Menu +

Stehlík: Užívám si to, jsem hrozně rád za to, jaký prostor jsem v Třebíči dostal

Ohlasy po utkání
Ještě nedávno znojemský obránce Jakub Stehlík se v Třebíči rychle zabydlel. Svými spolehlivými výkony dodává zadním řadám klid, navíc dokáže přidat i ofenzivní nadstavbu. Tak jako v zápase s Frýdkem-Místkem, kdy své individuální statistiky obohatil dvěma asistencemi.
Sdílejte článek
 

Důležitý zápas na ledě Frýdku-Místku třebíčští hokejisté zvládli. Soubor Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka dokázal zvítězit 3:2, díky čemuž poprvé po třech zápasech naplno bodoval. Pro psychiku týmu šlo o důležitý triumf, s čímž souhlasí také obránce Jakub Stehlík. „Určitě, bylo to pro nás důležité hlavně z hlediska psychiky, po těch třech zápasech jsme se potřebovali vrátit na vítěznou vlnu, je fajn, že se nám to podařilo.“

První třetina se přitom bílým hvězdám moc nepovedla. Rysi se v ní dostali do vedení 1:0, navíc poměr střel hovořil 12:5 v jejich prospěch, což vypovídá o průběhu úvodní dvacetiminutovky asi nejlépe ze všeho.

„První třetina nebyla z našeho pohledu dobrá, mohlo to být způsobeno i dlouhou cestou, ale na to se nechci vymlouvat. Prostě jsme nehráli dobře. V kabině jsme si k tomu něco řekli a pak jsme se zvedli, hodně nám pomohly využité přesilovky. Díky nim se nám hrálo o dost líp,“ má jasno třebíčský zadák.

Právě on hrál při úspěšných přesilovkách důležitou roli, neboť stál u zrodu dvou gólů pramenících z početních výhod. „Spíš to vyplynulo ze situace, trenéři mě tam poslali, takže já se snažil dobře vystřelit od modré. Před bránou to mají na starosti kluci, kteří jsou v tom dobří. Voďas to tam dvakrát výborně tečoval. Při přesilovkách je potřeba hlavně střílet, pak vytvoříte zmatek a těžko se to brání,“ hlásí Jakub Stehlík.

Za důvěru trenérů je Jakub Stehlík rád. „Můžu vám říct, že si to užívám. Jsem hrozně rád za to, jaký prostor jsem v Třebíči dostal.“

Se zabydlením v novém týmu problém nebyl. „Je tady super parta, kluci mi se vším pomohli, některé z nich jsem navíc znal už z dřívějška, takže to bylo úplně v pohodě. Stejně tak je fajn, že je nás tu ze Znojma víc, díky tomu se můžeme střídat při dojíždění, takže za mě dobrý,“ popisuje poctivý bek.

Situaci ve Znojmě sleduje, o dění na jihu Moravy tedy má přehled. Pro úplnost dodejme, že znojemským barvám už letošní sezona zřejmě skončila.

„Je to můj mateřský klub, takže člověk k tomu má logicky vztah. Dění sleduji, ale nikdo s tím nic bohužel neuděláme, je to tak, jak to je. Veselé to ale samozřejmě není.“

To Horáky čeká napěchovaný leden. První měsíc kalendářního roku 2021 bude už tradičně ve znamení pořádné porce zápasů, právě zde se s největší pravděpodobností rozhodne o tom, jestli sezona snese přízvisko úspěšná.

„Je to tak každý rok. V lednu se hraje hodně zápasů, pak už jich zase tolik není, takže body, které naženeme teď, tak se nám v konečném účtování budou hodit,“ souhlasí Jakub Stehlík. „Mně osobně takové zápasové tempo nevadí, je to lepší, než kdyby se hrál jeden zápas týdně,“ dodává.

Dalším soupeřem bude pro Třebíč Prostějov, v jeho kádru se shodou okolností také objevuje několik bývalých Orlů. „Mám tam několik bývalých spoluhráčů, z tohoto pohledu to bude určitě pikantní. Zatím ale žádné hecování neproběhlo.“

A co svačinka do kabiny? „Popřemýšlím o tom a možná něco vypíšu,“ uzavírá s úsměvem Jakub Stehlík.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Martin Šťovíček: První třetina byla z naší strany výborná a prakticky rozhodla o zápase

dnes
Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021