Menu +

Třebíč bude bojovat o co nejlepší pozici pro osmifinále play-off

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Do vyřazovacích bojů směřuje letošní ročník 1. hokejové ligy. Poslední kolo základní části je na programu v sobotu 6. února 2010. Teprve po jeho odehrání bude definitivně jasné, kdo se utká v první fázi vyřazovacích zápasů. Třebíčští hokejisté budou znát svého soupeře také až po zápase proti Benátkám nad Jizerou. S tímto soupeřem mají zatím horší bilanci o motivaci tak mají postaráno. Navíc obránce Marcel Hrbáček by měl odehrát svůj 600. prvoligový zápas v dresu Horácké Slavie Třebíč a jistě by si k tomuto jubileu velmi přál vítězství svého týmu.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou začíná v sobotu 6. února 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče MANN + HUMMEL ARENĚ.
Sdílejte článek
 

Pohled do týmu soupeře

Hokejový klub z Benátek nad Jizerou vstoupil v tomto ročníku do své druhé prvoligové sezóny a opět v ní chce co nejlépe uspět. Což se mu již z části podařilo postupem do předkola play – off. A také ve vyřazovací části bude tým z města nad řekou Jizerou pro každého soupeře nepříjemným protivníkem.

Minulé utkání na třebíčském ledě musely rozhodovat až samostatné nájezdy.

Historie organizovaného ledního hokeje v Benátkách nad Jizerou sahá do roku 1934. Později vznikly oddíly SK a AFK Benátky nad Jizerou, později sloučené ve Spartak Benátky nad Jizerou. V sezóně 1969/1970 mužstvo postoupilo do krajského přeboru. V ročníku 1985/1986 se pak klub mohl po letech úsilí zaslouženě radovat z postupu do 2. celostátní ligy. Důležitým mezníkem pro lední hokej v Benátkách je datum 20. října 1998. V tento den byla slavnostně otevřena nová, moderní hala a klub tak získal kvalitní a důstojné zázemí.

Zlatým písmem v kronice klubu bude již trvale zapsán 11. duben 2008, kdy si Benátky zajistily po vítězství 4:2 nad Technikou Brno historický postup do 1. hokejové ligy. Vedení klubu po postupu do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže muselo řešit podstatný problém, jak ekonomicky zajistit novou sezónu ve vyšší soutěži. Jedna varianta dokonce počítala i s možností odprodat prvoligovou licenci do jiného klubu. Vedení nakonec nalezlo jiné a rozhodně lepší řešení v podobě navázání velmi úzké spolupráce s extraligovým Libercem.

V této sezóně by v klubu především rádi udrželi své pozice z minulého ročníku, kdy si jako nováček vedli velmi dobře. Podle dosud odehraných zápasů v sezóně patří tento klub mezi typické týmy středu prvoligové tabulky. Tomu také odpovídají výsledky, ve kterých se v pravidelném rytmu střídají vítězné zápasy s těmi prohranými. Klub fungující jako farma extraligového Liberce si vybojoval postup do předkola play-off a pro každého příštího soupeře půjde o nepříjemného protivníka. V kádru mužstva sice nenajdeme žádnou výraznou hvězdu, ale jeho silnou stránkou je kompaktnost a také řada mladých talentovaných hráčů, kteří pravidelně dostávají příležitost. V bráně se pravidelně střídají Jiří Stejskal a Michal Nedvídek. V obraně patří mezi opory Petr Kolmann, Michal Pavlů, Tomáš Mrkvička nebo zkušený Václav Drábek. Mezi forvardy si nejlépe vede čtveřice Josef Skořepa, Petr Kica, Tomáš Urban a Marek Pabiška.

Poslední kolo základní části 1. hokejové ligy také definitivně určí složení dvojic pro předkolo play – off. Třebíčští hokejisté tedy teprve po sobotním zápase proti Benátkám poznají svého příštího soupeře.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v sezóně:

7. kolo: Třebíč – Benátky 3:4 (SN) (2:1, 0:1, 1:1), branky: Dolníček, Nahodil, Obdržálek – Weiss, Pabiška, Pavlů, Kolmann.

22. kolo: Benátky – Třebíč 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), branky: Mrkvička – Nahodil, Kundela.

38. kolo: Benátky – Třebíč 4:0 (3:0, 1:0, 0:0), branky: Drábek, Bulíř, Pavlů, Pabiška.

.

Kanadské bodování týmu:

Petr Kica – 39Z – 10G+12A

Josef Skořepa – 40Z – 7G+15A

Tomáš Urban – 40Z – 10G+10A

Poslední odehrané zápasy týmu HC Benátky nad Jizerou:

Benátky – Vrchlabí 4:1 (2:0, 0:0, 2:1), branky: Nevyhoštěný, Urban, Drábek, Skořepa.

Znojmo – Benátky 4:2 (2:1, 2:1, 0:0), branka: Jech, Pabiška.

Benátky – Kadaň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), branky: Urban, Kudrna, Jech.

V minulém kole nastoupili hokejisté HC Benátky nad Jizerou v této sestavě:

Stejskal (Nedvídek) – Drábek, Tondr, Hobza, Mrkvička, Kajínek, Pavlů, Stříteský, Hrach – Bárta, Kudrna, Skořepa, Kazatel, Nevyhoštěný, Weiss, Pabiška, Jech, Kica, Loskot, Urban, Kopic.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Francouz – Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Bulička, R. Kadela – Laš, Zahradník, Šedivý, Rod, Nahodil, Obdržálek, Heřman, Ostřížek, Stejskal, Přibyl, Burian, Čech.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou začíná v sobotu 6. února 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče MANN + HUMMEL ARENĚ.

Pro fanoušky bude připraven tradiční on-line přenos z utkání.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020