Menu +

Společné soustředění? Tým to vždycky ještě víc stmelí, hlásí Jan Mlčák

Rozhovory
Jan Mlčák se už v Třebíči před dvěma lety krátce objevil. Teď se na dobře známé místo vrací a je připraven zaujmout jednu z klíčových rolí v nově se rodící defenzivě. „První náznaky se začaly řešit někdy v půlce dubna, kdy jsem se bavil s panem Pokorným a panem Zubíčkem," říká.
Sdílejte článek
 

Staronovou akvizicí je v obraně bílých hvězd obránce Jan Mlčák. Devatenáctiletý zadák si vyzkoušel třebíčský dres už v závěru sezony 2019/2020, kdy na Vysočině odehrál tři zápasy, ve kterých si připsal dva kanadské body.

„První náznaky se začaly řešit někdy v půlce dubna. Bavil jsem se s panem Zubíčkem a panem Pokorným, kteří mi nastínili, jaké mám možnosti,“ popisuje rodák z Přerova.

Pro Třebíč rozhodla kromě jiného vidina výrazného herního vytížení. Z kádru novopečeného hlavního trenéra Kamila Pokorného totiž před sezonou odešlo hned několik stabilních zadáků, přičemž jejich místo by mohl zaplnit právě Jan Mlčák.

Chtěl bych se posunout v bruslení a také ve střelbě

„Byl to jeden z důvodů, proč zrovna Třebíč. Byl jsem tady už dvě sezony zpátky a dostával hodně prostoru. Tehdy jsem přišel na poslední zápas základní části, následovaly ještě dva výborné zápasy v předkole proti Slavii, ale pak se sezona ukončila. Myslím, že jsme mohli dojít hodně daleko,“ vybavuje si.

A v čem se Jan Mlčák od svého posledního třebíčského působení nejvíc zlepšil?

„Loni těch zápasů moc nebylo, ale i tak tam nějaký posun dopředu byl. Zápasy v Kometě a poté v Přerově mi daly hodně. Každopádně na zlepšování je toho pořád dost, chtěl bych se posunout v bruslení a také ve střelbě,“ nastiňuje mládežnický reprezentant.

Aktuálně jsou Horáci na soustředění v Rouchovanech, kde nabírají kondici od pondělí do čtvrtka.

Letní příprava je náročná a nepříjemná, ale bez ní bychom v sezoně nemohli fungovat

„Na soustředění jsem byl naposledy někdy v dorostu, je to tady v přírodě hezké zpestření. I když letní příprava bývá těžká a nepříjemná. Osobně mám radši období sezony a ledu, ale je jasné, že bez letní přípravy bychom v sezoně nemohli fungovat,“ ví kreativní bek.

Dalším pozitivem na společném soustředění je stmelovací prvek. „Tyhle věci tým vždycky ještě víc stmelí,“ potvrzuje Jan Mlčák.

Před novou sezonou si přeje především to, aby se mohli fanoušci opět vrátit na tribuny. „Chtěl bych hlavně to, aby všichni už byli na značkách, protože bez nich to prostě není ono,“ říká šikovný obránce na závěr.

Podobné články

Rozhovory

Gajarský o příchodu do Třebíče i drilu v Americe. Z týmu má dobrý pocit

09.06.2021
Rozhovory

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

25.05.2021
Rozhovory

Míša se vrátil k hokeji: Musíte snít! A mluví o boji s leukémií i pomoci Vejmelky

15.02.2021