Menu +

Třebíč čekají proslulá prkénka a zima, Horácká Slavia míří do Benátek nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Jen ve čtyřech z devíti odehraných zápasů se Třebíčští představili na svém domácím Zimním stadionu Města Třebíče –MANN+HUMMEL ARENĚ a los je teď k desátému kolu 1. ligy posílá opět na led soupeře. Tím budou dosud v tabulce třinácté Benátky nad Jizerou. Utkání začíná ve středu 9. října v 17:30. Sledovat ho můžete tradičně na webu onlajny.com a o přenos se postará redakce domácího celku.
Sdílejte článek
 

Benátky jsou předposlední, ale určitě ne lehký soupeř

Ačkoli by se mohlo zdát, že Třebíč jede na led předposledního celku soutěže a v zápase by tedy hosté mohli být favoritem, není tomu zcela tak. Právě fakt, že Benátky zatím získaly jen šest bodů, bude pro domácí velkou motivací k rozmnožení chabého bodového zisku. Celky ze spodku tabulky budou vůbec čím dál nepříjemnějšími soupeři. Pokud totiž nezačnou bodovat, naberou ztrátu, kterou budou jen velmi těžko smazávat. Dá se tedy očekávat boj o každý metr ledu, každý puk, každý gól a samozřejmě i každý bod. A to jak v Benátkách, tak potom v sobotu v domácím souboji s Mostem.

Hokejisté Benátek nad Jizerou jsou už od sezóny 2008/09 oficiální farmou Liberce, od kterého převzali nejen barvy, ale i finanční podporu a hráče. Jen díky této podpoře se v tak malém městečku, jakým Benátky jsou, hraje naše druhá nejvyšší hokejová soutěž.

Pohled na soupisku a do statistik Benátek nad Jizerou

Od nové sezóny se hlavním koučem Benátek stal bývalý trenér Bílých tygrů Filip Pešán, kterého v trenérském triumvirátu doplňují Vladimír Čermák a Antonín Nečas.

Tato trenérská trojice však nemůže být vůbec spokojena se startem svého týmu do soutěže. Vždyť v devíti kolech dokázali Benátečtí získat jen šest bodů a z výhry za tři body se radovali pouze jedenkrát. Jediného vítězství po šedesáti minutách hry, dosáhli Středočeši když porazili na svém ledě Most 4:1, jednu výhru po nájezdech (1:0) si připsali v duelu s Českými Budějovicemi v předminulém kole a jednu porážku po nájezdech v derby s Mladou Boleslaví. Všechny tyto body získali Benátečtí na svém stadionu. Z ledu soupeře zatím nedovezli ani jediný bod.

V brance se zatím vcelku pravidelně střídají Jiří Stejskal, Marcel Melicherčík a Jakub Jelínek. Nejlepší statistiku zatím vykazuje druhý jmenovaný, jehož úspěšnost je zatím velmi dobrá – 93,62%.

Kanadské bodování obránců zatím mnoho zajímavých čísel nepřináší, Jiří Říha nasbíral dvě asistence ve čtyřech utkáních, 1+1 mají ve statistikách uvedeno Radim Šimek a Marek Pabiška.

Poněkud zajímavější, pokud se statistik týká je situace u útočníků. Tam se na čele bodování uvelebili zkušení Tomáš Klimt (9Z, 3G, 2A) a Jan Plodek (6Z, 3G, 1A). Na záda jim ale dýchá mladičký Daniel Skalický (7Z, 1G, 3A).

Zajímavosti soupisky Benátek, dva hráči z Vysočiny

Zajímavostí soupisky středečního soupeře Horácké Slavie jsou dva hráči s kořeny na Vysočině. Z Velkého Meziříčí pochází mladý útočník - „supertalent“ českého hokeje Pavel Zacha, jenž ale dostává příležitost spíše v prvním libereckém týmu. Obránce Filip Pyrochta je odchovancem Horácké Slavie, který za extraligovým hokejem odešel do Liberce z třebíčského mladšího dorostu po sezóně 2009 – 2010. U jeho PROFILU na webu Benátek stále můžete najít fotografii převzatou právě z této sezóny z webu hstrebic.cz.

Třebíči se venku daří, potvrdí to i v Benátkách?

S trochou nadsázky by se dalo říct, že výsledky třebíčských Bílých hvězd jsou zatím přesně obrácenou stranou mince výsledků Benátek. Červenobílým se totiž daří více na stadionech soupeřů, než před domácím publikem. Třebíčští vyhráli v Havlíčkově Brodě, v Havířově, cenný bod přivezli z Kadaně a stále jako jediní dokázali doslova vyrvat tři body berounským Medvědům a to také na jejich ledě.

Nejen hráči samotní, ale i fanoušci si velmi přejí, aby tato série bodových zisků z ledu soupeřů pokračovala i v Benátkách a v ještě lepším případě se pak přenesla i do domácích duelů.

Utkání desátého kola 1. ligy mezi Benátkami nad Jizerou a Horáckou Slavií Třebíč začíná na zimním stadionu v Benátkách ve středu 9. října v 17:30.

Tváří v tvář

HC Benátky na Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč
středa 9. října 2013, 17:30 hodin
Zimní stadion města Benátky nad Jizerou

Porovnání v lize
9
počet odehraných zápasů
9
1-1-1-6
celková bilance
4-0-2-3
20:32
skóre
22:25
0
utkání bez vstřelené branky
0
1
utkání se shut-outem
1
Tomáš Klimt – 5 b. (3+2)
nejproduktivnější hráč
Tomáš Vondráček - 8 b. (6+2)
Tomáš Klimt,
Jan Plodek – 3
nejlepší střelec
Tomáš Vondráček – 6
Daniel Skalický,
Dalibor Bortňák – 3
nejvíce asistencí
Lukáš Nahodil – 6
2,22 průměr vstřel. branek 2,44
6 góly v přesilovkách 1
0 góly v oslabení 0

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024