Menu +

Snažil jsem se obstřelit beka a padlo to tam, říká po premiérové brance Daniel Kowalczyk

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horáci v Praze neuspěli, když padli po výsledku 3:1. Svůj teprve šestý duel mezi dospělými v českých soutěžích odehrál mladý obránce Daniel Kowalczyk, který si právě proti Slavii připsal i první branku. Jak hodnotí zápas a s kým si pochvaluje spolupráci ve formaci?
Sdílejte článek
 

Třebíčští si body z hlavního města nedovezli, pražská Slavia rozhodla po brejkových situacích a vyhrála 3:1. „Já si myslím, že jsme nebyli horší, ale bohužel nás trápila koncovka a dostali jsme góly po individuálních chybách,“ komentoval po utkání Daniel Kowalczyk.

Početní výhody Bílým hvězdám poslední zápasy moc nevycházejí, v utkání s jejich jmenovkyní nevyužily ani jednu z pěti možností. „V přesilovkách nám chybí střelba, jít víc do brány a aby tam spadl nějaký blbý gól a potom už by to tam padalo častěji,“ myslí si devatenáctiletý bek.

Mladý obránce nastupuje především v juniorce Brna, ve středu to byl teprve jeho šestý duel mezi dospělými v českých soutěžích a hned se mu povedlo premiérově skórovat. „Snažil jsem se jenom obstřelit obránce a padlo to tam. Byl to ale jediný gól, který jsme dali. A když se nevyhraje, tak to nehraje nějak velkou roli,“ říkal.

Daniel Kowalczyk (vlevo) a jeho kamarád Dalimil Mikyska na ledě Slavie.

Proti Slavii nastupoval ve formaci s Karlem Nedbalem, kterému je sice teprve 23 let, přesto odehrál v CHANCE lize přes sto duelů. „Karel (Nedbal) je určitě za mě obránce, který by měl hrát extraligu. Hraje s přehledem, je šikovný na puku. Cením si každé minuty na ledě s ním a jsem rád, že takhle můžu hrát s ním.“

Daniel Kowalczyk, jenž oblékl v minulé sezóně dvakrát třebíčský dres, je s vytížením v Třebíči spokojený: „Já jsem překvapený, každý zápas jsem hrál přes 15 minut a jsem rád za tu důvěru od trenérů. Budu se snažit co nejvíc, abych nezklamal.“

V sobotu je na programu bitva o Vysočinu, přijede jihlavská Dukla. „Je to derby. Myslím si, že určitě po nás půjdou, ale je to důležitý zápas. Potřebujeme bodovat a tohle je zápas, kterým bychom se mohli nakopnout,“ řekl na závěr rozhovoru.

Přehledy a statistiky hráče

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

dnes
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020