Menu +

Třebíč dále zbrojí na ligu! Obranné řady by měl vyztužit Martin Lojek

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Jestli Horáckou Slavii někde doposud tlačila bota, bylo to v obraně. Poté, co kariéru ukončil Rostislav Malena, odešel Vlastimil Bilčík, kolovaly obavy právě o obsazení adekvátní náhrady. Ovšem již po minulém týdnu, kdy byl oznámen příchod Jana Zdráhala a odchovance Tomáše Bartejse, se vše tak nějak uklidnilo. Ovšem to ještě fanoušci nevěděli, že si Horácká Slavia schovává třešničku na konec v podobě Martina Lojka! Urostlý bek dostal od Třince svolení připravovat se a hrát zápasy za Horáckou Slavii, o jeho působení však zatím není s konečnou platností rozhodnuto, avšak intenzivně se o něm jedná.
Sdílejte článek
 

Karel Čapek: Martin Lojek má svolení u nás trénovat a hrát přípravu, další jednání probíhají

O Martinovy služby máme zájem, ale jeho působení u nás zatím není dotaženo do úplného konce. Zatím má Martin svolení od Třince k tomu, aby u nás trénoval a hrál i přípravná utkání, takže v pátek v Nitře by měl hrát. Věříme, že jednání dobře dopadnou a Martina budeme moci v blízké době zapsat na soupisku," vysvětlil poněkud se táhnoucí jednání generální ředitel Horácké Slavie Krel Čapek.


Martin Sobotka: Martin Lojek je zkušený hráč, pravák, který by naší mladé obraně pomohl

K urostlému bekovi a jeho herním přednostem se vyjádřil hlavní trenér Martin Sobotka: "Jedná se o beka, jakého bychom v naší mladé obraně potřebovali. Martin Lojek je zkušený hráč, který má odehráno hodně zápasů v extralize, ale má i zkušenosti z NHL, navíc jde o praváka, který by se nám hodil. Má výbornou prudkou a přesnou rozehrávku a výbornou střelu. Věřím, že takovýto hráč nám pomůže, a pokud by dokázal nahradit odcházejícího Rosťu Malenu, byly bychom moc rádi."


Martin Lojek v dresu Žďáru nad Sázavou

Martin Lojek, hráč s nesmírně bohatou hokejovou kariérou, se narodil v roce 1985 v Brně. Se 195 centimetry a 105 kilogramy si u soupeře dokáže vybudovat velký respekt! Mládežnické hokejové časy strávil převážně v Pardubicích, ale okusil také kanadskou juniorskou soutěž.

V sezoně 2007/2008 naskočil dokonce do tří zápasů NHL v dresu floridských Panterů, v následující sezoně přidal další dva starty. V NHL si Lojek stihl připsat jednu asistenci, a to se počítá! Největší část své kariéry strávil tento urostlý bek v Třinci. Výjimkou byla sezona 2013/2014, kdy pomáhal ve dvaceti zápasech Chomutovu.

V extralize odehrál tento zadák celkem 303 utkání. Dalších 32 zápasů potom ve druhé nejvyšší soutěži za Chrudim a Havířov. Martin Lojek okusil i seniorskou reprezentaci, kde odehrál 8 zápasů s bilancí 1+1. Uplynulou sezonu naskočil ve 14 zápasech za Žďár nad Sázavou, kde do dorosteneckého věku působil.

Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny.

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb, proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020