Menu +

Tiskovka, křest, diskuze, autogramiáda i ceny pro fanoušky. Takové bylo pondělní posezení u piva s představiteli HST

Aktuální zprávy
Včera, v pondělí 12. 9. 2022, dva dny před startem nového ročníku Chance ligy, proběhla tisková konference HST k následující sezóně 2022/2023. Součástí akce bylo i představení a křest nového výročního dresu k 95. narozeninám klubu.
Sdílejte článek
 

Tisková konference proběhla, stejně jako loni, u partnera HST, restaurace JAK JINAK, tentokrát však na letní provozovně „Na Hradbách“. Za klub byli přítomní trenéři Kamil Pokorný a Jaroslav Barvíř, hráče zastupovali Ladislav Bittner, Martin Dočekal a Radim Ferda a nechybělo ani vedení klubu v čele s Martinem Svobodou a Danielem Šlapákem. A právě předseda klubu dostal slovo na úvod tiskové konference, nastínil základní směry vývoje klubu a představil i sportovní cíle pro nadcházející sezónu. Zmínil také současné aspekty a souvislosti hospodářského a ekonomického vývoje, kdy se klub, stejně jako všechny jiné subjekty a domácnosti, potýká s enormním nárůstem cen. Základním úkolem HST bude tyto skutečnosti zvládnout a úspěšně zajistit sezónu pro všechny mužstva klubu.

Ferda, Bittner, Dočekal křtí letošní dres pro venkovní zápasy místním pivem.

Dále byly představeny hlavní sportovní cíle. Cíl pro Chance ligu je hrát takový hokej, který přivede diváky na zimní stadion a mužstvu zajistí účast v Playoff Chance ligy. Pro juniorku HST byl stanoven nelehký úkol, kterým je postup do Ligy juniorů a dorost má za úkol skončit v dlouhodobé soutěži do 4. místa a zajistit si tak účast v Playoff Ligy dorostu. Cíl byl tentokráte stanoven i pro hráče 9. třídy, kteří by měli zvládnout postoupit v první fázi, tedy umístit se do druhého, respektive třetího místa v základní skupině.

Pak už si slovo berou trenéři a hráči prvního mužstva HST a hodnotí přípravu, složení kádru i stav mužstva před startem soutěže. Jasně zaznělo, že se podařilo složit mužstvo dle představ a požadavků, v současnosti zbývá pouze doplnit pozici jednoho z obránců. Letní a předsezónní příprava probíhala dle úspěšného loňského modelu, bohužel v srpnu ji narušilo onemocnění hlavního trenéra Kamila Pokorného a v druhé polovině srpna i virové onemocnění několika hráčů A mužstva. Trenér Pokorný vyzdvihl zapojení mladých juniorů do přípravy A mužstva. Jeho kompletní soupisku přikládáme níže v tomto článku. I ze stran hráčů zazněla jasná spokojenost s připraveností mužstva na novou sezónu a odhodlání úspěšně vstoupit do sezóny a v neposlední řadě hrát hokej zajímavý pro diváky.

Další fází tohoto příjemného podvečera byla prezentace dresů na novou sezónu 2022/23. Dresy jsou opět v tradičních klubových barvách, v červené a bílé variantě s tím, že letos jsou bílé dresy určeny pro domácí zápasy. A protože to bude sezóna výjimečná, ve které klub oslaví 95. výročí od svého založení, na vzhledu dresů se tato tématika musela projevit. Minimalistické pojetí designu, kdy hlavními ozdobnými prvky jsou jednotné pruhy, které symbolizují působení klubu v čase, plní svůj účel, tedy, že v jednoduchosti je krása. Na prsou tentokrát logo klubu nahradil erb a ramena zdobí narozeninová loga odkazující na 95. výročí existence klubu.

Bílá varianta dresu - letos pro domácí zápasy. Dominantní erb na prsou, jednoduché linie, ramena zdobí výroční loga.

Představení dresů i následný křest proběhl za výrazného potlesku přítomných příznivců klubu a poté si tři vylosovaní odnesli dárky od HST. První cenou byl onen nový dres, druhý vylosovaný získal dvě vstupenky na středeční utkání proti pražské Slavii a třetí dostal sadu dárků z našeho fanshopu.

Závěr akce doplnila diskuze, která se týkala především složení a stavu mužstva, následovala ještě autogramiáda přítomných hráčů A mužstva. Na závěr poděkovali zástupci HST přítomným divákům a všichni si navzájem popřáli úspěšnou sezónu.

SLOŽENÍ MUŽSTVA PRO CHANCE LIGU:

Brankáři: Jekel, Mičán, Vejmelka L.

Obránci: Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Svoboda A., Tureček

Útočníci: Bittner, Dočekal, Dolníček ml., Ferda, Holec, Krliš, Malý, Meluzín, Michalčuk, Michálek, Novák, Psota, Svoboda M., Šilhavý, Vodný

Podobné články

Aktuální zprávy

HST HRDINŮM vrcholí! V sobotu vzdáme HOLD hasičům

včera
Aktuální zprávy

Horácká Slavia vetuje rozhodčího Daniela Jechoutka

01.12.2022
Aktuální zprávy

O další díl Pojď hrát hokej byl velký zájem

26.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč