Menu +

Třebíč dnes začala letní přípravu s pěticí nových hráčů

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dnešním dnem začala hokejistům Horácké Slavie suchá část letní přípravy na novou sezónu. Letní dřinu již s týmem nebude absolvovat Bedřich Ščerban, jenž podepsal dvouletou smlouvu s Jihlavou, ani Jiří Oliva, který po skončení sezóny ukončil kariéru. Vedení klubu však nezahálelo, a tak vám můžeme stručně představit pětici nových tváří, které se hned od začátku do letní přípravy zapojí.
Sdílejte článek
 
Kompletní stav současného kádru Horácké Slavie najdete také v přehledu Přišli - Odešli.


O několik slov k posilám, které se už dnes zapojily do přípravy týmu, jsme požádali sportovního manažera Kamila Pokorného.
Myslím, že hráči, kteří k nám přicházejí, jsou pro mužstvo posilami. Jména jednotlivých hráčů jsme konzultovali i s trenéry, kteří se podíleli na rozhodování. Všichni tři útočníci jsou praváci, a i to hrálo svoji roli při výběru vhodných hráčů. Michal Oliverius přichází výměnou za Lukáše Handlovského, který je ještě stále zraněný (kolenní vazy - pozn. red.), ale Boleslav o něj přesto projevila zájem, takže jsme se dohodli. Situace kolem Denise Reháka je zatím nejasná, stále ještě jednáme o prodloužení jeho angažmá v našem klubu. Jakmile bude jasno, budeme fanoušky okamžitě informovat.

JAKUB MATUŠÍK - útočník
Narozen: 20.06.1987
Výška: 182
Váha: 80
Držení hole: levá

Jakub Matušík přichází do Třebíče z Českých Budějovic odkud v minulých sezónách přišli Horácké Slavii pomoci například Lukáš Květoň, nebo Tomáš Mertl. Zkušenosti s hokejem dospělých Matušík teprve sbírá, ale už stihl naskočit i k jednomu utkání O2 extraligy v dresu HC Mountfield. V sezóně 2006/07 odehrál dvacet dva zápasy za Havlíčkův Brod pod vedením tehdejšího kouče Rebelů Kamila Pokorného, jedenáct utkání si v téže sezóně připsal za druholigový Tábor plus další čtyři zápasy v play-off a dalších jedenadvacet zápasů přidal za českobudějovickou juniorku, navíc další tři utkání v play-off juniorské extraligy. Jakub Matušík je členem reprezentační dvacítky.

Komentář sportovního manažera Kamila Pokorného: Jakuba Matušíka jsem půl roku vedl v Havlíčkově Brodě a myslím si, že by měl svojí kombinační a technickou hrou, kterou produkuje, nahradit Jirku Olivu, jenž ukončil kariéru.


MICHAL OLIVERIUS - útočník
Narozen: 29.07.1978
Výška: 182
Váha: 88
Hůl: Pravá

Michal Oliverius je hráč, který umí nejen zakončovat akce tak, že puk skončí za zády brankáře, ale dokáže brankové příležitosti svým spoluhráčům také připravovat. Tento devětadvacetiletý forvard ve své kariéře působil v prvoligových klubech Mělníka, Kadaně a Mladé Boleslavi, vyzkoušel však i extraligu. V sezóně 2001/02 hrál v Litvínově, kde ve třiatřiceti zápasech získal dvanáct bodů za tři branky a devět asistencí. Minulou sezónu hrál Oliverius v druholigovém Mostě, kterému výraznou měrou pomohl k postupu do první ligy, když ve čtyřiceti čtyřech utkáních základní části nastřílel sedmnáct branek a připsal si i osmatřicet asistencí, což dohromady znamená 57. bodů. Výborně se mu dařilo i v play-off, kde v deseti zápasech získal dalších dvacet jedna bodů za osm gólů a třináct přesných přihrávek.

Komentář sportovního manažera Kamila Pokorného: Michal Oliverius je vysoce produktivní a zkušený hráč, kterého jsme do týmu potřebovali. Měl by zlepšit koncovku mužstva, je výborný do přesilovek a takového hráče jsme chtěli.


LUBOR DIBELKA - útočník
Narozen: 22.02.1983
Výška: 182
Váha: 83
Hůl: Pravá

Šikovný čtyřiadvacetiletý forvard, který do Třebíče přichází z Techniky Brno, není fanouškům Třebíče neznámý. V Horácké Slavii totiž odehrál již v minulé sezóně deset utkání, v nichž se dokázal dvakrát gólově prosadit, z toho jednou ve třetím, vítězném utkání čtvtfinále s Mladou Boleslaví, kdy pokořil brankáře Altrichtera v sedmé minutě zápasu. Lubor Dibelka je odchovancem brněnského hokeje, kde prošel celky Ytongu, Hvězdy i Komety. V hokeji dospělých se snažil prosadit v Litvínově, či Jihlavě. Při přechodu z juniorů do mužů pak zkoušel štěstí v Havířově a Hvězdě Brno. V sezóně 2004/05 nastupoval za prvoligovou Sarezu Ostrava a o rok později byl členem kádru Prostějova, ale část sezóny už hrál za Techniku Brno. V tomtéž klubu naskakoval i v sezóně minulé. Minulá sezóna byla Dibelkova zatím nejúspěšnější. V Technice odehrál čtyřicet šest zápasů, včetně osmi utkání play-off. Dokázal v nich získat padesát tři body za pětadvacet branek a osmadvacet přihrávek. Jeho dobré výkony mu vynesly i angažmá v Třebíči, kde na ně navázal, a doufejme, že naváže i v sezóně následující.

Komentář sportovního manažera Kamila Pokorného: Lubor se u nás ukázal už v minulé sezóně. Pokud bude absolvovat dobrou letní přípravu a zlepší fyzickou kondici, v což věříme, bude pro mužstvo přínosem a platným hráčem


PETR KUKLA - útočník
Narozen: 08.06.1983
Výška: 178
Váha: 70
Držení hole: Pravá

Čtvrtým forvardem, který posílí útočnou vozbu Horácké Slavie, je Petr Kukla. Tento, zanedlouho čtyřiadvacetiletý útočník, je také typem hráče, který umí dát gól. V mládežnických kategoriích dorostu a juniorů působil v Karlových Varech, odkud si ho pak vytáhla pražská Slavia. Za ni ale odehrál jen šestnáct zápasů se ziskem jednoho bodu za jednu asistenci. To bylo v sezónách 2002/03 a 2003/04. Sezónu 2004/05 strávil Petr Kukla v dresu Berounských Medvědů a ve čtyřiceti sedmi zápasech vstřelil čtyři branky a přidal jedenáct asistencí. Ročník 2005/06 nastupoval hokejový štírek v Baníku Sokolov (19 zápasů) a především v Havlíčkově Brodě, kterému pod vedením trenéra Kamila Pokorného pomohl k postupu do první ligy. Ve třiceti zápasech, včetně devíti utkání play-off a osmi zápasů baráže o první ligu, nastřílel jedenáct gólů a přidal dvanáct gólových přihrávek, což znamená třiatřicet bodů. Část minulé sezóny odehrál Kukla v již prvoligovém Havlíčkově Brodě. Nastoupil zde k jedenadvaceti zápasům se ziskem šestnácti bodů za sedm branek a devět asistencí. Po nástupu trenéra Nováka na lavičku Rebelů, byl Petr Kukla odeslán do Prostějova, kde se mu dařilo opravdu výborně. V pětadvaceti zápasech stihl nasbírat osmnáct bodů za jedenáct branek a sedm asistencí. Byl však i hodně trestaným hráčem, když v dresu Rebelů si odseděl padesát šest minut a v Prostějově pak celých devadesát jedna minut.

Komentář sportovního manažera Kamila Pokorného: Dravý hráč s velmi agresivním stylem hry, dobrý na bully i do kombinace, navíc dokáže dát branku, takže i on by měl být posilou


BOŘEK SLÁMA - obránce
Narozen: 12.05.1980
Výška: 184
Váha: 87
Držení hole: Levá

Sedmadvacetiletý bek Bořek Sláma už v Třebíči působil a to v sezóně 2000/01. Tehdy do Třebíče přišel jako mladý hráč, který teprve získává zkušenosti s hokejem dospělých. Nyní se sem vrací jako ostřílený prvoligový bek v nejlepších letech. V sezóně 2001/02 bojoval Bořek o místo v základním kádru Slavie Praha (21 zápasů 0G/0A) a k devětadvaceti zápasům v této sezóně naskočil i za Beroun. V Berouně pak Bořek strávil následující tři sezóny, tedy ročníky 2002/03, 2003/04, ve které stihl i pětadvacet střetnutí v dresu kladenského Rabatu, a 2004/05. Jeho spolehlivé hry si všimli funkcionáři Mladé Boleslavi a sezónu 2005/06 už Bořek Sláma pomáhal středočeskému konkurentovi Berounských Medvědů, tedy Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů začal Sláma i sezónu minulou, ale v jejím průběhu byl vyměněn do Prostějova, kde se potkal i Petrem Kuklou.

Komentář sportovního manažera Kamila Pokorného: V Třebíči už před časem působil a sbíral zde zkušenosti s hokejem dospělých. Teď se k nám vrací jako zkušený bek, který by měl vyplnit mezeru mezi mladými a staršími hráči. Je to vynikající bruslař a bojovník, který ale dokáže do hry vnést klid a rozvahu. Je to hráč ze Žďáru nad Sázavou, takže má vztah k našemu regionu.


Podobné články

Aktuální zprávy

Do nové sezóny s novým kapitánem i asistenty, první změny v kádru

dnes
Aktuální zprávy

Uzavíráme kompenzace loňských permanentek

29.07.2021
Aktuální zprávy

Podmínky pro návštěvníky přípravných zápasů a související informace

28.07.2021