Menu +

Třebíč míří na Hanou, povede se Horákům částečně napravit špatný vstup do sezony?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč mají v pondělí 19. září 2011 na programu již třetí kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže. Los byl k Horákům nemilosrdný a přisoudil jim jednoho z favoritů celé soutěže, tedy HC Olomouc. Utkání začne v 18.00 hodin na zimním stadionu v Olomouci. Z utkání bude připravený tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Partu Kamila Pokorného a Radka Nováka nečeká na Hané vůbec nic snadného. Olomouc má velmi zkušené mužstvo a s největší pravděpodobností i největší hvězdu celé první ligy. Řeč není o nikom jiném, než o Jiřím Dopitovi, který se před sezonou rozhodl k návratu do svého týmu, jejímž je i vlastníkem.

Olomouc má tým, který je poskládaný převážně z mladých a perspektivních hráčů, kteří jsou doplněni ostřílenými borci, jenž odehráli mnoho zápasů v první lize či dokonce extralize. V brance je jasnou brankářskou jedničkou Štefan Žigárdy, záda mu kryje mladíček Libor Kašík. V obranných řadách najdeme ze zkušených hráčů například Jakuba Bartoně a dva hráče, jenž přišli z Komety Brno, konkrétně Alexandra Lhotského a kapitána Jana Mikela. V útoku můžeme najít Olympijského vítěze z Nagana Jiřího Dopitu, kanonýra Petra Haluzu a zkušeného Radima Kucharczyka. Za zmínku stojí i dlouholetá opora týmu Milan Ministr a také zkušený Pavel Selingr.

Olomouc měla vstup do soutěže velmi dobrý. Na domácím ledě porazila Kadaň a ve druhém kole podlehla v prodloužení Litoměřicím a má čtyři body. Tuhou bitvu očekává i kapitán dnešního soupeře Jan Mikel. „Očekávám, že soupeř bude hodně bruslit, napadat. Něco podobného jako Litoměřice. Jsou to mladí kluci, kteří budou nepříjemní. Musíme se snažit je přebruslit a přidat k tomu naši hokejovost a snad pár gólů,“ uvedl zkušený obránce na oficiálním webu HC Olomouc.

Horácké Slavii se vstup do letošní sezony nikterak nepovedl. V prvním kole podlehla v prodloužení po boji v Mostě a na domácím ledě dostala lekci od Hradce Králové, který si odvezl všechny tři body z Horáckého ledu. Špatný vstup do sezony by v Třebíči rádi napravili právě v nadcházejícím utkání. „Půjdeme do toho znovu s nasazením a bojovností, s cílem uhrát slušný výsledek. Na soupeře by měl platit dobrý pohyb. Doufám, že budeme mít konečně víc štěstí v zakončení,“ řekl po zápase, střelec první branky Třebíče v letošní sezoně, Tomáš Vondráček.

Sestavy z posledního utkání:

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Nedbálek, Horák O., Mikel, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Kotvan – Pekr, Dopita, Selingr – Pšurný, Marosz, Haluza – Kucharczyk, Řípa, Šlahař – Rác, Kolouch, Kucsera.

SK HS Třebíč: Hrubec (25. Štefl) – Havran, Sedláček, Sláma, Rangl, Brož, Dietz, Kadela, Sobotka – Dočekal, Dolníček, Laš – Vondráček, Ostřížek, Burian – Heřman, Kaut, Vítek – Přibyl, Stejskal, Čech.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024