Třebíč míří do pevnosti jménem Kotlina

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Už dvacet jedno kolo má za sebou probíhající ročník první ligy. Soutěž nabírá na obrátkách a už v sobotu se hraje další zápas, v pondělí pak vložené kolo, v němž Třebíč bude hostit Beroun. Ještě před tím však zajíždí Horácká Slavia v sobotu na led regionálního rivala do Havlíčkova Brodu. Utkají se tak aktuálně čtvrtý a devátý tým tabulky. Zápas v Kotlině začíná v 17:00.

Malé derby s velkým nábojem

Třebíč a Havlíčkův Brod jsou tradičními rivaly a i když fanoušci nazývají vzájemné souboje „malým“ derby, vždycky se jedná o výborná utkání, která nabízí vše, co k hokeji patří.

Pokud se podíváme na výsledky vzájemných zápasů v této sezóně, pak zjistíme, že oba celky se včetně přípravného období utkaly už třikrát. Z toho dvakrát v rámci letního Regionálního poháru a jednou už v mistrovském souboji.

Všechna tři utkání vyhráli Rebelové, ale všechny tři výsledky byly velmi těsné. Přípravné duely skončily výsledky 2:4 a 4:3sn pro tým trenéra Petra Nováka. V sedmém kole ligy pak zápas na třebíčském ledě rozhodovalo prodloužení, v němž se trefil Brodský Morava a rozhodl o vítězství hostů. Pro Moravu to byla dosud jeho jediná branka v průběhu letošní soutěže. V Třebíči neoblíbený bek si pak neodpustil provokace a poněkud dětinsky vyplazený jazyk na třebíčský kotel. I to svědčí o tom, že zápasy Třebíče a Havlíčkova Brodu nejsou jen řadovými ligovými zápasy, ale prestižními střetnutími regionálních rivalů.

Bouřlivé brodské jaro a léto

V letní přestávce se v brodském hokeji děly věci. Farma pražské Slavie nejprve vyměnila vedení klubu včetně trenérské dvojice. Pak ovšem přišel movitý sponzor a posléze i majitel klubu z Brna a odvolaní funkcionáři se triumfálně vrátili na své posty. Z farmy Slavie Praha se stala farma Komety Brno a z toho teď Rebelové náležitě těží.

Nehraje se jen o tři body, jde i o prestiž

Na lavičce můžeme opět vidět temperamentního kouče Petra Nováka. Ten se netají ne zrovna přátelským vztahem k třebíčskému klubu i současnému trenérovi Kamilu Pokornému. Nicméně Novákův soubor hraje dobře a hlavně doma body příliš nerozdává. Třebíčské tak na ledě Kotliny nečeká žádná procházka růžovým sadem. Známé pravidlo však říká, že každá série jednou končí, takže je na čase přerušit sérii nepříznivých výsledků s tímto soupeřem. Že tým trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka dokáže sehrát výborná utkání se silnými soupeři dokazují například skalpy Hradce Králové, Ústí nad Labem, Olomouce, ale i letos mimořádně silné Kadaně.

Minulé utkání však Horákům příliš nevyšlo. Doma podlehli nadšeně bojujícímu Táboru těsně 1:2. “Jedeme tam pro body. Určitě bude hodně záležet na tom, jak budeme bránit a jak budeme plnit pokyny trenérů ke hře v naší třetině. Rebelové jsou v útočné třetině velmi silní, my je musíme pokrýt a hrát u nás co nejmíň, hrát co nejvíc v jejich obranném pásmu. To by mohl být klíč k úspěchu,“ hledal recept na hru Rebelů kapitán Třebíče Martin Čech.

Na koho si dát pozor

Brodské hokejisty zdobí především útočná hra. Jejich útok je nejproduktivnější v celé lize. O tom, že tým produkuje hlavně útočný hokej svědčí i skóre 85:68. Útok Havlíčkova Brodu je s počtem 85 vstřelených gólů nejlepší v celé soutěži, obrana ale inkasovala 68 gólů, což ji řadí až na předposlední patnáctou příčku. Více branek inkasovala už jen Chrudim.

Hned tři forvardi Havlíčkova Brodu figurují v první desítce kanadského bodování celé první ligy. Druhé místo patří Miroslavu Třetinovi (21Z, 13G, 17A), třetí je Vojtěch Němec (20Z, 10G, 20A) a pátá příčka patří Václavu Meidlovi (19Z, 12G, 12A).

Kanadské bodování obránců Rebelů vede mladý reprezentant do dvaceti let Petr Šenkeřík (15Z, 5G, 7A), druhá příčka patří Moravovi (21Z, 1G, 11A) a třetí je člen loňskho kádru Horácké Slavie Michal Kempný (21Z, 2G, 4A).

Ačkoli Rebelové nemají jasnou brankářskou jedničku, nejvíc minut v brankovišti strávil jihlavský odchovanec Jaroslav Suchan, který naskočil k devatenáct utkáním s průměrem 3,29 branky na zápas a s úspěšností 90,90%. Stanislav Neruda odchytal především vinou zranění zatím jen tři utkání.

Poslední výsledky Rebelů – aktuální forma

V minulých třech kolech hrál Havlíčkův Brod dvakrát na ledech soupeřů a jednou se představil doma. V Chrudimi sehráli hráči z Kotliny, alespoň co se skóre týká dvě vyrovnané třetiny. Teprve tu třetí vyhráli 3:0 a zajistili si tři povinné body. Domácí střetnutí s celkem nováčka z Litoměřic bylo velkou přestřelkou. Trápící se Litoměřice odjížděly s debaklem 8:1. Poslední střetnutí v Kadani Rebelové nezvládli. Chomutovská rezerva vedla v průběhu druhé třetiny už 4:0. Hosté se ale nevzdali a dokázali vsítit tři góly a zadělat na pořádné drama. Na vyrovnání to už ale nestačilo.

Sestava HC REBEL Havlíčkův Brod v posledním utkání: Neruda - Šenkeřík, Morava, Sova, A. Jelínek, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kempný - Meidl, Třetina, Rytnauer - Knotek, Hlinka, Ondráček - Sedlák, Zohorna, Zábranský - Hadrava, Stromko, Švaňhal.

Zápas v HC Rebel Havlíčkův Brod – SK Horácká Slavia Třebíč začíná na zimním stadioně Kotlina v 17:00.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!