Menu +

Statistické ohlédnutí za sezonou, aneb další sezona za námi

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Tento článek nabízí ohlédnutí za skončenou sezonou 2018/2019. Jeho cílem je připomenout si účinkování Horácké Slavie během její další prvoligové sezony. Zaměříme se na týmové i individuální statistiky, posvítíme si na vzestupy a pády, rovněž nebudou chybět ani různé zajímavosti a perličky. Doufáme, že vám následující text zpříjemní čekání na příští prvoligový ročník 2019/2020.
Sdílejte článek
 

Přelomová sezona bez play off

Tuto sezonu rozhodně mohou v Třebíči brát jako přelomovou. Bílé hvězdy se poprvé po mnoha letech musely obejít bez dlouholetého kapitána Davida Dolníčka, který na konci ročníku 2017/2018 ukončil aktivní hráčskou kariéru. Stejné rozhodnutí navíc učinil rovněž další třebíčský matador Roman Erat, bylo tedy jasné, že letošní sezona bude pro Třebíč v mnoha směrech náročná. Kapitánské céčko převzal po Davidu Dolníčkovi zkušený obránce Václav Čejka, přičemž šlo o logický krok, neboť právě Čejka byl po konci dvou výše zmíněných bardů nejzkušenějším článkem kabiny. Horácká Slavia vstoupila do sezony 2018/2019 zápasem na ledě Ústí nad Labem, který svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře dokázali zvládnout poměrem 4:3 po samostatných nájezdech. Vítěznou trefu si v dovednostní disciplíně připsal Silvester Kusko, pro něj šlo o předzvěst bodově velmi vydařeného ročníku. Domácí premiéru absolvovala Třebíč ve druhém kole, když na Vysočinu dorazily Litoměřice. Výsledek? Třebíčská výhra 2:1, vítězným gólem ji zařídila letní posila Lukáš Nedvídek. Zisk pěti bodů z úvodních dvou střetnutí byl tedy solidním příslibem do budoucna, Následně však přišla vysoká porážka 2:8 na ledě Frýdku Místku, ta byla, jak se později ukázalo největším nezdarem Horácké Slavie v této sezoně. Dá se říci, že mladý třebíčský soubor v dalším průběhu sezony střídal silné chvíle se těmi slabšími. Velmi cenně se jevily například výhry nad silnými Českými Budějovicemi (4:0, 4:3sn.), naopak rozhodně nepotěšily porážky s Litoměřicemi, nebo Havířovem. Právě tyto soupeře totiž lze označit za hlavní soky Bílých hvězd v soubojích o vyřazovací část sezony . Rozhodně však byl v týmu plném mladých pušek vidět potenciál. Rychlost a dravost nechyběla, zkušenost možná někdy ano. To je každopádně naprosto pochopitelný vývoj u všech sportovců. Třebíč zakončila maraton základní části se ziskem 82 bodů, což jí stačilo na celkově 10. místo, K účasti ve vyřazovacích bojích chybělo Bílým hvězdám 9 bodů. V hodnocení domácích zápasů patří Třebíči osmá příčka, mezi domácími mantinely dokázala družina trenérů Sobotky a Barvíře nasbírat 53 bodíků. Z výprav k soupeřům dokázal tým přivézt 29 bodů, to jej v tomto ohledu řadí na dvanáctou pozici ze čtrnáctičlenné tabulky. Závěr sezony sice účast v play off nepřinesl, třebíčské fanoušky tak alespoň potěšily dvě výhry nad ambiciózními soupeři. Jako první odnesl řádění týmu z Vysočiny Vsetín, jenž odjel z KHNP arény s debaklem 0:6. Neméně památný okamžik přišel v předposledním 59. kole. K domácí derniéře přijelo Kladno, v jehož dresu nastoupili rovněž Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem. Třebíč se však silného soupeře nezalekla a v krásném zápase jej před vyprodaným stadionem porazila výsledkem 5:3. Právě tohle by mělo být nejlepší pozvánkou fanouškům pro následující sezonu. Vedení klubu již teď intenzivně pracuje na skladbě nového kádru, jenž by měl být ještě silnější než ten letošní.

Týmové statistiky po sezoně 2018/2019

Nejvyšší vítězství: HS Třebíč – HC Frýdek Místek, HS Třebíč – VHK ROBE Vsetín (oba 6:0)

nejvyšší porážka: HC Frýdek Místek – HS Třebíč 8:2

Konečné umístění v soutěži: 10. místo (82 bodů)

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče se stal Lukáš Nedvídek

V třebíčském brankovišti se letos vystřídali čtyři maskovaní muži. Nejvíce prostoru si pro sebe mezi čtyřmi tyčemi zarezervoval Lukáš Dostál. Mladík brněnské Komety, jenž si udělal jméno rovněž na prosincovém mistrovství světa dvacetiletých odchytal letos za Bílé hvězdy 24 utkání, přičemž jeho úspěšnost zásahů přesahovala 91 procent. Osmnáctiletý benjamínek však sezonu na Vysočině nedochytal, neboť v jejím závěru zamířil na zkušenou do Finska. Svoji příležitost v bráně dostali rovněž Pavel Jekel, Karel Vejmelka a Dominik Svoboda. Všichni tito zmínění gólmani byli schopni předvádět spolehlivé výkony za každé situace, o čemž jasně hovoří i jejich statistiky. Mezi obránci byl nejvíce vidět Šimon Szathmary (8+23). Vnuk legendárního Jana Suchého prožil zatím patrně životní sezonu. Kvalitní výkony předváděl v zadních řadách Třebíče rovněž Lukáš Forman (9+13) a bodové příliš pozadu nezůstávali ani Vladimír Brož (5+13), popřípadě Karel Nedbal (5+13). Konec aktivní kariéry Davida Dolníčka a Romana Erata přinesl potřebu pokusit se najít hráče, kteří by jejich bodový přísun nahradili. Právě za tímto účelem klubové vedení angažovalo Lukáše Nedvídka. Pětadvacetiletý forvard absolvoval předešlou sezonu v dresu Slavie Praha, do Třebíče přišel jako zvučná posila a očekávání rozhodně naplnil. Stal se totiž nejproduktivnějším hráčem týmu s bilancí 24+26. Zdatně mu sekundoval Silvester Kusko (21+23), který si svými výkony vysloužil prodloužení sezony v dresu brněnské Komety. S tou momentálně bojuje o postup do extraligového finále. Výborně si vedl i Adam Raška (17+21), opomenout nelze ani výkony Michala Vodného (14+19). I během této sezony probíhala hráčská spolupráce s Kometou Brno, a tak se v Třebíči objevovalo několik mladých brněnských hráčů. Svoji šanci mezi muži každopádně postupně dostávali i mladí třebíčští hokejisté, jako například Radim Ferda a Jakub Čejka. Tito benjamínci rovněž oblékali dres Moravských Budějovic, u Žihadel si udělali solidní jméno a v Třebíči se s nimi do budoucna rozhodně počítá.

Brankářská jednička: Lukáš Dostál (24 zápasů – úspěšnost zásahů 91.52 %

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Nedvídek (24+26)

Nejproduktivnější obránce: Šimon Szhatmary (8+23)

Nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (24 branek)

Nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (26 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/- Michal Vodný (+14)

Sezona 2018/2019 přinesla nového generálního partnera

Během právě uplynulé sezony se vedení klubu podařilo přivést nového generálního partnera, kterým je korejská společnost KHNP. Tento krok přinesl do klubu ještě výraznější ekonomickou stabilitu, což je v dnešní době pro sport mimořádně důležité. Třebíčský zimní stadion se následně přejmenoval na KHNP arénu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Info pro fanoušky: Dominik Valík u nás skončil

před 2 dny
Aktuální zprávy

Dohodlo se…

02.01.2021
Aktuální zprávy

SPORTOVEC ROKU 2020

29.12.2020