Menu +

Splnil se mi malý sen, vychytal jsem doma Jihlavu, říká hrdě Dominik Svoboda

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Derby je naše, doma porážíme Jihlavu téměř po čtyřech letech! A že to byl neskutečný zápas. Nechybělo tomu vůbec nic, navíc v hledišti bylo v pondělí málem tři tisíce lidí! A velkou zásluhu na vítězství Třebíče má brankář Dominik Svoboda, který je ve skvělé formě.
Sdílejte článek
 
„Já jsem hrozně rád, že jsme Jihlavu porazili. Od doby, co jsem se vrátil z Jihlavy zpět do Třebíče, jsem měl takový malý sen. Chytat tady doma právě za Třebíč proti Jihlavě a porazit ji. To se mi teď splnilo,“ řekl s notnou úlevou chvíli po konci zápasu Dominik.

Třebíč byla v zápase jasně lepší. Tedy především v první polovině. U všech puků byli naši borci dřív, dohrávali jsme souboje více než kdy jindy. O tom vždy derby bylo, no ne? Jenže Dukla deset vteřin před koncem druhé části vstřelila gól na 4:2 a nastal zlom. Rázem byl právě hostující celek o dva levely před našimi hráči. Vždyť Jihlava vyhrála třetí třetinu na střely na branku 18:3!

„10 vteřin před koncem třetiny nemůžeme dostat gól. Ale naštěstí to dopadlo dobře a máme tři body,“ hodnotil zlomový bod zápasu brankář Horácké Slavie Třebíč.

Horáci dali do poslední periody všechny síly a urputně bojovali. K tomu Dominik předváděl zákroky, že se nejednomu domácímu fanouškovi zastavil dech. A je třeba dodat, že šancí měla Jihlava skutečně hodně. Fanoušci HST mají pro Dominika chytlavý chorál, který stadionem zněl skutečně velmi často. A čtyřiadvacetiletý brankář, který byl kabinou zvolen nejlepším hráčem zápasu, si toho je vědom. „Samozřejmě jsem rád, že se mi tak zadařilo. Cítím neuvěřitelnou podporu fanoušků, ale také kluků z kabiny. Nicméně k té ceně pro hráče zápasu... tady si ji zasloužilo dalších třeba pět jiných spoluhráčů. Takže to je jen takový bonbonek.

Dominik při děkovačce hrdě bil do znaku Třebíče a ukazoval směrem k fanouškům. "Byl jsem pět let v Jihlavě, pak jsem se vrátil domů a srdcem jsem jednoznačně v Třebíči a jsem strašně rád, když můžu za můj mateřský klub chytat.“

Takové emoce jsou přesně to, co Třebíč vždy zdobilo. Hrdost a síla, přesně jak zní jeden z chorálů HS Fans. A právě lídr našich fanoušků Nesty si těchto momentů užívá. "Včerejší derby jsme si užili všichni. Nasazení a boj za náš klub a naše město bylo vidět od úvodního buly až do poslední vteřiny. Dominik předvedl několik zákroků, že i my na tribuně jsme si mysleli, že je to gól. Jeho projev při děkovačce jasně ukázal, že je to pravý Třebíčák. Už jen zbývá si přát, aby výkony hráčů i tribun byly na tak vysoké úrovni pořád.“

Horácká Slavia je momentálně na pozicích, které zajišťují předkolo play-off Chance ligy. Navíc máme odehráno o dva zápasy méně než jedenáctý Prostějov. Je však třeba v tvrdé práci pokračovat, což mají všichni naši borci v hlavách. „Jsme sice desátí, ale nesmíme si dovolit polevit nebo něco podcenit. Musíme pořád stejně bojovat, protože je před námi ještě spousta zápasů. Čeká nás Prostějov, kde půjde o šest bodů. Ale připravit se speciálně na tento zápas asi nejde. Je to soupeř jako soupeř, je jedno jestli je to Prostějov nebo Jihlava, oba jsou silní. Jen strašně doufáme, že to u nich zvládneme,“ dodal Svoboda na závěr.

Podobné články

Aktuální zprávy

Změny v organizační struktuře klubu

04.04.2020
Aktuální zprávy

Hodnocení uplynulé sezóny očima předsedy klubu Martina Svobody

21.03.2020
Aktuální zprávy

Vyprodejme virtuálně stadion!

16.03.2020