Menu +

Takhle to dotáhnout a pak prohrát, to zamrzí, říká Ondřej Látal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Deváté kolo první ligy nepřineslo hokejistům Horácké Slavie štěstí. Na jejich led přicestoval třetí Chomutov a roli favorita nakonec po divokém průběhu utkání potvrdil a odvezl si všechny body. Domácí prohrávali už 1:4, ale dokázali srovnat na 4:4, když vyrovnávací branku dal v jedenapadesáté minutě Ondřej Látal. Jen čtyři minuty se domácí mohli z vyrovnaného stavu radovat. Pak využil zaváhání domácí obrany šikovný Ladislav Boušek a poslal pátou brankou všechny body z Třebíče na sever Čech do Chomutova.
Fotografie z utkání najdete TADY.
Sdílejte článek
 
TRECHO

Ladislav Boušek, střelec branky, která rozhodla o vítězi utkání

Pro fanoušky Chomutova se hlavním hrdinou zápasu mezi Horáckou Slavií a Chomutovem bezesporu stal Ladislav Boušek. Ten totiž poté co Horácká Slavia dotáhla pro ni nepříznivou třígólovou ztrátu až na vyrovnaný stav 4:4 a dokonce v několika šancích sahala i po vedení, uťal pátým pukem v třebíčské síti všechny naděje domácího týmu.

„Zápas to byl velice urputný a vyrovnaný, štěstí se ale nakonec přiklonilo k nám. Od začátku to dnes bylo o faulech a o přesilovkách. Konečně jsme dnes dali branky z přesilovek. Celkově byl ten zápas dnes takový houževnatý a nakonec jsme to umakali:“ řekl k zápasu střelec rozhodující branky Ladislav Boušek.

Ačkoli domácí měli opticky více ze hry, branky stříleli hosté. Využitými přesilovkami utekli domácím o tři góly. Pak ale těsně před koncem druhé třetiny po střele Lukáše Slámy snížil na 2:4 Jiří Oliva, na začátku třetí třetiny dal na 3:4 Marek Laš a drama bylo na světě. Vyrovnání pak v 51. minutě zařídil Ondřej Látal.
„Domácí po našem gólu na 4:1 rychle snížili na 4:2 a pak měli přesilovku pět na tři, kterou jsme naštěstí ubránili. Pak jsme ale dostali rychle gól na 4:3 na začátku třetí třetiny. To každé mužstvo trošku shodí dolů. Třebíč pak dokázala i vyrovnat. Domácí hráli dobře a zápas to byl oboustranně kvalitní. To, že jsme pak dokázali rozhodnout v náš prospěch, tak už to bývá. My jsme taky teď doma prohráli s Mladou Boleslaví zápas, který herně vypadal spíš pro nás. Nedokázali jsme tam dát gól a dneska se to štěstí přiklonilo k nám:“ myslí si Ladislav Boušek.

TRECHO

Marek Laš

Pátá branka v třebíčské síti doslova zmrazila radost domácích diváků z vyrovnání. Její autor ji popsal takto: “Viděl jsem, že náš bek (František Bombic – pozn. red.) u nás v pásmu nevyhodil puk jen tak naslepo, byl jsem rozjetý, obránce mi puk včas dal a pak už to vyplynulo ze hry. Viděl jsem, že se přede mnou otevřel prostor a jel jsem do dvou obránců. Zkusil jsem přešlápnout, využil jsem toho posledního beka, za kterého jsem tu střelu schoval. Když tam ten puk takhle letí, tak gólmani moc šancí nemají. Naštěstí to tam spadlo.“

Mladý útočník Horácké Slavie Marek Laš se dnes po delší odmlce gólově prosadil. Vstřelil branku na 3:4 a dal tak svému mužstvu naději na zvrat v utkání, které se za stavu 1:4 pro hostující Chomutov zdálo již ztracené. “Myslím, že jsme hráli líp, ale bohužel jsme nedali góly, zatímco soupeři to tam spadlo z každé přesilovky. Hlavně přesilovky jsme nevyužívali tak jak bychom měli.“

Marek Laš potvrdil, že ani za stavu 1:4 se nevzdával naděje na to, že se s utkáním ještě něco dá udělat a zdramatizovat jej. Věřil jsem tomu, že to ještě zdramatizujeme, protože jsme hráli dobře a ty góly musely přijít.“

Branku, kterou Marek Laš rozjásal spoře zaplněné tribuny popsal takto: “Byl jsem mezi kruhy, Lukáš Handlovský mi tam dobře přihrál a moje střela brankáři prošla mezi nohama.“

TRECHO

Ondřej Látal (uprostřed) se raduje z vyrovnávací branky

Útočník Ondřej Látal stejně jako jeho spoluhráči celé utkání dřel a sladká odměna přišla v 51. minutě, kdy vstřelil vyrovnávací branku, kterou rozpoutal v hledišti doslova euforii.
“Je to obrovská škoda, protože je to už myslím, že třetí zápas, který jsme si svými vlastními chybami prohráli. O gól jsme prohráli v Ústí, doma s Kadaní jsme zbytečně ztratili bod, na Kometě taky o jednu branku a dneska zase o gól. To jsou minimálně čtyři body o které jsme mohli mít víc. Je to strašná škoda. Takhle dotáhnout zápas a pak ho ztratit. To opravdu mrzí.“

Viděl jsem, že Zahrada (Petr Zahradník – pozn. red.) dobře vypíchnul puk, jeli jsme dva na jednoho a dal mi puk hned za modrou. Sice mi trochu ujel, ale pak jsem hned vystřelil a spadlo to tam. Ani jsem nijak nemířil: přiznal bojovník Ondřej Látal.

Po druhé třetině svítil na časomíře stav 1:4 a šance na zvrat v zápase dával domácím jen málokdo.
“V šatně jsme si řekli, že to ještě zkusíme, chtělo to dát rychlý gól. Nikdo tomu asi moc nevěřil, protože se to podaří jen málokdy. Nám se to ze stavu 1:4 povedlo, ale pak jsme to zbytečně hloupě ztratili.“

Do třetí třetiny nastoupil do třebíčské branky místo Jana Chábery Filip Luňák. Pro diváky to možná byl poněkud překvapivý tah, ale trenér Josef Horešovský ho na tiskové konferenci po utkání vysvětlil. Po druhé třetině jsme vystřídali brankáře, protože Honza Chábera dostal nešťastné branky ze střel, které neviděl, měl zakrytý výhled, spousta hráčů před ním. Chtěli jsme dát mužstvu nový impuls.

TRECHO

Filip Luňák do zápasu naskočil od třetí třetiny

Záměr trenérů se povedl a Horácká Slavia dokázala nepříznivý stav 2:4 po druhé třetině dotáhnout až na nerozhodných a podle průběhu utkání určitě výborných 4:4. Nakonec však zápas do prodloužení nedospěl. Hosté pátou brankou definitivně rozhodli o vývozu všech tří bodů z Třebíče do Chomutova.

“Já jsem do zápasu nešel v roli jedničky, takže jsem spíš čekal jak se ten zápas vyvine. Trochu jsem čekal, že kdybychom dostali víc branek, mohl bych naskočit. Chomutov je velmi kvalitní tým, který dává hodně branek, mají výborné útočníky a výborně střílející beky. Když jsme vyrovnali z 1:4 na 4:4, byla už naše povinnost to udržet a dovést zápas do prodloužení:“ myslí si Filip Luňák.

“Trenéři mi rozhodnutí o tom, že půjdu do zápasu oznámili hned po druhé třetině, takže jsem měl trochu času se připravit. Nebylo zrovna jednoduché naskočit do zápasu s rozjetým Chomutovem. Hned první akce, kterou jsem musel řešit byla střela od Jíry. To mě dostalo do hry. Je škoda, že jsme dostali ten pátý gól. Byl to nájezd dva na dva a Boušek tu střelu šikovně schoval za obránce. Já jsem z toho neviděl nic:“ posmutněle uzavřel Filip Luňák.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024