Menu +

Sledgehokejová exhibice v Třebíči

Tomáš Zelenka
T ř e b í č - V rámci už šestého ročníku akce Otevřené památky i srdce proběhla na třebíčském zimním stadionu sledgehokejová exhibice za účasti reprezentačního týmu ČR, který se pod vedením Tomáše Zelenky probojoval na palalympiádu ve Vancouceru. Soupeřem reprezentantů byl tým třebíčské mládeže a fanoušků a také tým prvoligových hokejistů Horácké Slavie. Malou pozornost sledgehokejistům přišel předat také místostrosta Města Třebíče, pan Miloš Mašek. Akci přímo na stadionu sledovalo téměř dvěstě padesát diváků.
Rozsáhlou fotogalerii z akce najdete ZDE.
Sdílejte článek
 
Diváci, kteří na Zimní stadion Města Třebíče-MANN HUMMEL ARENU přišli, mohli vidět tři exhibiční utkání.


Těm ale předcházela exhibice samotných reprezentantů, kteří složili dvě družstva, aby divákům ukázali, co to vlastně sledge hokej je a jak se hraje na vrcholové úrovni.
Kdo sledoval chvíli reprezentanty a chvíli na zbytku ledové plochy příští soupeře reprezentačního výběru, asi se neubránil mírnému pousmání.
Reprezentanti na ledě doslova létali, kličkovali, stříleli, zatímco jejich budoucí soupeři měli velký problém se rozjet a na vratkém sledgehokejovém vozíku byť jen na chvíli udržet rovnováhu. Ale nedivme se, není to nic lehkého.


V první utkání mezi reprezentační výběrem a týmem složeným z fanoušků a mládeže Horácké Slavie byli reprezentanti hodně shovívaví. Nechávali soupeři čas na zpracování kotouče a dovolili mu i vstřelení čestného úspěchu.


Pak přišel na řadu boj mezi týmem složeným z hráčů A týmu Horácké Slavie a týmem fanoušků a mládeže. Odpočívající reprezentanti se při pohledu na hrací plochu dobře bavili.


Nakonec přišlo na řadu vyvrcholení večera, kterým bylo utkání mezi českou sledgehokejovou reprezentací a výběrem hráčů A týmu Horácké Slavie Třebíč.
Prvoligoví hráči Horácké Slavie se ani nestačili rozkoukat a už prohrávali o tři branky.
“To nemá cenu, oni jsou moc dobří,“ procedil po třetím gólu naoko naštvaně mezi zuby brankář Jakub Lev, který tentokrát nastoupil v poli třebíčského výběru.


Diváci žasli nad obratností sledgehokejistů, nad jejich šikovností, rychlostí kombinací a střelby, i nad zákroky brankářů.
Tihle sympatičtí chlapíci si v Třebíči rychle získali přízeň diváků a to nejen za své sportovní umění, ale také za svou bezprostřednost a přátelskost.


“V poslední době jsme už trošku rozmazlení a vybíráme si pohodlnější stadiony. Do Třebíče ale jezdíme rádi, líbí se nám tady,“ prohlásil v improvizovaném rozhovoru trenér reprezentace Tomáš Zelenka.


Po posledním utkání exhibičního turnaje došlo i na společnou fotografii a předání nalých pozornosti z rukou místostarosty Města Třebíče, pana Miloše Maška.


A co říci na závěr?
Snad jen to, že sympatickému týmu sledgehokejistů držíme palce a přejeme do Vancouveru na paralympiádu velkou porci toho pokakanýho sportovního štěstíčka.


Tak hodně štěstí kluci a nejen ve sportu!

Podobné články

Tomáš Zelenka

Tomáš Zelenka vhazoval v Liberci čestné buly

20.04.2008
Tomáš Zelenka

Tomáš Zelenka získal se sledge hokejisty stříbro

03.12.2007
Tomáš Zelenka

Gratulace Tomášovi a Radce

26.08.2007