Menu +

Tadeáš Král: Po svátcích se snad sejdeme všichni nažhaveni a doufám, že budeme vyhrávat!

Rozhovory
T ř e b í č – Tadeáše Krále navštívil na utkání se Sokolovem jeho mladší bratr Filip, jenž v Třebíči také působil. Vítězství však neviděl, jelikož soupeř Třebíčské v prodloužení porazil. „Po zápase jsem mu říkal, že si zrovna vybral špatné utkání. My s jedním bodem spokojeni nejsme, představovali jsme si to jinak,“ říká starší z bratrů Tadeáš. Jak hodnotí své vytížení v Třebíči? Po jaké době stráví Vánoce se svým bratrem?
Sdílejte článek
 

Předposlední zápas roku Třebíčští nezvládli, získali jen bod se Sokolovem. „Moc se nám to nepovedlo, představovali jsme si to jinak. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, ale věřili jsme, že to doma urveme. S jedním bodem spokojeni nejsme,“ říká zklamaně Tadeáš Král. Horákům se nepovedl start do první a do druhé třetiny, takže museli stav dohánět. „Nebylo to jednoduché dotahovat dvoubrankové manko. Přesto se nám to podařilo obrátit, ale my pak dostali další zbytečný gól na 3:3,“ klesá hlasem třiadvacetiletý forvard.

Třebíčské vedení trvalo jen minutu a půl. „Tohle se nám nemůže stávat, jejich útočník jel k naší brance a dobře ztečoval puk, Pavel Jekel byl už bez šance,“ vysvětluje vyrovnávací moment.

Útočník Tadeáš Král
zápasů: 33
bodů: 16 (6+10)
průměrný čas na ledě: 16:10

Na utkání se přijel podívat i bratr třebíčského útočníka Filip, jenž hraje kanadskou juniorskou ligu WHL. „Brácha má teď volno, takže přiletěl ze zámoří a přijel se nás podívat. On tady dříve hrál, tudíž tady plno kluků zná. Po zápase jsem mu říkal, že si zrovna vybral špatný zápas,“ uvádí starší z bratrů.

Tadeáš Král hraje v Třebíči třetím rokem a letos již překonal své bodové maximum, navíc dostává i prostor v přesilových hrách. „S vytížením spokojený jsem, ale musím se snažit, to více vrátit, abych měl větší bodový přínos a abych pomohl týmu ještě více,“ praví skromně autor šestnácti bodů v letošním ročníku. A co se týče týmového hlediska v Nadstavbové části? „Nějaké body jsme urvali, ale s Jihlavou a Ústím jsme klidně mohli mít víc jak dva body z každého utkání,“ myslí si.

Zabojovat o další body budou moci Třebíčští 28. prosince, a to doma s Prostějovem, kdy půjde o pomyslných šest bodů. „Přes svátky si odpočineme, na chvíli vypneme. Pak se snad sejdeme všichni nažhaveni a doufám, že budeme vyhrávat,“ věří útočník nosící číslo 27, který po delší době bude trávit svátky právě se svým bratrem. „Filip byl za poslední tři roky vždy na mistrovství světa dvacetiletých, letos je ale budeme moct slavit spolu, za což jsme oba rádi,“ komentuje Tadeáš Král.

Podobné články

Rozhovory

Viktor Konečný: zkušený kondiční trenér pomůže naší juniorce a dorostu

12.10.2021
Rozhovory

Václav Krliš: Derby? Strach nemáme, bude to napjaté a přijde dost lidí

05.10.2021
Rozhovory

R. Ferda o zákroku, fazóně i áčku na dresu: Obrovská čest. Fanoušci? Nemám slov

28.09.2021