Menu +

Sportovní manažer mládeže Martin Čech hovoří o aktuálních tématech

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Před několika měsíci se Martin Čech stal sportovním manažerem třebíčské mládeže. Nyní vypráví o tom, jak probíhala letní příprava třebíčských mládežnických výběrů, o obsazení trenérských pozic nebo zapojení slavných odchovanců.
Sdílejte článek
 

Martine, máš za sebou první letní přípravu coby sportovní manažer třebíčské mládeže. Jaká byla?

Mládežnická a žákovská mužstva mají poslední tréninky v pátek. Musím říct, že to bylo hodně zvláštní období. Nečekal jsem to takhle. Zasáhlo nám do toho opravdu hodně vnějších vlivů. Tím myslím koronavirus, popřípadě úmrtí Radka Nováka. V druhém případě bylo nutné, abychom se o tu Radkovu práci v klubu nějakým způsobem podělili. Jeho úmrtí přišlo ze dne na den, o to těžší to bylo. Co se týče koronaviru, tak kvůli němu jsme začali letní přípravu formou domácího cvičení, kdy jsme hráčům posílali videa. Já osobně mám na starosti ty nejmenší, u nich to bylo spíše na dobrovolné bázi. Pak ti starší už nám museli posílat videa, jak cvičí povinně. Přístup všech byl každopádně velmi dobrý.

Jak taková příprava formou videí probíhala?

Za sebe musím říct, že jsem nadšený. Všichni pracovali tvrdě, rodiče nám posílali videa, jak jejich děti cvičí. To byla paráda. S klasickými tréninky to bylo taky takové zvláštní, už jsme se chystali k tomu, abychom je rozjeli, ale pak nám přišlo vyjádření ze svazu, že vše je zakázané. O dva dny později se však celá situace diametrálně otočila. Pak jsme v podstatě během týdne až čtrnáctí dnů rozjeli klasický formát přípravy.

Nepanovaly vzhledem k epidemii obavy?

Účast na trénincích byla vždy prakticky stoprocentní. Nic takového jsem nepociťoval. Přístup dětí i rodičů byl super. Pro nás je to skvělá zpráva.

Jaký máte teď další program?

Jak už jsem řekl, poslední trénink máme s těmi menšími v pátek, plus žáci mají poslední trénink v pondělí. Pak už jsme je nedělali, protože dětem začínají letní prázdniny. Červenec bude volný, postupně se začneme scházet zase v srpnu, kdy už budou přípravné zápasy a tak dál. To bude záležet na každé kategorii zvlášť.

Co obsazení trenérských pozic u mládeže?

To byla letos taky hodně nestandardní věc. Úmrtí Radka zamávalo i s tímhle. Letní přípravu u juniorů a dorostu si dokončil Roman Mejzlík. Žáky dostali na starost David Dolníček a Rosťa Malena. Oni spolu trénovali už 5. třídu, takže tohle spojení se nabízelo. Mladší kategorie jsem si pak vedl já společně s trenéry, kteří tady byli rovněž loni. Takže třeba Zdeněk Sedláček, Štěpán Hrůza a tak dál.

Kdo povede juniorku a dorost?

U juniorů je to nastavené tak, že hlavní trenér bude Štěpán Hrůza, který bude mít po ruce Zdeňka Sedláčka. Stejný tandem v obráceném gardu se bude starat zároveň o dorost.

Došlo k příchodu nějakých nových jmen?

Máme k dispozici Marka Mejzlíka. Už jsme společně spolupracovali, on nám řekl, že momentálně má rok čas, takže ho určitě nějak zapojíme. Možnost je taková, že bude vypomáhat u juniorů a dorostu. To se ale ještě řeší.

Dojde k trenérskému angažování slavných odchovanců?

Snažíme se o to. Jednáme s nimi a já věřím, že je to na dobré cestě. Bavili jsme se kupříkladu s Romanem Eratem, ten je momentálně ve Vyškově, takže nemůže vést nějakou kategorii, nicméně bavíme se o tom, že by nám jezdil během sezony pomoct. Že by třeba vedl nějaký trénink a podobně. Nabídnuto to bylo taktéž Leoši Čermákovi. Leoš by se rád nějakým způsobem zapojil do trénování první třídy, protože v ní má syna. Věřím, že i tohle klapne. Kluci mají přirozeně spoustu svých dalších aktivit, respektujeme to, avšak věřím, že se společně domluvíme.

Podobné články

Mládežnický hokej

Výsledky mládežnických mužstev HST

12.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

06.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

22.09.2020