Menu +

Soupeře pro play - off si nevybíráme, chceme co nejdál, tvrdí Petr Zahradník

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V předposledním kole nadstavbové části první ligy si třebíčští hokejisté zajistili postup do play – off. Povedlo se jim to na ledě Benátek nad Jizerou, kde se jim v letošní sezóně příliš nedařilo. Získané dva body ale mají cenu zlata a jistoty účasti ve vyřazovacích bojích. „Spadl nám kámen ze srdce, teď chceme pobavit diváky a dojít co nejdál,“ řekl krátce po utkání autor dvou třebíčských branek Petr Zahradník.
Sdílejte článek
 
Pokud chtěli Třebíčští mít před posledním kolem jistý postup do play-off, museli v Benátkách nutně bodovat. To se jim nakonec povedlo, i když po první třetině to s nimi nevpadalo příliš dobře. Byli sice aktivnější, jenže domácí využili doslova každou jejich chybičku a vedli 2:0.

“No určitě nám spadl ze srdce velký kámen. Jeli jsme sem s tím, abychom udělali aspoň bod, to se nám podařilo, takže jsme určitě rádi,“ oddechl si po závěrečné siréně autor prvního a třetího gólu Horácké Slavie Petr Zahradník.

Petr Zahradník

Bouřka v kabině po první siréně pomohla. Třebíčští do druhé periody doslova vlétli a domácí chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Nakonec z toho hosté vytěžili dvě branky a nutno dodat, že jen dvě, protože šancí si vytvořili mnohem víc. Příklad? Stejskalovi, jenž hájil domácí klec musí ještě teď znít v uších zvuk Vilémem Burianem trefeného břevna. Krásný gól Marka Laše nakonec přinesl i kýžené vyrovnání.

“Myslím si, že jsme od začátku hráli většinou u nich, oni se k nám dostali jen párkrát a byly z toho dva takové náhodné góly. To nás srazilo, ale řekli jsme si, že na to máme ještě čtyřicet minut, že to musíme zvládnout, že dva góly není v hokeji moc. To se nám podařilo. Slovo v kabině si vzali starší hráči, trošku to seřvali a pomohlo to. Domácí hráli taky s mladým mančaftem, my máme taky mladé mužstvo, ale hráli jsme tak nějak opatrně. Mladí hráči to pak rozlítali a pomohlo to,“ vysvětluje dění v kabině za nepříznivého stavu osmadvacetiletý urostlý forvard.

Druhá třetina, to byla z třebíčské strany doslova smršť šancí a střel. Hokejisté Benátek se museli velkou část této třetiny bránit souvislému tlaku hostů.

“Jo, šli jsme do druhé třetiny s tím, že chceme dát kontaktní branku, což by nám pomohlo. Daly jsme góly dva a ve třetí třetině jsme to pak chtěli hrát bez inkasovaného gólu s tím, že ještě nějaký dáme. Nedali jsme, ale věděli jsme, že i ten bod nám stačí, takže to bylo super,“ usmívá se autor už osmi gólů a čtrnácti asistencí.

Ačkoli chtěli hosté ve třetí třetině hrát bez inkasované branky, několikrát se jim „povedlo“ domácím na šance doslova namazat. Benátečtí měli k dispozici i několik samostatných úniků. Jenže v třebíčské brance stál Stanislav Neruda. Ten si se všemi šancemi domácích poradil a když skvěle načasovaným vyjetím zlikvidoval čtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny největší benáteckou šanci Bulířovi, mohli se Horáci radovat z veledůležitého bodu a postupu do play – off.

“Strašný no. Ujeli nám sami na bránu, v posledních vteřinách tam puk přeskočil Standu a letěl těsně vedle branky. Naštěstí jsme to zvládli a jsme rádi,“ usmívá se viditelně spokojený Petr Zahradník.

Dvěma góly pomohl hráč s číslem 25 na dresu k vítězství třebíčských barev. Ten druhý z prodloužení pak znamenal zisk bonusového bodu navíc.

“To byly dvě střely na lapačku, obě dvě byly takové tečované. Ty góly byly takoví pašeráci, nebyly moc pěkné, ale hlavně, že tam vůbec padly a že se nám to povedlo“ oddechl si.

Třebíčští hráči i diváci se tedy opět po roce mohou těšit na vypjaté bitvy ve vyřazovacích bojích play –off. V paměti ještě určitě mají nervydrásající sérii s Vrchlabím, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy v pátém utkání. Koho v nich vyzvou, o tom rozhodne až poslední kolo nadstavby, v němž Horáci v pondělí 7. února doma hostí o play – off stále usilující Tábor.

“Zatím jsme vůbec nepřemýšleli a nebavili se o tom, koho bychom pro play – off chtěli. Náš úkol byl hlavně se tam dostat a kdo nás čeká, na to jsme se zatím nedívali. Poslední domácí zápas v pondělí, to už bude vlastně taková příprava na play –off. Je úplně jedno koho dostaneme, chceme dojít co nejdál a potěšit diváky,“ zve třebíčské publikum do ochozů Zimního stadionu Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENY Petr Zahradník.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Matěj Zabloudil: Bylo to náročné utkání pro obě strany, za výsledek jsme rádi

včera
Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

17.10.2021
Ohlasy po utkání

Jakub Stehlík: Citím se tady skvěle, super parta a lepí nám to

13.10.2021