Těžký zápas, spousta lidí, kolektivní výkon a zasloužené vítězství, shrnuje Vilém Burian

T ř e b í č - Do konce nadstavbové části zbývá pouhých devět zápasů. Pokud se chtějí slávisté vyhnout nevyzpytatelným bojům o záchranu, pak musejí bezpodmínečně bodovat. Hráči jsou si této situace vědomi a výsledky v posledních domácích zápasech tomu nasvědčují. Po povedeném zápase proti Mostu přišlo na řadu již tradiční derby dvou nesmiřitelných rivalů. Derby lépe vyznělo pro slávistické hráče a fanoušky, kteří si po zápase vychutnali zasloužené oslavy.

Domácí hokejisté sehráli dlouho očekávaný zápas s jihlavskou Duklou. Zápas naplnil veškerá očekávání, byl plný "dům", bouřlivá atmosféra, bojovný, tvrdý a líbivý hokej. Prostě derby se vším všudy. Zápas nabídl mnoho hektických okamžiků, zejména v závěru zápasu. To ovšem neměnilo nic na tom, že všechny body zůstaly v Horáckém knížectví třebíčském. Velkou měrou se o výsledek zasloužil střelec vítězné branky Vilém Burian, kterého jsme požádali o stručné pozápasové zhodnocení.

Jan Neliba

Vilém Burian právě ukázkově vykoupal Řehoře,
Třebíč vede 1:0

Jaký zápas byl z Vašeho pohledu?

Byl to velmi těžký zápas, přišlo hodně lidí a my jsme se snažili podat kolektivní výkon, to se nám nakonec podařilo a myslím, že jsme si výhru zasloužili.

Můžete popsat situaci, která předcházela vaší brance?

Bylo to jako z učebnice, takhle se nám to nepodařilo ani na tréninku. Stejsky (Vladimír Stejskal) odtáhl beka, Zdena (Zdeněk Sedláček) mu to dal na prostředek, potom to sklepl na Nahece (Lukáš Nahodil) a ten mně to dal z první do jízdy, už já jel sám na branku. Chtěl jsem naznačit střelu, ale viděl jsem, že mi to gólman chce do bekhendu vypíchnout, tak jsem to stáhl do forhendu a pak jsem už dal do prázdný.

Věděl jste dopředu, co uděláte, že ho pošlete takhle „na párek“?

Chtěl jsem naznačit střelu a dělat kličku do bekhendu, ale viděl jsem, že mi to chce vypíchnout, tak jsem to stáhl do forhendu a dopadlo to, jak to dopadlo.

Dlouho to bylo o gól, kdy jste začal věřit ve vítězství?

Když jsme dali branku při powerplay na 2:0, do té doby jsem si říkal, že se může stát cokoliv.

Bude v kabině nějaká zvláštní prémie?

Já myslím, že ne. Pro nás je každý zápas stejný, potřebujeme bodovat každý zápas, nic vypsáno nebylo.

Je za vítězný gól nějaká taxa?

Já doufám, že ne. Za vychytanou nulu Tygi (Jakub Lev) něco určitě dostane.

K zápasu se také vyjádřili oba trenéři.

Aleš Totter

Aleš Totter byl velmi nespokojený s přístupem svých hráčů k derby zápasu, vyzdvihnul kolektivní a bojovné pojetí domácích a pogratuloval k zaslouženému vítězství.

„My ty derby neumíme. Myslím, že to je hodně v připravenosti a nažhavenosti, protože jak Brod, tak Třebíč ten nástup do zápasu a vůli po vítězství mají větší, než náš tým. To si musíme sáhnout do svědomí. V první třetině jsme nevyhráli jediný souboj, nebyli jsme vůbec v zápase. Dostali jsme výhodu trestného střílení, to nás mohlo nakopnout, bohužel jsme neproměnili a třetinu jsme dohráli v letargii. Hru jsme stáhli na tři pětky, totálně jsme překopali sestavu a hned v první minutě druhé třetiny jsme měli tutovku, kterou Bakus nedal. Nemohli jsme se dostat do trvalého tlaku, protože jsme měli ve druhé třetině moc vyloučených, a když jsme potřebovali hrát v pěti, přišlo zas nějaké vyloučení. Ve třetí třetině jsme začali být lepší, ale náš tým už se musel tlačit do útoku. Domácí to výborně odbránili a dneska nás vůlí a bojovností přehráli. Pak jsme riskli power-play, ale úplně nesmyslně jsme nechali beka na modré, domácí jdou čtyři do jednoho hráče a my čekáme na odražený kotouč před bránou, z toho padl gól na 2:0. Pak jsme dostali šanci hrát ještě šest na čtyři, ale bylo to bez střelby. Půl minuty si přihráváme a nevystřelíme. Domácí vyhráli zaslouženě, klobouk dolů a ještě jednou jim gratuluji.“

Kamil Pokorný

Naopak Kamil Pokorný vyzdvihl vynikající výkon brankáře Jakuba Lva. Nezapoměl ani na výborný kolektivní výkon svých svěřenců a odůvodnil to, proč nebyl v zápisu o utkání vedený jako hlavní trenér.

“ Jsem hodně spokojený, protože náš přístup k zápasu byl ukázkový. Hráči makali od první do poslední minuty na doraz a vrátilo se jim to v podobě vítězství. V první třetině jsme byli jasně lepší, trošku mě mrzí, že jsme nepřidali druhý gól, protože šancí jsme na to měli dost, ale Řehoř držel akcie Dukly. Kdybychom odskočili na dva, nebo tři nula, tak ten závěr mohl být klidnější. V závěru to bylo, jak my říkáme „bez nervů“ a já chci hráčům poděkovat za předvedený výkon. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, ale když gólman v takovémto vypjatém utkání udrží nulu, určitě si zaslouží uznání. Na zápise jsem nefiguroval jako trenér, protože v Havířově jsem dostal trest a pokutu, kterou jsme zaplatili, ale neměli jsme se jak dostat do Prahy pro průkazku, takže nebyla přiložená k registracím. Proto jsme do zápasu dali Luboše Slámu. Na střídačce jsem mohl stát, protože pokutu jsme zaplatili.“