Šlágr kola - Horácká Slavia míří za pirátskou odyseou do Chomutova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Na severu Čech je nyní velké množství týmů, které hrají první ligu, a proto míří Třebíč opět do tohoto regionu. Tentokrát jí bude soupeřem lídr prvoligové tabulky – Piráti Chomutov. Atraktivní duel prvního se třetím začíná v SD Aréně v Chomutově v sobotu 6. prosince 2014 v 17:30.

Piráti jsou zatím suverénem tohoto ročníku první ligy. V dosavadních 31 utkáních nasbírali úctyhodných 61 bodů. Když odešli z ledu poraženi po normální hrací době pouze čtyřikrát. V osmi případech se prodlužovalo a v pěti z těchto případů si připsali pouze bod. Ve zbývajících třech získali body dva. Chomutov je jediné mužstvo, které na svém kontě nejvíce výher – 19. Jejich střelci nezahálí a již se do černého trefili 105krát, což je třetí nejvyšší v lize. Piráti inkasovali pouze 59 branek, což je naopak v lize nejmíň. V této statistice druhá Třebíč inkasovala o pouhé dvě branky více.

V Chomutově sází v brance na ostříleného Miroslava Kopřivu, který k Pirátům přišel před sezónou ze Slovanu Bratislava. Doposud se objevil mezi tyčemi ve dvaceti případech. Jeho náhradníky jsou Miroslav Hanuljak a Jan Strmeň. V obraně Pirátů se objevují ostřílení borci, kteří již prošli extraligou Ať už je to Jiří Drtina, Jan Rutta, Jaroslav Koma. V útoku se zatím nejlépe vede Marku Hovorkovi, který je nejlépe bodujícím hráčem Chomutova. Do role nejlépe nahrávajícího hráče se pasoval Nikola Gajovský. V týmu kromě ostřílených borců můžeme najít devatenáctiletého Ondřeje Kašeho či Davida Kämpfa. Nejmladším „plejerem“ je sedmnáctiletý David Kaše.

Třebíč v minulém kole zavítala na led regionálního soupeře, týmu Dukla Jihlava. Domácí ze začátku tahali za delší konec provazu a byli v utkání lepší, jenže po první třetině svítily na světelné tabuli dvě nuly. Druhá třetina již byla v režii Horácké Slavie. Ta se také dostala ve 24. minutě do vedení, když se prosadil Jakub Čuřík. Za další čtyři minuty bylo v táboře Bílých hvězd ještě veseleji, protože se trefil Miroslav Holec. V další šanci mohl zvýšit Dolníček, ale trefil pouze tyč domácí branky. Ve třetí třetině sice Jihlava zmáčkla, ale pozorná obrana v čele s Kašíkem nedovolila Dukle změnu skóre a tak i v třetím derby vítězí Třebíč, tentokrát v poměru 0:2.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Chomutova:
Benátky - Chomutov 3:2pp (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0), branka: Dušek, Šulák.
Chomutov - Jihlava 7:2 (2:0, 1:2, 4:0), branky: O. Kaše 2, Hřebejk 2, Drtina, Koma, McGregor.
Most - Chomutov 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), branky: Hovorka 2, Dušek, Rutta.

Kanadské bodování Pirátů:
Marek Hovorka - 31Z – 13G+17A
Nikola Gajovský - 27Z – 7G+18A
Jiří Drtina - 31Z – 5G+16A

Vzájemný zápas obou týmů v sezóně 2014/2015:
Chomutov -Třebíč 4:1 (0:0, 2:1, 2:0), branky: D.Kaše, Hovorka, Drtina, Sinisalo - Havel.
Třebíč – Chomutov 1:2pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1), branky: Řípa – Sinisalo, Drtina.

Hokejisté Chomutova nastoupili v minulém kole v této sestavě:
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Mrázek – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Kašík – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Dlapa – Dočekal, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Králík, Kaut, Raška – Paták, Juráň, Jaroš.

Utkání Piráti Chomutov - SK Horácká Slavia Třebíč začíná SD Areně v Chomutově v sobotu 6. prosince 2014 v 17:30.