Menu +

Soustředění v Rouchovanech se vydařilo, přálo i počasí

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Už druhou letní přípravu za sebou se vydali hokejisté Horácké Slavie na soustředění do Rouchovan. Čtyři dny společné práce na kondičce měly za úkol nejen dát hráčům fyzickou přípravu do těžkých bojů v Chance lize, ale teké utužit partu, která je v každém kolektivním sportu velmi důležitou součástí výkonu každého týmu. Podle ohlasů od trenérů i z kabiny od hráčů, se vše povedlo na jedničku.
Sdílejte článek
 

Ve dnech 30. května až 2. června se tým mužů Horácké Slavie přesunul se vším vybavením potřebným k tréninku kousek od chladících věží dukovanské jaderné elektrárny. V Penzionu Lihovar v Rouchovanech totiž hráče čekala pořádná dřina. Někteří už z minulé sezóny věděli, co je čeká, no a ti ostatní aspoň poznali nejen místní hřiště, terény a posilovnu, ale i nové spoluhráče.

“Jeli jsme stejný model jako loni a stejně jako loni nám perfektně přálo počasí. Lehce pršelo akorát v noci, což vždycky krásně vyčistilo vzduch. Od loňska jsme měli vše vyzkoušené, v Rouchovanech jsou perfektní podmínky, ať už přímo na Penzionu Lihovar, co se týče stravy, sportovišť, krásně připraveného hřiště... Měli jsme k dispozici i krásnou posilovnu a také u hráčů méně oblíbené terény v lese nebo okolo přírodního koupaliště. Využívali jsme i bazén přímo v areálu penzionu. Soustředění absolvovali všichni hráči, jen Radim Ferda, který doléčuje zranění, měl trošku jiný tréninkový plán. Dorazili i starší hráči, kteří mají přípravu zaměřenou trošku jinak, více individuálně – Martin Dočekal, Míra Holec a jeden den s námi strávil i Jirka Hunkes. Soustředění splnilo účel i co se týče stránky týmovosti a stmelení party.“ Pochvaloval si plnou účast hráčů Kamil Pokorný. Ten už s týmem soustředění absolvoval i loni a tak znal rouchovanské prostředí i terény a společně s asistentem Jaroslavem Barvířem, trenérem brankářů Jaroslavem Odehnalem, vedoucím mužstva Luďkem Popelou a kustody Martinem Mejzlíkem a Robertem Hudcem nachystali hráčům pestrý, ale náročný týdenní program.


“Soustředěním se nám tedy lámala suchá příprava, hodně jsme ještě pracovali na objemu a střídali jsme sílu v posilovně s výběhem a zařazené jsme měli i hry. Snažili jsme se, aby byl program pestrý a jsme přesvědčeni, že celé soustředění se povedlo a mělo svůj smysl. Teď vstupujeme do závěrečného měsíce suché přípravy, ve kterém budeme pracovat už spíš na rychlosti, hodně na odrazové síle, aby hráči byli dobře nachystaní na další sezónu. Stejně jako v květnu budeme i teď v úterý a ve čtvrtek jezdit na led do Brna, kde se zaměřujeme na skils a herní dovednosti. Zatím tedy vše jede podle plánu a věřím, že budeme dobře nachystaní. Co se týče utužení party, to si řídili kluci spíš sami. Důležité bylo, že byli celé dny pohromadě, plnili celodenní program. Samozřejmě měli i volné chvilky, k dispozici byla herna, šipky, kulečník i bazén. Jeden večer měli povolené i špekáčky, které si na ohni opekli. Ale jak říkám, tohle si kabina řídí sama a my jsme z toho měli dobrý pocit. Věříme v to, že jak kluci byli celé dny spolu, mělo to pozitivní vliv a význam.“ Ví moc dobře třebíčský lodivod, že letní přípravu nelze podcenit stejně, jako dobrou partu, kterou hráči dobrého týmu vždy tvoří. Zápasy totiž nevyhrává jeden nebo dva hráči, ale celý tým.


 • Kamil Pokorný: Důležité je , že byli hráči celé dny pohromadě, jeden večer měli povolené i špekáčky, které si na ohni opekli. Ze soustředění i party máme dobrý pocit.

 • Za hráče jsme oslovili poctivého pracanta a člena třebíčské defenzivy, jednadvacetiletého obránce Daniela Poizla. Také on si soustředění pochvaloval. A odpověděl i na otázku, která z disciplín se mu nejvíc zamlouvala. Kdo čekal, že třeba bazén nebo odpočinek po obědě, ten se netrefil.

  “Soustředění bylo super, vzal jsem ho zodpovědně a všichni jsme tam makali. Víme, že je to důležité a proto do toho každý dal své maximum. Líbilo se mi to, bylo to připravené dobrým systémem tak, abychom do sezóny něco získali. Účel to určitě splnilo. Trenéři nám připravili hodně pestrý program, a kdybych měl říct, co mě nejvíc bavilo, vybral bych fotbalový turnaj. Bylo to takové odreagování od posilovny a běhů. Jeden večer jsme měli i takové větší stmelení, což je taky potřeba. Ale už jen to, že jsme ty čtyři dny byli pořád v kuse od rána do večera spolu taky té partě hodně pomohlo. Věřím, že to ukážeme i na ledě v zápasech a navážeme na dobré výsledky z minulé sezóny.“

  Teď už zase hráči makají v Třebíči a suchou přípravu kombinují s tréninky na ledové ploše v Brně. První přípravný zápas je čeká 9. srpna na Kometě, doma se pak poprvé představí v úterý 16. srpna v atraktivním duelu se znojemskými Orly. První ligový duel je na programu ve středu 14. září, kdy na Zimní stadion Města Třebíče – KHNP ARENU dorazí Slavia Praha.

 • PRODEJ PERMANENTEK ZAHÁJEN
 • Na sezónu si také již můžete zakoupit permanentní vstupenku, se kterou oproti jednotlivému vstupnému výrazně ušetříte. Permanentku lze zakoupit buď přes PRODEJNÍ APLIKACI, nebo přímo NA SEKRETARIÁTU KATEŘINY Z VALDŠTEJNA č. 1 a to po celý červen vždy v úterý od 8:00 do 15:00 a ve čtvrtek pak od 8:00 až do 18:00.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Horácká Slavia opět VZDÁVÁ HOLD HRDINŮM

  dnes
  Aktuální zprávy

  Tiskovka, křest, diskuze, autogramiáda i ceny pro fanoušky. Takové bylo pondělní posezení u piva s představiteli HST

  13.09.2022
  Aktuální zprávy

  Předsezónní tiskovka letos v JAK JINAK Na Hradbách. Jste srdečně zváni!

  07.09.2022