Menu +

Třebíč jede do Berouna, přípíše si další body?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První liga má před sebou už osmé kolo. V něm Horáci zajíždí na led Berouna, odkud by si rádi odvezli nějaký ten bodík, nejlépe samozřejmě všechny tři. Jenže proti bude domácí tým Berounských Medvědů, kteří jsou v tabulce na osmém místě s jedenácti body, desátá Třebíč má bodů deset. Utkání začíná v Berouně v 17:30 a pokud nebudete zápas sledovat přímo na stadionu, zveme Vás k tradičnímu on_line přenosu, který zajistí domácí redaktoři.
Sdílejte článek
 

Berounské trápení – málo vstřelených gólů.

Těžká šichta čeká na třebíčské hokejisty na ledě středočeského Berouna. Medvědi zatím doma odehráli tři zápasy a všechny vyhráli. Nejprve zdolali Benátky 2:0, pak se postarali o překvapení kola, když stejným poměrem vyprovodili favorizovanou Olomouc. Do třetice pak doma porazili opět o dvě branky 3:1 Litoměřice. Doma tedy inkasoval jejich gólman Furch zapůjčený z pražské Slavie pouze jedinou branku.

Na ledech soupeřů se Berounským už tolik nedaří. V prvním kole podlehli v Jihlavě 4:0, ve třetím kole v Písku 3:0. Poté vyhráli s poslední Chrudimí na jejím ledě 3:2 po nájezdech a v minulém kole prohráli v Kadani 4:2. Celkové skóre Berouna je zatím lehce pasivní v poměru 12:14. Dvanáct vstřelených gólů znamená druhý nejnižší počet vstřelených branek v celé soutěži.

Z pohledu na skóre Medvědů je vidět, že tým trenéra Richarda Žemličky málo branek dává, ale rovněž tak jich málo dostává. “Jestliže máme hodně vyloučených, pak logicky dostaneme góly. Dneska z přesilovek hned tři, které vlastně rozhodly zápas. Ve hře pět na pět jsme podle mě byli vyrovnaným soupeřem,“ láteřil po zápase v Kadani asistent trenéra středočechů Jiří Doležal.

Třebíč hodně dala, ale i dostala, to je problém

Třebíčští mají v posledních zápasech dost starostí. Začátek soutěže jim docela vyšel, ale v posledních zápasech na ledech soupeřů jakoby střelcům zvlhnul prach. Ani ze samostatných nájezdů se nedaří střílet branky, což se nakonec ukázalo jak v Kadani, tak v Táboře jako rozhodující faktor.

“Kadaň je silná a bude asi v tabulce nahoře, ale v Táboře to byl vyloženě hloupě prohraný zápas, kdy jsme čtyřikrát inkasovali v oslabení. Přitom jsme měli pět – šest samostatných nájezdů, které jsme nevyužili. Tohle se venku prostě využívat musí. Nemůžeme hrát na jeden gól, glosoval poslední dva venkovní zápasy obránce Ondřej Malinský. Uvidíme, zda si jeho spoluhráči vezmou tato slova k srdci už v Berouně. Vzhledem k vyrovnané tabulce by to bylo velmi žádoucí.

Třebíč ale netrápí jen chabá produktivita, kterou částečně napravil zápas s Havlíčkovým Brodem, v němž se Třebíčští mohli radovat ze tří branek. Opět však zůstalo nevyužito mnoho doslova gólových šancí. Taková smůla ale nemůže hráče provázet pořád, jednou se to už musí prolomit, proč tedy neodčarovat doma zatím velmi úspěšný Beroun.

“Jestliže nebudeme využívat přesilovky, a my se s tím potýkáme od začátku sezóny, tak se nikam neposuneme. Musíme to hrát i v přesilovkách naplno a ne po sobě koukat, nevzít na sebe zodpovědnost, chvilku podržet puk v útočném pásmu. Jsou tady hráči, kteří by to podržet měli a hru uklidnili, nebo se přihrávkou zbavili protihráče. Místo toho jsme po sobě puk házeli jako horký brambor a tím jsme se úplně dostali z tempa a naše hra tam vypadala tragicky,“ nešetřil kritikou do vlastních řad Ondřej Malinský.

Na co se však Třebíčští mohou spolehnout, to jsou výkony brankáře Radka Fialy. To je jistota, kterou hráči potřebují. Třebíčský fakír si zatím drží úspěšnost zákroků na čísle 91,75% a to i přesto, že v Kadani inkasoval pětkrát a v Táboře nenastoupil. Pokud se i ostatní hráči jeho výkonům přiblíží, mohl by zápas osmého kola dopadnout pro Třebíč dobře.

Zápas osmého kola mezi Berounskými Medvědy a Horáckou Slavií Třebíč začíná na zimním stadionu v Berouně v sobotu 9. října v 17:30.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021