Menu +

Štěpán Oberreiter: Chceme se připravit na další boj

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Mladší dorost se nedokázal probojovat do skupiny, kde se budou hrát těžší zápasy a bude tak bojovat ve Skupině o udržení, kde se pravděpodobně bude střetávat s týmy z Jižních Čech. Proč se tak stalo a co chybělo k postupu vysvětluje jeden z trenérů mladších dorostenců Štěpán Oberreiter.
Sdílejte článek
 
Jak byste zhodnotil základní část Regionální ligy mladšího dorostu?

Základní část se pro nás vyvíjela zpočátku poměrně dobře, udělali jsme nějaké pěkné výsledky, ale mysleli jsme si, že bychom se mohli dostat přes Jihlavu, protože přes Pardubice a přes Tábor, to nešlo. To byly opravdu týmy, které jsou špičkové. Jihlavu jsme porazili, pak jsme tam uhráli bod, ale ten poslední zápas s Jihlavou se nám moc nepodařil, hlavně ta poslední třetina byla katastrofální. A v podstatě tyto tři kluby jsme nepřehráli a proto budeme hrát skupinu o umístění.

Středeční zápas s Jihlavou už se hrál pouze o teoretickou šanci, protože Jihlava poslední kolo nehraje...

Jihlava měla odložený zápas s Táborem, ten vyhrála, pak vyhrála v Táboře a kdybychom Jihlavu porazili, tak hraje poslední zápas s Pelhřimovem a ten určitě nepustí.

A kde se podle Vás lámal chleba, kde se rozhodovalo o tom nepostupu?

My jsme první zápas s Táborem doma prohráli dost nešťastně 5:6 a další v čem se lámal chleba bylo to, že tito tři soupeři byli kvalitnější. Těžko se přes ně přecházelo a třeba s Pardubicemi jsme dostali 30 gólů za 3 zápasy, jednou jedenáct, jednou deset, jednou devět. Berou si hráče z extraligy, mají kvalitní kádr a ti kluci tam mají obrovskou motivaci dostat se do extraligy, takže přes Pardubice to nešlo. Tábor to bylo tak na hraně a jediná šance byla projít přes Jihlavu a tam se rozhodlo tím, že Jihlava porazila dvakrát Tábor a odskočila nám. To byla naše jediná šance, ale dopadlo to tak, jak jsme nechtěli, chtěli jsme samozřejmě hrát ten kvalitnější hokej a teď uvidíme, co bude v té jihočeské skupině za týmy. Musíme se připravit na další boj a zkusíme si vytáhnout i hráče ze žáků A, aby se ohrávali na další sezónu. To bude jediný přínos tady té skupiny, že můžeme vyzkoušet i kluky, kteří by příští rok měli hrát za mladší dorost.

Podobné články

Mládežnický hokej

VIDEO: Chceme, aby dorost hrál na vyšších příčkách, zapojujeme i hráče ze starších žáků, říká Martin Svoboda

14.06.2018
Mládežnický hokej

Žáci HST absolvovali soustředění na Nesměři, navštívil je tam i Tomáš Vondráček

02.06.2018
Mládežnický hokej

FOTO + VIDEO: Nová juniorka polyká tréninkové dávky, v plánu má devět přípravných utkání

24.05.2018