Tradiční souhrn mládežnického a dětského hokeje

Po delší době přinášíme plnohodnotný víkendový report o zápasech naší mládeže a žáků. Marodky jsou, alespoň z většiny, doufejme za námi a na led se tedy mohli dostavit junioři HST, ti hned dvakrát, dorost a skupiny žáků D a B.

Juniorka nám opět dělala radost a to oba víkendové dny. V sobotu hoši přivezli výhru 7:1 z Valašského Meziříčí, kterou jejich trenér David Dolníček komentoval: „Byl to s chutí odehraný zápas, který jsme měli po celou dobu hry pod kontrolou. Z naší strany padly i velmi pěkné branky.“ Den na to už se juniorský tým vydává do Prostějova, kde se opět gólově prosazuje a zápas končí 1:6. Trenér utkání hodnotí jako slušně odehrané.

Výjezd žákovských kategorií do Žďáru nad Sázavou pro nás vítězně nedopadl i když výsledky ukazují na celkem vyrovnaná utkání. To, jak se zápasy vyvíjely popisuje trenér Rosťa Malena: „Ve vyrovnaném utkání mladších žáků D jsme sice po dvou třetinách prohrávali 3:6, ale ve třetí třetině jsme zápas vyrovnali. Závěr jsme chtěli rozhodnout v náš prospěch, což se nám nepovedlo a v poslední minutě jsme z brejku inkasovali.“

Starší žáci A byli na žďárském ledě v první třetině lepším týmem, ale dle slov trenéra Maleny soupeř ve druhé třetině přitvrdil. Některé zákroky podle něj nebyly potrestány, což náš tým odvedlo od hry a přes veškerou snahu zápas nezvládl. Konečný výsledek byl 5:2.

Tým dorostu HST

Na domácí půdě se v neděli odehrál zápas s týmem dorostu z Jindřichova Hradce. Podle hodnocení trenérského dua Sedláček, Marek šlo, až na malý výpadek ve druhé třetině, o velmi dobře odehraný zápas a slavilo se vítězství 6:2.