Menu +

Tomáš Fořt - Do třetí třetiny jsme nechtěli nic vymýšlet, chtěli jsme hrát jednoduše

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Očekávaný zápas "o šest" bodů s Havířovem přinesl vynikající hokej, a to z obou stran. Sedmnáct stovek diváků bylo vtaženo do děje a nakonec se společně s hráči HST mohlo radovat z vítězství. Hrdina utkání s Havířovem, který vstřelil obě branky v základní hrací době a v prodloužení stihl rozjet akci, kterou Horácká Slavia získala prémiový bodík, to vše je Tomáš Fořt. Právě tento hráč se po utkání stal obětí našeho redakčního mikrofonu.
Sdílejte článek
 

Tomáš Fořt začal rozhovor zhodnocením dnešního utkání. "První třetinu jsme hráli dobře, protože jsme hráli to, co jsme měli. Jednoduše jsme si to nahazovali k nim do třetiny, napadali jsme a získávali jsme puky. Byli jsme u nich v pásmu, měli jsme tlak. Myslím si, že jsme tu třetinu měli vyhrát tak 3:1," vystihl jednadvacetiletý forvard dění v úvodu utkání. Se druhou třetinou už tak spokojen nebyl: "Druhou třetinu jsme z toho úplně vypadli, zase jsme vymýšleli. Hned ten gól co dali na 2:1, tak to bylo moje, sjel mi tam útočník. A tam to začalo. Havířov hrál lépe a my jsme zas vymýšleli nějaký blbosti jako ty zápasy předtím. Když hrajeme doma, tak vymýšlíme a nevyhráváme, venku nevymýšlíme a vyhráváme." Do třetí třetiny nastoupila Třebíč zas konsolidovaná a plná odhodlání, což potvrdil i mladíček nosící číslo dvanáct: "My jsme si pak řekli, že tu třetí třetinu musíme hrát stejně jak tu první, že nepůjdeme do žádného risku, že budeme hrát pořád stejně, napadat, nahazovat a že to přijde. Pak jsme srovnali na 2:2 a v prodloužení už to je buď jo nebo ne. Pak už jsou jen nájezdy. Je to takové uvolněnější, soupeř si říká, že neodjede s prázdnou a my máme aspoň ten bod."

Tomáš FOŘT uniká jednomu z hráčů Havířova v zápase, který Třebíč vyhrála 3:2 v prodloužení

Před příchodem do Třebíče měl Tomáš zdravotní problémy, ale jak už to tak vypadá, tak se na ledě cítí jako doma, a sám šikovný útočník tyto slova jen potvrzuje: "Cítím se dobře. Já jsem vlastně neměl letní přípravu. Když jsem sem přišel, bylo to pro mě ze začátku hrozně těžký, nemohl jsem a nohy mi vůbec nešly. Necítil jsme se na ledě moc dobře. Postupem času se to zlepšovalo, zápas od zápasu jsem se cítil líp a už je to úplně v pohodě. Teď už nic necítím. V únoru, nevím přesně kdy, jedu zas na kontrolu a jestli to bude v pořádku, tak od toho už mám snad pokoj," doufá sympatický a usměvavý forvard, kterému v kabině nikdo neřekne jinak, než Fořťák.

V dnešním utkání se šikovný křídelník, který je kmenovým hráčem extraligového Zlína, trefil hned dvakrát. Ale jak sám říká, jen slízl smetanu po dobré práci svých spoluhráčů: "Já jsem byl akorát ten koncový hráč. U toho prvního gólu tam Mikeš (Michal Mikeska - pozn. redakce) výborně nahrál Vodrcovi (Tomáš Vondráček) a ten mi to jen přistrčil, já jsem do puku jen strčil hokejku a šlo to do prázdný brány, takže na tom gólu jsem neměl žádnou zásluhu, jen jsem byl poslední, co byl u puku. Ten druhý zas Vonrdc parádně nahrál Vencovi (Václav Čejka) a ten nevyprášil naslepo, koukl se, že jsem vedle brány a poslal mi tam přihrávku. Pro všechny je to střela, ale u Venci je to přihrávka, takže jsem se bál, aby mi to nezlomilo ruce, ale naštěstí jsem to udržel, takže zase Vencova a Vondrcova práce," usmívá se při poisu obou branek Tomáš Fořt.

Utkání s Havířovem bylo klasickým zápasem sousedů v tabulce, zápasem o šest bodů. Oba soupeři do něj dali vše, hrálo se ve vysokém nasazení s pozornými obranami. Zápas připomínal zápasy play - off, které se rychle blíží. "Abych pravdu řekl, tak já to moc nesleduji. Nevím, co kluci v šatně, jak to řeší, nebo jestli si to říkají. Samozřejmě jsem věděl, že jsme někde vedle sebe v tabulce, že jde o hodně, že jde o body co se týče play-off a že prostě jde o hodně. To jsme v hlavách samozřejmě měli. Ale každý zápas chceme vyhrát stejně jako ten dnešní," narážel na fakt, že se v dnešním střetnutí utkali sousedi v tabulce. V případě výhry mohli Havířovští Horáckou Slavii přeskočit na šestou příčku. Ale díky zpovídanému hráči si ji Třebíčští naopak upevnili a navíc se přiblížili Litoměřicím, které vysoko prohrály v Olomouci.

Zápas s Havířovem provázela skvělá atmosféra, do které přispěla i návštěva hostujících fans. Tomáš Fořt tak vysekl poklonu oběma fandícím táborům. "Myslím, že tu bylo 1700 diváků, což je krásná návštěva. Jako každý zápas jsou naši diváci výborní, a když přijedou i hosté jako dneska z Havířova, tak je to jenom plus," ukončil pozápasové hodnocení bývalý reprezentační hráč mládažnických týmů.

První liga před play-off nabírá na obrátkách. Již v pondělí pocestují Bílé hvězdy na sever Moravy, kde je prověří tým Šumperka.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

včera
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020