Menu +

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Sobota nabídne 23. kolo hokejové Chance ligy a Horácká Slavia Třebíč na domácím ledě přivítá Sokolov. To bychom mohli označit za příjemné překvapení dosavadního průběhu soutěže. Bude se jednat o důležitý souboj šesté Třebíče se sedmým Sokolovem, takže důležitost není potřeba zmiňovat. Oba celky se letos potkaly, a to na západě Čech, kde Třebíč vyhrála 3:1, jednoduché to mít ale určitě nebude. Sledujte v sobotu 23.1. od 17:30 živý přenos a pomozte na dálku získat Horácké Slavii další tři body do vyrovnané tabulky.
Sdílejte článek
 
HC Baník Sokolov tým, se kterým se po loňské sezoně příliš nepočítalo, zatím příjemně překvapuje. Sedmé místo a 35 bodů. V sobotním duelu s Horáckou Slavií Třebíč tak bude celek z Karlovarska usilovat o bodové dotažení na právě šestou Třebíč. Pojďme se v krátkosti podívat, kdo a co stojí za dobrým umístěním příštího soupeře Bílých hvězd.

Bodově tým táhne Jaromír Kverka. Toho znají hokejoví příznivci zcela jistě hlavně z dlouholetého působení v extraligových Karlových Varech, které jsou právě od Sokolova, co by kamenem dohodil. Kverka letos posbíral kromě nejvyššího ice timu dvanáct branek a jedenáct asistencí. To všechno v šestnácti utkáních.

Mezi obránci bodově vyčnívá Jan Pohl. Toho jsme zase mohli dlouho registrovat na soupisce jihlavské Dukly. Pohl stihl letos dát dvě branky a desetkrát branku připravil pro své spoluhráče.

Mezi třemi tyčemi se to v Sokolově poměrně hodně střídá. Letos zasáhlo do boje za Baník již pět mužů v masce. Momentálně má nejvíc odchytáno Oldřich Cichoň. Devět utkání s průměrem přes tři inkasované branky na zápas a úspěšností pod 88 %, to asi není něco, co by si dal Cichoň za rámeček. Dále se často v sokolovské bráně objevoval Jan Neužil, ale ten teď spíše figuruje v pražské Spartě.

Soupiska HC Baník Sokolov z posledního odehraného zápasu

Cichoň – Pohl, Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, Rulík, Houdek – Vracovský, Kverka, Osmík – Rymon, Vildumetz, Kadlec – Švec, Rohan, Vrána – Prymula, Hašek, Jiskra

Za zmínku stojí určitě sokolovský výprask, kdy si z Baníku odvezla sedmičku pražská Slavia (7:0), dále senzační dva body za výhru na Porubě (4:5pp), ale poslední dva zápasy se výsledkově nepovedly. Nejprve Baník nestačil na Litoměřice (4:3) a poté doma na Jihlavu (2:6). V jediném vzájemném utkání Třebíč vezla ze Sokolova všechny tři body za výhru 3:1.


Horácká Slavia Třebíč šlape jako dobře namazaný stroj, zdá se. Jak by taky ne. Ladislav Bittner stále vede tabulku střelců, i když v minulém utkání s Kadaní branku nevstřelil, a dokonce ani nebodoval, což se stává velice výjimečně. Uvidíme, zda Láďovi pomůže k navázání na střelecké mušky otužování na Markovce, stejně tak jako jeho kolegům, Martinovi Šťovíčkovi a Karlovi Nedbalovi. Hráči tak na svých instagramových profilech ukázali, že partu tmelí nejen na ledě, ale také pod ledem.

Co se utkání v Kadani týče, jako již deset, možná i více let, zápasy s Kadaní jsou urputné, ubojované a rozhodně nepatří do kategorie pastva pro oči. Ale body dovezli hráči všechny tři, a to se počítá! Třebíč se sobotní výhrou může přiblížit pátému místu a stoupat tak tabulkou dále vzhůru, až ke hvězdám.

Sestava Horácké Slavie z posledního utkání v Kadani

Jekel - Zukal, Stehlík, Kowalczyk, Furch, Tejnor, Nedbal, Vodička – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal..

Tak si nezapomeňte v sobotu 23.1. od 17:30 naladit přenos a podporovat Horáckou Slavii v cestě za dalšími ligovými body!

Podobné články

Pozvánky na zápas

Závěr základní části zavede bílé hvězdy do Kolína

včera
Pozvánky na zápas

O návrat na vítěznou vlnu se Třebíč bude snažit v derby s Duklou

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude usilovat o snížení ztráty na elitní čtyřku v bitvě s Porubou

01.03.2021