Menu +

Sobotní moravské menu, Horácká Slavia zajíždí na horký led trápícího se Prostějova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Poměrně hořkou příchuť měla pro Horáckou Slavii vzájemná příprava s Jestřáby. Oba zápasy vyhrál hanácký celek, a proto má Třebíč v Prostějově co oplácet. Vstup do nové sezóny vyšel podstatně lépe Třebíči, která je ve WSM lize dosud jediným neporaženým týmem a se ziskem deseti bodů je pouze o skóre druhá za jihočeským Motorem. Prostějovu se prozatím vůbec nedaří a se dvěma body je po úvodních čtyřech kolech poslední. Vzájemný duel startuje na Hané v sobotu od 18 hodin.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


Se založením sportovního klubu v Prostějově v roce 1913 se začal v hanáckém městě hrát hokej a první utkání bylo sehráno v zimě tohoto roku. Prvním mezníkem se stal rok 1920, kdy se ustanovil spolek SK Prostějov a při něm vznikl i hokejový odbor, který hraje od roku 1924 pravidelnou soutěž. V meziválečných letech hrál celek z Prostějova často velmi úspěšně hanáckou župu. V poválečném období strávili prostějovští hráči jeden rok mezi elitou, aby hned v tom následujícím bohužel putovali opět o soutěž níž. Následovalo dlouhé období různých pokusů o postupy a následně bohužel i sestupy mezi soutěžemi, těmi elitními jen minimálně. Podobné období panuje dodnes, neboť prostějovští hokejisté se konečně po šestiletém čekání opět probojovali do první ligy na jaře roku 2014, avšak prvoligovou příslušnost na jaře úvodní sezóny zachránili až ve skupině o udržení.

Prostějov patří k týmům, které ve WSM lize posílily před nadcházející sezónou vůbec nejvíce. Spoustu posledních ročníků bez většího úspěchu by tak mohli Jestřábi přerušit. Začalo to již před polovinou srpna, kdy vedení hanáckého celku přiznalo příchod posily jako hrom na post brankáře, a to Luboše Horčičky. Kromě mladých noviců, kteří se pokoušeli v přípravě probojovat do kádru Jestřábů, sázeli v Prostějově na soupisku jednu přestupovou bombu za druhou. Ze Sparty přišel na střídavé starty útočník Michal Dragoun. Z Vítkovic přišli mladíci Tomáš Gřeš a Filip Kuťák. Obránce Jiří Vokurka přišel do Prostějova opět ze Sparty. Defenziva Prostějova uzavřela posílení další trojicí opravdu dost zvučných jmen, přišli Petr Šenkeřík, Marek Drtina a Michal Špaček. V útoku samozřejmě pokračuje třebíčským fanouškům moc dobře známý a oblíbený Jakub Čuřík.

Mrkněme ještě krátce na přípravu Prostějova, celková bilance přinesla na Hanou 7 výher, dvě porážky po nájezdech a pouze dvě další porážky v normální hrací době. A to jenom dokládá ambice a sílu Jestřábů. Nejvyššího vítězství dosáhli Prostějovští na domácí půdě proti ostravské Porubě, naopak nejkrutější porážka přišla také doma, a to 2:6 s rivalem z Přerova. Prozatímní neúspěšný vstup do sezóny budou v Prostějově jistě chtít zlomit každým dalším zápasem.


Předzápasový informační servis


Okénko do několika statistik obou týmů

Nejlepší střelci Prostějova: René Kajaba 2 G, Michal Dragoun 1 G.
Nejlepší střelci Třebíče: David Dolníček 3 G, Marek Švec 2 G.
V bráně se za Prostějov rozchytal: Luboš Horčička s úspěšností 89,92 % a průměrem 3,44.
V bráně se za Třebíč rozchytal: Karel Vejmelka s úspěšností 95,54 % a průměrem 1,20.

Úspěšnost přesilovek Prostějova: 9,09 %.
Úspěšnost přesilovek Třebíče: 14,29 %.
Úspěšnost oslabení Prostějova: 76,19 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 85,71 %.

Průměrná divácká podpora Prostějova loni: 1 187 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Prostějov měl letos doma zatím jen Slavii, přišlo se podívat: 3 450 diváků.
V Třebíči letos po zápasech s Přerovem a Benátkami průměrně přišlo: 1 355 diváků.

Letošní neúspěšná příprava s Prostějovem

Prostějov - Třebíč 3:2 (3:1,0:0,0:1)

Branky a nahrávky: 2. Šlahař (Meidl, Čuřík), 6. Luňák (Venkrbec), 18. Mojžíš – 10. Zohorna (Wasserbauer), 49. Zohorna (Šaur, Švec). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 480.

Třebíč - Prostějov 1:3 (0:1,1:0,0:2)

Branky a nahrávky: 30. Baldwin (Klecha, Přibyl) – 15. Venkrbec (Medek), 55. Šlahař (Čuřík), 58. Malý (Husák, Stejskal). Rozhodčí: Blecha, Pokorný - Lainka, Rampír. Vyloučení: 7:7, navíc Husák (PRO) 2+2 min. za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 470. Střely na branku: 37:25.

Poslední čtyři zápasy obou sobotních soupeřů

Benátky nad Jizerou - Prostějov 1:0 sn.
České Budějovice - Prostějov 7:2
Prostějov - Slavia Praha 2:3 sn.
Kadaň - Prostějov 7:2

Šumperk - Třebíč 2:3 sn.
Třebíč - Přerov 3:1
Kladno - Třebíč 1:2 sn.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 2:1


Sestavy Prostějova a Třebíče v minulém kole

Prostějov : Horčička (38. Neužil) – Protivný, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Drtina, Rudl, Vokurka, Krejčík, Čuřík, Moskal, Rod, Dragoun, Novák, Šlahař, Kajaba, Illéš, Kuťák, Kuncek, Augustin.

Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur, Svoboda, Dolníček, Erat, Psota, Polodna, Švec, Zuzin, Dočekal, Kusko, Mrázek, Raška, Petelin.


Kompletní program pátého kola

16:00 Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava
17:00 Hokej Ústí nad Labem s.r.o. – ČEZ Motor České Budějovice
17:00 Hokej Šumperk 2003 – HC Stadion Litoměřice
17:00 HC ZUBR Přerov – HC AZ Havířov 2010
17:00 HC Benátky nad Jizerou – HC Most
17:30 HC Slavia Praha – SK Kadaň
18:00 LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč

Utkání pátého kola WSM ligy ledního hokeje začíná na Zimním stadioně v Prostějově v sobotu 19. září v 18:00 a kromě online přenosu můžete stále ještě využít volná místa ve výjezdovém autobuse pro fanoušky na tento zápas. Přihlášky zasílejte na vyjezdy.trebic@email.cz. Je možné i volně přijít k odjezdu autobusu od zimního stadionu ve 14:20.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024