Menu +

Třebíč dále zbrojí na ligu! Obranné řady by měl vyztužit Martin Lojek

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Jestli Horáckou Slavii někde doposud tlačila bota, bylo to v obraně. Poté, co kariéru ukončil Rostislav Malena, odešel Vlastimil Bilčík, kolovaly obavy právě o obsazení adekvátní náhrady. Ovšem již po minulém týdnu, kdy byl oznámen příchod Jana Zdráhala a odchovance Tomáše Bartejse, se vše tak nějak uklidnilo. Ovšem to ještě fanoušci nevěděli, že si Horácká Slavia schovává třešničku na konec v podobě Martina Lojka! Urostlý bek dostal od Třince svolení připravovat se a hrát zápasy za Horáckou Slavii, o jeho působení však zatím není s konečnou platností rozhodnuto, avšak intenzivně se o něm jedná.
Sdílejte článek
 

Karel Čapek: Martin Lojek má svolení u nás trénovat a hrát přípravu, další jednání probíhají

O Martinovy služby máme zájem, ale jeho působení u nás zatím není dotaženo do úplného konce. Zatím má Martin svolení od Třince k tomu, aby u nás trénoval a hrál i přípravná utkání, takže v pátek v Nitře by měl hrát. Věříme, že jednání dobře dopadnou a Martina budeme moci v blízké době zapsat na soupisku," vysvětlil poněkud se táhnoucí jednání generální ředitel Horácké Slavie Krel Čapek.


Martin Sobotka: Martin Lojek je zkušený hráč, pravák, který by naší mladé obraně pomohl

K urostlému bekovi a jeho herním přednostem se vyjádřil hlavní trenér Martin Sobotka: "Jedná se o beka, jakého bychom v naší mladé obraně potřebovali. Martin Lojek je zkušený hráč, který má odehráno hodně zápasů v extralize, ale má i zkušenosti z NHL, navíc jde o praváka, který by se nám hodil. Má výbornou prudkou a přesnou rozehrávku a výbornou střelu. Věřím, že takovýto hráč nám pomůže, a pokud by dokázal nahradit odcházejícího Rosťu Malenu, byly bychom moc rádi."


Martin Lojek v dresu Žďáru nad Sázavou

Martin Lojek, hráč s nesmírně bohatou hokejovou kariérou, se narodil v roce 1985 v Brně. Se 195 centimetry a 105 kilogramy si u soupeře dokáže vybudovat velký respekt! Mládežnické hokejové časy strávil převážně v Pardubicích, ale okusil také kanadskou juniorskou soutěž.

V sezoně 2007/2008 naskočil dokonce do tří zápasů NHL v dresu floridských Panterů, v následující sezoně přidal další dva starty. V NHL si Lojek stihl připsat jednu asistenci, a to se počítá! Největší část své kariéry strávil tento urostlý bek v Třinci. Výjimkou byla sezona 2013/2014, kdy pomáhal ve dvaceti zápasech Chomutovu.

V extralize odehrál tento zadák celkem 303 utkání. Dalších 32 zápasů potom ve druhé nejvyšší soutěži za Chrudim a Havířov. Martin Lojek okusil i seniorskou reprezentaci, kde odehrál 8 zápasů s bilancí 1+1. Uplynulou sezonu naskočil ve 14 zápasech za Žďár nad Sázavou, kde do dorosteneckého věku působil.

Podobné články

Aktuální zprávy

HST na rovinu k tématu rekonstrukce zimního stadionu

před 2 dny
Aktuální zprávy

VIDEO: Hráči znovu makali na ledě, jak trénink hodnotí trenéři a oslavenec Krliš?

08.06.2021
Aktuální zprávy

Ledy v Brně tentokrát pro dorost

07.06.2021