Menu +

Třebíč míří na led ambiciózního Kladna, postará se o překvapení?

Pozvánky na zápas
T Ř E B Í Č - Třebíčští hokejisté se venku nesmírně trápí. Z odehraných šesti zápasů vydolovali pouhé dva body a jsou nejhorším týmem, co se právě venkovních utkání týče. Navíc v šesti duelech inkasovali hned třicetkrát, zatímco doma za stejný počet zápasů dostali gólů pouze sedm. Naopak Kladno je doma suverénní, z osmnácti možných bodů získalo hned šestnáct. Uvidíme, jak se naši bojovníci s favorizovaným Kladnem poperou, zápas začíná v pondělí v 18:00.
Sdílejte článek
 

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se dařilo vždy domácím týmům. Třebíčští duely před vlastními fanoušky ukončili úspěšně dvakrát po prodloužení, hokejistům Kladna v domácích zápasech stačilo na vítězství šedesát minut.

Poslední vzájemné střetnutí se hrálo na Kladně a skončilo 5:1. Největší podíl na vítězství Rytířů měl forvard Jakub Strnad, jenž měl už v půlce zápasu na svém kontě hattrick. Jediný třebíčský gól vstřelil Luboš Horký, nahrávali Roman Erat a Lukáš Vágner.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelci: Adam Raška (6+5), Lukáš Nedvídek (6+4)

nejlepší nahrávač: Silvester Kusko (3+6)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (6+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 95,15%, Lukáš Dostál 90,48%, Dominik Svoboda 80,65%, Pavel Jekel 79,66%

Statistiky hráčů Kladna

nejlepší střelci: Petr Vampola (6+7), Jakub Strnad (6+5), Adam Kubík (6+4)

nejlepší nahrávači: Petr Vampola (6+7), Jiří Říha (1+7), Brendon Nash (0+7)

lídr kanadského bodování: Petr Vampola (6+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Adam Brízgala 93,37%, Lukáš Cikánek 90,80%

Kladno je v tabulce třetí, šňůra čtyř výher byla v jedenáctém kole okořeněna osmibrankovým nádělem, který schytalo Ústí

Kladenští hokejisté jsou nyní ve výborné formě. Šňůru čtyř výher v řadě začali vítězstvím nad nejproduktivnějším Prostějovem, který porazili 3:2. Následovaly výhry 3:0 nad Kadaní a 3:2 nad Havířovem. V posledním hraném zápase zajížděli Rytíři na led nevyzpytatelného Ústí nad Labem. Diváci v Ústí s výsledkem spokojení být nemohli, nicméně hokej to byl asi koukatelný. Hned dvanáct přesných zásahů vyústilo v přestřelku 4:8.

S Kladnem se každý gól počítá

Kladno se může pyšnit nejlepší defenzivou v lize. Ve dvanácti zápasech dostalo pouhých 29 gólů. Obrovskou zásluhu na tom má dvacetiletý talent v masce Adam Brízgala. Ten je dle percentuální úspěšnosti druhým nejlepším brankářem celé ligy (1. Karel Vejmelka (HST). Za 370 odchytaných minut má na svém kontě hned 169 úspěšných zákroků a kapituloval pouze dvanáctkrát. Kladno má navíc precizně vyladěné početní nevýhody. Za 63 oslabení dostali Rytíři pouze 4 góly! To je řadí jednoznačně k nejlepšímu týmu v lize právě v této statistice. Třebíč je čtvrtá nejlepší.

Ofenzivní síla Kladna

Kladno má za dvanáct zápasů skóre 43:29. Nepatří k nejproduktivnějším týmům, nicméně může se spolehnout na produktivní duo Vampola & Strnad. Co však Kladnu letos chybí je sympatická devětašedesátka, tedy Matěj Pekr, který se kdysi proháněl i v třebíčském dresu. Dnes má na sobě jihlavský a je druhý v kanadském bodování celé soutěže (10+7).

Poslední odehrané zápasy Třebíče

Třebíč - Kadaň 4:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – Furch, Bilčík, D. Mikyska, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka (C), Hort – Střondala, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – M. Novák, Mlynář, Paták – J. Čejka, Škvrně, Havlát.

Prostějov - Třebíč 6:3

Třebíč - České Budějovice 4:3 po s.n.

Přerov - Třebíč 3:1

Třebíč - Slavia Praha 2:1 po s.n.

Poslední odehrané zápasy Kladna

Ústí nad Labem - Kladno 4:8

Sestava Přerova z minulého utkání: Brízgala (Cikánek) – Nash, Zelingr, P. Hořava, Zajíc, Kehar, Veber – Svedlund, J. Strnad (C), Vampola – Vildumetz, Redlich, T. Kaut – Kružík, Zikmund, Kubík – Jelínek, Bláha, Filip – Hajný.

Kladno - Havířov 3:2

Kadaň - Kladno 0:3

Kladno - Prostějov 3:2

České Budějovice - Kladno 3:0

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

před 3 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021
Pozvánky na zápas

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

12.01.2021