Menu +

Support HST: Běh Jakuba Bendy z Třebíče na Sněžku a Happy run

Aktuální zprávy
Klub HST v blízké době podpoří dvě charitativní akce. Obě budou, shodou náhod, spojené s během a zapojí se do nich hráči A týmu i jejich trenéři. Prvním z projektů je běh Jakuba Bendy z Třebíče až na Sněžku. Druhou akcí je již tradiční Happy run, který se koná ve Valči a na třech různě dlouhých trasách potkáte všechny hráče našeho Áčka i trenéry HST. Registrujte se a přijďte si poměřit síly s hokejisty!
Sdílejte článek
 

Jakub Benda je jedním z našich skalních fanoušků již dlouhá léta a zároveň otcem malého Filípka, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Odvážný Jakub se rozhodl, že za svého syna a všechny ostatní děti, které mají stejnou nemoc, poběží 220 km dlouhou trasu. Vybíhá 3.6. ve 3 hodiny v noci a nejvyššího bodu ČR by měl dosáhnout 5.6. před západem slunce. Při startu ho podpoří a vyprovodí hokejisté HST a každý, kdo by se chtěl podílet na finanční sbírce pro děti s onemocněním DMD, tak může učinit posláním peněz na účet č. 0194971330/0300.

Jakub nám k tomuto počinu pověděl tato milá slova: „Když se mě někdo zeptá, co je pro mě synonymem Třebíče, nad odpovědí nezaváhám. Je to Horácká Slavia. Stadion, kde jsem za mých 22 fanouškovských let vynechal minimum zápasů, vykřičel nesčetněkrát hlasivky, prožil obrovské návaly euforie při výhrách a smutku při prohrách. Stál jsem za naší Horáckou Slavií, když se jí dařilo, i když byla na dně. Horská dráha, tak jako můj život. Za naši Slavii dejchám, je to moje starší sestra (milenka?) a patří jí moje srdce. Jsem obrovsky dojatej, že se nám podařilo udělat tenhle společný kousek, potkat se tady a děkuji za to. Nikdy Vám to nezapomenu.“

Již 7. ročník charitativního běhu Happy run se bude konat 18.6. ve Valči u Třebíče. Happy run je série charitativních běhů, které se svým výtěžkem snaží pomoci těm, kteří sami běhat nemohou. Díky předešlým ročníkům organizátoři této akce mohli rodinám předat celkem téměř dva miliony korun. Veškeré informace o předešlých ročnících i o tom budoucím najdete na webových stránkách Happy run.

Zvolte si trasu dle libosti, běžet může celá rodina

Pro letošní ročník byl vybrán sedmiletý František z Ivančic, který trpí dětskou mozkovou obrnou s triparézou (postižení dolních končetin a levé horní končetiny). František bydlí s maminkou a patnáctiletou sestrou Karolínou. Maminka pracuje na částečný úvazek a rodina je na tom finančně velice špatně. Vzhledem k Františkově postižení by potřebovali bezbariérový byt a přijatelnější bydlení.

Pro účastníky jsou připraveny trasy 6 km, 12 km a také dětská závodní trasa 1,5 km. Pro pěší je pak připravena rodinná trasa, která je shodná s dětskou závodní trasou. Muži HST vybíhají šestikilometrový závod v čase 15,15 a v 16,30 už by měli být k dispozici ke krátkému rozhovoru našim fanouškům a všem zájemcům o autogramy.

Registrovat se můžete do 11. 6. a to ZDE. Budeme rádi, když v rámci registrace do políčka „název týmu“ vyplníte „HST“ a vytvoříme tak nejpočetnější běžeckou skupinu. Celé odpoledne provází bohatý doprovodný program a bude zakončeno večerní zábavou se skupinou Jordan II.

Podobné články

Aktuální zprávy

Podepsáno! Podpora třebíčského hokeje ze strany KHNP již pátou sezonu

30.06.2022
Aktuální zprávy

S Martinem Svobodou o novém vedení ČSLH, letní přípravě i vizích do nové sezony

30.06.2022
Aktuální zprávy

Přichází konstruktivní obránce, Třebíč posiluje Antonín Bořuta

29.06.2022