2020
Aktuální zprávy

Jasztrebie ve čtvrtek nedorazí! Náhradním soupeřem bude Jihlava!

02.08.2020